Zářijové střípky z městské policie Jablonec

22.09.2021 21:26:16 | Autor: jf, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Zářijové střípky z městské policie Jablonec

Kavkazského pasteveckého psa zachraňovali jablonečtí městští strážníci. Osmdesátikilové zvíře spadlo do rokle a uvízlo v ní. Nešťastný majitel volal na linku 156. Před dalším zásahem necelou půlhodinu po půlnoci oznámil anonym jabloneckým strážníkům, že v ulici U Hřiště leží mezi zaparkovanými vozidly nějaká osoba.

Zachráněný pes

„Strážníci na základě telefonického oznámení vyrazili do ulice Jindřichovská, kde zjistili, že nejde o rokli, ale že pes uvízl v malém bahnitém rybníčku pod strání nedaleko pozemku svého majitele," popsal událost Miloslav Lejsek z Městské policie Jablonec nad Nisou.

Pes se nemohl postavit na zadní nohy, ať už důvodem bylo vyčerpání nebo věk, proto hlídka MP požádala majitele o zapůjčení plachty, deky či popruhu. „Po nějaké době se podařilo velké a bezvládné zvíře vynést zpět k domu. Majitel děkoval strážníkům, poděkování za velkou pomoc napsal i přímo mně," podotkl ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Přiznal, že má pervitin a marihuanu

Hlídka na označeném místě našla asi třicetiletého muže, který byl zjevně pod vlivem návykových látek.

„Z jeho dechu byla silně cítit marihuana, pohyby i řeč měl nekoordinované," líčí kontakt strážníků s mužem Miloslav Lejsek. Když dotyčný hledal v batohu doklady, vysypal před hlídkou celý obsah na zem. „A tak se mezi věcmi objevily igelitové sáčky se zelenou rostlinnou sušinou a plastový obal s neznámou krystalickou látkou. Muž sám sáčky označil jako marihuanu, v plastovém obalu byl podle jeho slov pervitin," doplnil Lejsek.

Strážníci proto přivolali Policii ČR, která muže zadržela pro podezření ze spáchání přečinu, orientační zkouška na alkoholu a test na užití omamných látek vyšly pozitivně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
Drama v Sadové. Strážníci zachránili muže před udušením
Jablonečtí strážníci opět dohlíží u přechodů
Akce Bezpečně u vody probíhala i na přehradě v Jablonci
Táborníky zaujal na dopravním hřišti kromě jízdy i policejní vůz
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace