Hasiči poměří v Turnově své síly ve vyprošťování u dopravních nehod

17.05.2024 08:47:05 | Autor: Jaroslava Benešová, HZS Libereckého kraje | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hasiči poměří v Turnově své síly ve vyprošťování u dopravních nehod

Patnáctka soutěžních družstev hasičů v sobotu 18. května 2024 v Turnově nastoupí na start dalšího ročníku krajského kola soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Ta se uskuteční od ranních hodin v areálu před turnovskou stanicí HZS Libereckého kraje.

Soutěž, která je úzce odborně spjata s činností hasičů, je zaměřena na záchranu zraněných osob (figurantů) u simulovaných dopravních nehod. Scénáře, na jejichž základě jsou nehody pro soutěž připraveny, vždy vycházejí z reálných dopravních nehod, které hasiči už někdy řešili. Každý soutěžní tým hasičů řeší zcela odlišný scénář dopravní nehody. Při jeho přípravě jsou soutěžící v izolaci, aby předem nevěděli, jak vypadá událost, u které budou zasahovat. Čtyřčlenná družstva mají za úkol provést průzkum místa zásahu a zvolit správnou taktiku a techniku zásahu při vyproštění zraněné osoby. Soutěžní pokus je limitován dvaceti minutami času. Výkony soutěžících po celou dobu sleduje trojice rozhodčích. První hodnotí taktiku, další techniku provedení zásahu a třetí rozhodčí pak sleduje to, jak soutěžící poskytují figurantům první předlékařskou pomoc.

Statistiky říkají, že během roku 2023 hasiči na silnicích v Libereckém kraji zasahovali u bezmála 1 400 nehod, z toho více než sedmdesátkrát prováděli vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Pořadateli soutěže jsou HZS Libereckého kraje a Krajské sdružení hasičů Libereckého kraje. 21. ročník Krajské soutěže HZS Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod - memoriál nprap. Jiřího Kocourka - soutěžit budou následující týmy profesionálních hasičů: za Územní odbor Liberec HZS LBK to bude tým hasičů z liberecké stanice, za Územní odbor Jablonec nad Nisou HZS LBK soutěžní družstvo z jablonecké stanice, za Územní odbor Česká Lípa to budou hasiči ze stanice Doksy, za Územní odbor Semily příslušníci ze stanice Semily a zúčastní se také soutěžní družstvo HZS podniku Správa železnic Liberec.

12. ročník Krajské soutěže JSDHO Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod - soutěžit budou tyto JSDHO: Rokytnice nad Jizerou, Cvikov, Český Dub, Višňová, Desná, Lomnice nad Popelkou, Turnov, Česká Lípa, Nový Bor a Zlatá Olešnice.

HZS Libereckého kraje zve veřejnost ke zhlédnutí divácky atraktivní soutěže. Přijďte se podívat a podpořit soutěžní družstva profesionálních i dobrovolných hasičů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil získali v Německu zlato!
Soutěž ve vyprošťování vyhráli hasiči z Jablonce
Taktická cvičení ve školách probíhala napříč Libereckým krajem
Dobrovolní hasiči Libereckého kraje soutěžili ve vyprošťování
Liberečtí hasiči cvičili záchranu z podzemních prostor
Krajská soutěž ve vyprošťování se konala v Jilemnici
Cvičení prověřilo složky IZS na nové silnici z Liberce do Jablonce
Obrazem: Putovní pohár ve vyprošťování obhájili jablonečtí hasiči
Jablonečtí hasiči šestí ve vyprošťování na Memoriálu Františka Kohouta

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace