Tradiční Běh pro Paměť národa v Liberci odstartuje Nikola Sudová

17.05.2024 07:14:20 | Autor: Jana Trojanová | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Tradiční Běh pro Paměť národa v Liberci odstartuje Nikola Sudová

Letošní již 9. ročník Běhu pro Paměť národa se na několika místech po celém Česku už rozeběhl a tuto neděli 19. května se poběží počtvrté také v Liberci. Potkáme se ve Sportovním areálu Vesec v rámci akce S rodinou do Vesce 2024. Běh na 5 km odstartuje akrobatická lyžařka Nikola Matějcová Sudová.

Registrace online poběží do čtvrteční půlnoci 16. května na odkazu https://www.behpropametnaroda.cz/liberec/. Poté se mohou běžci registrovat přímo na místě v den akce. Liberecké běžecké trasy měří 5 km, 1 km a připravena bude i krátká 200 m trasa pro děti.
Na startu a při autogramiádě se budete moci osobně setkat také s naší patronkou, bývalou reprezentantkou v akrobatickém lyžování Nikolou Matějcovou Sudovou. Ta odstartuje běh na 5 km ve 12:00 a vítěze běhu ocení v 13:30 přímo na podiu.

Dětský běh na 200 metrů pak odstartuje v 14:00 miláček dětského publika a největší český youtuber Steve Watts se strakou Maggie, se kterými si budete moci opět po roce zazávodit.

„Běžet může kdokoli a svůj běh můžete věnovat tomu, kdo vás inspiruje. My běžíme za všechny, kteří to nevzdali a za nově natočené příběhy 20. století z Libereckého kraje," říká Michaela Pavlátová, ředitelka pobočky Paměť národa Severní Čechy. „Hlavu vzhůru a na viděnou v neděli na startu!"

Kromě čtrnácti lokalit po Česku se mohou lidé vydat na trať v průběhu května také v rámci „Běhu kdekoli!" K Běhu pro PN se tak letos symbolicky připojí například běžci v New Orleans, Santa Barbaře nebo indickém Dillí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace