Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát

01.10.2020 15:03:41 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát

Mezinárodní seriál závodů Letní Grand Prix v severské kombinaci se letos v Evropě kvůli koronavirové pandemii nekoná, ale čeští sdruženáři o domácí vrchol nepřijdou. V sobotu 3. října se v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici uskuteční mistrovství republiky v letní severské kombinaci. Na start se postaví všichni reprezentanti a svůj premiérový titul z loňska bude obhajovat Ondřej Pažout.

Šampionát se koná v posledním možném termínu, neboť hned po skončení víkendu 3.-4. října vstoupí v platnost zpřísněná hygienická opatření ministerstva zdravotnictví omezující počet účastníků venkovních akcí na dvacet.

„Za současné situace, kdy je ještě možné pořádat akce pro padesát osob, se vzhledem k celkovému počtu českých sdruženářů do tohoto limitu bohatě vejdeme. Při závodech dodržíme veškerá hygienická nařízení včetně roušek, dezinfekce i patřičných rozestupů. Při skokanské nebo běžecké části však samozřejmě závodníci roušky na obličejích mít nebudou. Pokud dorazí diváci, musejí si zajistit místa k sezení," vysvětluje Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace Svazu lyžařů ČR.

Letní mistrovství republiky je pro české sdruženáře první závodní příležitostí po více než sedmi měsících. V boji o titul se představí všichni svěřenci z výběru reprezentačního trenéra Marka Šablatury - Lukáš Daněk, Ondřej Pažout, Tomáš Portyk a Jan Vytrval. Lze předpokládat, že především lomnický odchovanec Portyk bude chtít po roční přestávce opět vystoupat na nejvyšší příčku. O prvenství v dalších kategoriích budou usilovat také junioři, juniorky, dorostenci a starší žáci.

Skokanská část na můstku K70 začne v areálu v Popelkách v Lomnici nad Popelkou v sobotu v 9 hodin tréninkovým kolem, o hodinu později už čeká všechny aktéry soutěžní pokus. K běžecké části, kterou závodníci absolvují od 13 hodin na kolečkových lyžích, se přesunou na okruh do nedalekého areálu Hraběnka v Jilemnici - muže, juniory a dorostence zde čeká vzdálenost 5 km, juniorky a starší žáky 4 km.

V neděli 4. října bude v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici pokračovat letní sdruženářské mistrovství republiky závody mladších chlapeckých i dívčích žákovských kategorií (kombinace skok a běžecký kros) - začátky v 9 hodin, respektive 12.30.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tomáš Portyk už popáté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího sdruženáře
Česká severská kombinace se snaží pozvednout, udělala první krok
Ve Světovém poháru budou české barvy hájit pouze Portyk s Pažoutem
Ondřej Pažout má první titul mistra republiky v letní severské kombinaci
V Desné pořádali šampionát mládeže ve skocích a severské kombinaci
Startuje letní sdruženářská Grand Prix, do Německa míří jen Portyk
Tomáš Portyk počtvrté za sebou vyhrál anketu O nejlepšího sdruženáře
Tomáš Portyk zahájil Světový pohár ve Finsku čtvrtým místem
Tomáš Portyk je počtvrté mistrem republiky v letní severské kombinaci

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace