MP Jablonec: pozitivem jsou výsledky i příjem nových strážníků

22.04.2023 13:38:11 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

MP Jablonec: pozitivem jsou výsledky i příjem nových strážníků

Jablonecká městská policie předložila zastupitelům pravidelnou zprávu o své činnosti. Z ní vyplývá, že loni se MP významně podílela na zajištění veřejného pořádku ve městě i mnoha akcí společně se složkami IZS, především s Policií ČR. Zvýšil se podíl dobrých výsledků přímého výkonu služby, pozitivní je preventivní práce i vyšší využití asistentů prevence kriminality.

I když práci městské policie i v roce 2022 ovlivňovala epidemiologická situace a příchod válečných běženců z Ukrajiny, podařilo se přijmout několik nových strážníků.

„Úspěchem loňského roku bylo také přijetí nových zaměstnanců, což se dlouhodobě v předchozích letech nedařilo. A to lze přičíst opatřením vedoucím ke stabilizaci personálního stavu MP, které přijalo zastupitelstvo loni," konstatuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V současné době má MP Jablonec nad Nisou celkem 48 zaměstnanců, z čehož je 44 strážníků a čtyři civilní zaměstnanci (APK). V roce 2022 se vedení MP podařilo motivovat současné pracovníky i získat nové prostřednictvím pobídek pro udržení a získání zaměstnanců, jako je přidělení služebního bytu, náborový příspěvek, vyšší hodnota stravenek, věrnostní jednorázový příspěvek, příspěvek na rekondiční pobyt, rekondiční volno a příspěvek na podporu zdraví a prevenci onemocnění.

„Tato opatření zcela nepochybně přispěla k získání čtyř nových strážníků, v procesu náboru máme nyní dalších sedm uchazečů. Díky chystaným odchodům současných strážníků do starobních a invalidních důchodů máme reálnou možnost doplnit v krátkém časovém horizontu personální stav na úroveň nutnou pro zajištění služby," informuje ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V průběhu roku 2022 odhalila jablonecká MP celkem 6 629 přestupků, což je o 1 134 přestupků více než v roce 2021, přičemž největší nárůst se objevil v dopravě, v porušování vyhlášek a nařízení obce a v porušování zákona o odpadech. „Celkem 3 925 přestupků jsme řešili příkazem na místě v celkové částce 1 919 830 Kč. Domluvou bylo řešeno 1 230 přestupků a k dalšímu řízení jsme předali správnímu orgánu 1 345 přestupků," kladně hodnotí jablonecký primátor Miloš Vele.

Hlídky MP se zaměřily na kontroly vytipovaných lokalit, jako jsou parky a dětská hřiště, centrum města a okolí jablonecké přehrady. „Některá místa byla vybrána na základě stížností obyvatel, další dle konkrétních zjištění okrskářů a asistentů prevence kriminality (APK)," upřesňuje Tomáš Svačina, manažer prevence MP.

Významnou součástí městské policie jsou strážníci - okrskáři. „Jablonec má sedm okrsků se svými strážníky, které mohou lidé oslovovat přímo s konkrétními problémy. Okrskář má o daném území detailnější a ucelenější informace, podstatně rozsáhlejší osobní a místní znalost a kontaktní místo přímo v lokalitě. Informace, které občané okrskářům sdělují nebo které okrskáři zjistí samostatně, se dále využívají při plánování hlídkové a obchůzkové činnosti hlídek MP, při plánování nasazení radaru k měření rychlost nebo se po analýze předávají Policii ČR. Využíváme je také k vytipování míst pro osazení mobilních kamer," sděluje ředitel Švarc.

Městský kamerový systém, jenž pošel 3. etapou modernizace, má v současné době 38 kamerových bodů, na kterých je celkem 48 kamer, z nichž je 33 otočných, 15 IP stacionárních a čtyři jsou mobilní. Kamerový systém, do kterého má kromě městské policie přístup oddělení krizového řízení jabloneckého magistrátu a Policie ČR, byl loni využitý při celkem 229 událostech. „Během roku 2022 oddělení prevence MP společně s oddělením správy veřejné zeleně umístila ve městě fotopasti, od října 2022 pořídila nové dvě mobilní kamery v na sídlišti Na Vršku," říká Svačina.

Městská policie spolupracuje se všemi složkami IZS, s jabloneckou nemocnicí, azylovým domem, Českým červeným křížem a Útulkem Dášenka. Aktivní je v oblasti prevence, kde se věnuje edukativním přednáškám pro děti z mateřských, základních i středních škol, nezapomíná však ani na seniory.

V současné době pracují při městské policii tři asistenti prevence kriminality, kteří během loňského roku upozornili celkem 1 842 občanů na porušování zákonů a obecně závazných vyhlášek. „Konkrétně se jednalo o 612 kouřících osob na místech, kde je to zakázané, 457 požívání alkoholu na místech zakázaných obecně závaznou vyhláškou města, 378 majitelů nemělo svého psa připnutého na vodítku, 96 události se týkalo porušování veřejného pořádku a 12 souviselo s dopravou," vypočítává Svačina.

MP hospodařila loni s rozpočtem ve výši necelých 41 milionů korun. Pořídila z něj například nové služební vozidlo za 890 tisíc Kč, výměna kamer přišla na téměř jeden milion, 204 tis. stál inteligentní ukazatel rychlosti a 803 tisíc korun bylo vynaložených na obměnu výstroje strážníků. V současné době má MP šest vozidel.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Střípky z městské policie: Alkohol nic nevyřeší a nabouraný květináč
Strážníci zachraňovali ztracené psy a řešili pračku mladíků
Stejně vám uteču!, vzpíral se návštěvník Jablonce
Březnové střípky z práce městské policie Jablonec
Z policejních svodek: Žádný alkohol v Jablonci netolerujeme
Unavený výletník se chystal z Jablonce do Semil
Policejní nálepky jsou vhodné i na chaty
Pomoc! Ozývalo se z lesa na Proseči
Náhradní klíče jsou u bytů seniorů a invalidů nezbytné
Jablonečtí strážníci dopadli celostátně hledané osoby
Opilí řidiči jezdili v ulicích Jablonce
Jablonecká městská policie pokračuje v rozvoji
Prevence se v Jablonci zaměří na kyberkriminalitu
Jablonecká městská policie oslavila třicetiny
Pozor v Jablonci na údajně bezplatnou službu!
Taxikář řídil v Jablonci zřejmě pod vlivem drog
Panda Fanda navštívil děti v Jabloneckých Pasekách
Cyklo aktivity s městskou policií v jabloneckých Tyršových sadech
Jablonecká městská policie získala dotace na tři projekty
Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena
Jablka a citrony pro řidiče opět rozdávali děti i strážníci
Do preventivních programů zahrnuli strážníci i prvňáky
Jablonec koupí třetí mobilní kameru
Městská policie Jablonec byla na Dni mladých zdravotníků
Městská policie Jablonec obnovuje vybavení
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků
Nová kamera pomohla v Jablonci se zadržením celostátně hledaných
Strážníci v Jablonci testují nové mobilní kamery
Zářijové střípky z městské policie Jablonec
Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
Drama v Sadové. Strážníci zachránili muže před udušením
Jablonečtí strážníci opět dohlíží u přechodů
Akce Bezpečně u vody probíhala i na přehradě v Jablonci
Táborníky zaujal na dopravním hřišti kromě jízdy i policejní vůz
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace