Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát

01.10.2020 15:03:41 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát

Mezinárodní seriál závodů Letní Grand Prix v severské kombinaci se letos v Evropě kvůli koronavirové pandemii nekoná, ale čeští sdruženáři o domácí vrchol nepřijdou. V sobotu 3. října se v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici uskuteční mistrovství republiky v letní severské kombinaci. Na start se postaví všichni reprezentanti a svůj premiérový titul z loňska bude obhajovat Ondřej Pažout.

Šampionát se koná v posledním možném termínu, neboť hned po skončení víkendu 3.-4. října vstoupí v platnost zpřísněná hygienická opatření ministerstva zdravotnictví omezující počet účastníků venkovních akcí na dvacet.

„Za současné situace, kdy je ještě možné pořádat akce pro padesát osob, se vzhledem k celkovému počtu českých sdruženářů do tohoto limitu bohatě vejdeme. Při závodech dodržíme veškerá hygienická nařízení včetně roušek, dezinfekce i patřičných rozestupů. Při skokanské nebo běžecké části však samozřejmě závodníci roušky na obličejích mít nebudou. Pokud dorazí diváci, musejí si zajistit místa k sezení," vysvětluje Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR.

Letní mistrovství republiky je pro české sdruženáře první závodní příležitostí po více než sedmi měsících. V boji o titul se představí všichni svěřenci z výběru reprezentačního trenéra Marka Šablatury - Lukáš Daněk, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk a Jan Vytrval. Lze předpokládat, že především lomnický odchovanec Portyk bude chtít po roční přestávce opět vystoupat na nejvyšší příčku. O prvenství v dalších kategoriích budou usilovat také junioři, juniorky, dorostenci a starší žáci.

Skokanská část na můstku K70 začne v areálu v Popelkách v Lomnici nad Popelkou v sobotu v 9 hodin tréninkovým kolem, o hodinu později už čeká všechny aktéry soutěžní pokus. K běžecké části, kterou závodníci absolvují od 13 hodin na kolečkových lyžích, se přesunou na okruh do nedalekého areálu Hraběnka v Jilemnici - muže, juniory a dorostence zde čeká vzdálenost 5 km, juniorky a starší žáky 4 km.

V neděli 4. října bude v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici pokračovat letní sdruženářské mistrovství republiky závody mladších chlapeckých i dívčích žákovských kategorií (kombinace skok a běžecký kros) - začátky v 9 hodin, respektive 12.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tomáš Portyk už popáté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího sdruženáře
Česká severská kombinace se snaží pozvednout, udělala první krok
Ve Světovém poháru budou české barvy hájit pouze Portyk s Pažoutem
Ondřej Pažout má první titul mistra republiky v letní severské kombinaci
V Desné pořádali šampionát mládeže ve skocích a severské kombinaci
Startuje letní sdruženářská Grand Prix, do Německa míří jen Portyk
Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu O nejlepšího sdruženáře
Tomáš Portyk zahájil Světový pohár ve Finsku čtvrtým místem
Tomáš Portyk je počtvrté mistrem republiky v letní severské kombinaci

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace