Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout

20.04.2021 18:47:27 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Na český sdruženářský trůn letos poprvé usedl Ondřej Pažout

Pětileté kralování Tomáše Portyka domácím sdruženářům letos skončilo. Ve třináctém ročníku ankety O nejlepšího závodníka a trenéra České republiky v severské kombinaci ovládl tentokrát hlavní kategorii Ondřej Pažout.

Dvaadvacetiletý závodník Dukly Liberec zvítězil s výrazným náskokem před svými reprezentačními i týmovými kolegy - Tomášem Portykem a Janem Vytrvalem. Pozici nejúspěšnějšího trenéra získal opět reprezentační kouč Marek Šablatura, nejlepším juniorem se stal Jiří Konvalinka a prvenství mezi ženami přesvědčivě udržela Tereza Koldovská.

Pořadí ankety, kterou od sezony 2008-2009 vyhlašuje Úsek severské kombinace Svazu lyžařů ČR, určily hlasy 61 ůčastníků - samotných závodníků, trenérů, funkcionářů, lyžařských expertů a novinářů. V letech 2009-2910 vyhrál tuto anketu Pavel Churavý, roky 2011-2012 patřily Tomáši Slavíkovi, v období 2013-2015 zvítězil Miroslav Dvořák a od roku 2016 v ní dominoval Tomáš Portyk.

V Oberstdorfu byl klasikem č. 1

Turnovský rodák Ondřej Pažout je velkým sdruženářským talentem. V roce 2018 se stal ve švýcarském Kanderstegu juniorským mistrem světa, dva roky předtím na Zimních olympijských hrách mládeže v Lillehammeru získal bronzovou medaili. V sezoně 2020-2021 zaznamenal největší úspěch na seniorském mistrovství světa v Oberstdorfu, když v individuálním závodě na středním můstku a v běhu na 10 kilometrů obsadil třinácté místo. Toto umístění bylo současně nejlepším ze všech českých účastníků napříč disciplínami na tomto světovém šampionátu klasiků. Ve Světovém poháru Pažout dokončil nejlépe na 23. pozici v Seefeldu a na 27. v Klingenthalu.

„Vítězství v anketě si velice cením a myslím, že právě můj dobrý výsledek na mistrovství světa je hodně ovlivnil. Se svým výkonem v Oberstdorfu jsem spokojený, dařilo se mi tam. O vystoupeních ve Světovém poháru to už úplně říci nemohu. Přípravu na sezonu jsme měli navzdory nejrůznějším komplikacím kvůli Covidu-19 poměrně kvalitní, ale na mém umístění se podepisovaly zejména nestabilní výkony ve skokanské části. Před sezonou nastoupil do realizačního týmu polský trenér Robert Mateja, který zavedl určité změny ve skokanské technice, ale ty asi nemám ještě úplně zažité. Přitom když se na můstku vše vydaří, je to i úžasná psychická vzpruha, navíc do běžecké části je výhodnější nastupovat z předních pozic. Cíl pro příští sezonu je jasný - olympijské hry! Chtěl bych se na ně co nejlépe připravit a na nich si ještě vylepšit umístění z letošního mistrovství světa. Ve Světovém poháru bych rád pravidelně dojížděl do cíle na pozicích alespoň kolem dvacáté příčky," hodnotí své ambice Ondřej Pažout.

Trenérská obhajoba

Mezi trenéry obhájil nejvyšší příčku reprezentační kouč Marek Šablatura. Vládcem juniorské kategorie se stal Jiří Konvalinka z Dukly Liberec, jenž se umístil na světovém juniorském šampionátu na 16. pozici jako nejlepší z Čechů a zazářil na mládežnickém Youth Cupu v Harrachově.

Popáté se volila také nejlepší žena. Po dvou prvenstvích Simony Weinlichové (2017, 2018) už třetím rokem za sebou této kategorii vládne šestnáctiletá závodnice Ski klubu Harrachov Tereza Koldovská.

Výsledky 13. ročníku ankety v sezoně 2020-2021:

Senioři: 1. Ondřej Pažout 120 bodů, 2. Tomáš Portyk 81, 3. Jan Vytrval 65, 4. Lukáš Daněk (všichni Dukla Liberec) 1.

Trenéři: 1. Marek Šablatura (reprezentace ČR, Dukla Liberec) 76 bodů, 2. Martin Zeman (juniorská reprezentace, mládež Dukla Liberec) 50, 3. Vladimír Šmíd (asistent reprezentace ČR, Dukla Liberec) 31, 4. Patrik Chlum (mládež JKL Desná) 29, 5. Robert Mateja (asistent reprezentace ČR) 21, 6. Luděk Šablatura (juniorky ČR, dorost Ski klub Harrachov) 20.

Junioři/dorostenci: 1. Jiří Konvalinka 114 bodů, 2. Petr Šablatura 77, 3. Jan Šimek (všichni Dukla Liberec) 46, 4. Lukáš Doležal (BKL Machov) 14, 5.-7. Matěj Fadrhons, Jan John, Pavel Bernat (všichni Dukla Liberec) po 5.

Ženy/juniorky/dorostenky: 1. Tereza Koldovská (Ski klub Harrachov) 115 bodů, 2. Jolana Hradilová (Nové Město na Moravě) 74, 3. Daniela Peštová (JKL Desná) 49.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům
Čeští sdruženáři jsou v závěrečné přípravě na Světový pohár
Letní šampionát sdruženářů vyhrál Kupczak, titul ale patří Portykovi
Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát
Tomáš Portyk už popáté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího sdruženáře
JKL Desná vyhlášen nejúspěšnějším oddílem za sezonu
Česká severská kombinace se snaží pozvednout, udělala první krok
Ve Světovém poháru budou české barvy hájit pouze Portyk s Pažoutem
Ondřej Pažout má první titul mistra republiky v letní severské kombinaci
V Desné pořádali šampionát mládeže ve skocích a severské kombinaci
Startuje letní sdruženářská Grand Prix, do Německa míří jen Portyk
Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu O nejlepšího sdruženáře
Tomáš Portyk zahájil Světový pohár ve Finsku čtvrtým místem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace