Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

17.05.2024 17:26:40 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program.

Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí a volně navazuje na oslavy Mezinárodního dne muzeí, který se slaví po celém světě vždy 18. května. Hlavním letošním lákadlem je v 18 hodin odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště. „Z více než desítky návrhů vybrala komise vedená architektem Davidem Vávrou návrh Terezy Šváchové spočívající v instalaci skel odrážejících různé vlnové délky světla v průběhu dne", uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Tereza Šváchová je také spoluautorkou vítězného návrhu české expozice na EXPO 2025 v japonské Ósace. Hotové dílo na fasádě muzea zhodnotila slovy: „Jakoby ten dům dostal oči, dějou se tam věci, visí tam obrazy".

„Pokud bude počasí přát, ožije v rámci Muzejní noci také amfiteátr v muzejním parku představením Pohádky z lesa v podání divadelního studia DAMÚZA, a to v 19 a ve 21 hodin", uvedla Marie Víšková, která je v muzeu hlavní organizátorkou akce. V muzejním ateliéru bude probíhat tvůrčí dílna s výrobou duhového náhrdelníku. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet nový zábavný kvíz v expozicích.

Otevírací doba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v rámci Muzejní noci pod Ještědem je od 18 do 23 hodin. Doprovodný program, včetně dílny, končí ve 22 hodin.

Vstup je zdarma, stejně jako v sobotu 18. 5. u příležitosti Mezinárodního dne muzeí.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - Jediné na světě!

Muzejní noc pod Ještědem, pátek 17. 5. 2024

Na trase Jablonec-Vratislavice-Liberec bude mezi zúčastněnými institucemi fungovat kyvadlová doprava historickými vozy podle jízdního řádu, který je k dispozici na místech konání. V Jablonci nad Nisou je zastávka pod muzeem v Lipanské ulici, dopravu zajišťuje BusLine.

Do Muzejní noci pod Ještědem 2024 se zapojili:

• Liberec: Oblastní galerie, Severočeské muzeum, Technické muzeum, Automuzeum (v areálu Technického muzea)
• Vratislavice nad Nisou: Rodný dům Ferdinanda Porscheho
• Jablonec nad Nisou: Muzeum skla a bižuterie, Kultura-Jablonec (Dům Scheybalových, Radnice), Městská galerie MY, Nisa Factory

Kompletní program Muzejní noci najdete na webu muzea www.msb-jablonec.cz. Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje a statutárních měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Jablonecké muzeum ozdobí nový skleněný prvek
Jablonecké muzeum slaví 120 let!
Muzejní noc pod Ještědem tentokrát v pohybu
Muzejní noc se světlem na konci tunelu
Muzejní noc pod Ještědem láká na výstavy, film, veterány i muziku
Kultura je v nejistotě, naděje však zůstává

Diskutujte s námi

Ke stažení

Program Muzejní noc pod Ještědem 2024

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace