Drama v Sadové. Strážníci zachránili muže před udušením
07.09.2021 14:43:14 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Strážníci jablonecké městské policie zachránili muže před udušením. Rychle reagovali na ohlášení údajného požáru v ulici Sadová. V bytě, odkud vycházel kouř, našli muže, který usnul při vaření.
Oznámení, že v jednom z bytů v ulici Sadová zřejmě hoří, přišlo na linku 156. „Volající oznamoval, že z oken se valí kouř a v bytě zřejmě hoří. Hlídka městské policie byla na místě do dvou minut a oznámení potvrdila," popsal situaci ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.
Na základě potvrzeného oznámení vyrozuměl operační města neprodleně také hasiče. „Protože kouře byla již plná chodba domu, rozhodli se strážníci využít svého oprávnění k otevření bytu v nevyhnutelných případech, jako je podezření, že se uvnitř nachází osoba v ohrožení života," konstatoval Švarc s tím, že když hlídka vstoupila do bytu, našla silně doutnající hrnec na hořícím sporáku. „Byt byl plný kouře a v obývacím pokoji ležel na pohovce muž v bezvědomí. Strážníci jej vytáhli na chodbu a tam se ho snažili přivést k vědomí," doplnil ředitel MP Jablonec n. N.
To se podařilo a muž začal komunikovat. Strážníci uhasili hrnec, uzavřeli hlavní přívod plynu do bytu a otevřeli všechna okna. „Zachráněný vypověděl, že si vařil a zřejmě usnul. V bytě byl sám a lékařské ošetření odmítl," uzavřel Michal Švarc, ředitel MP Jablonec n. N.
Na místo požáru dorazila také Policie ČR a posádka HZS Libereckého kraje, která byt zkontrolovala termokamerou a vyloučila další skryté ohnisko požáru.
Související články
Jablonečtí strážníci opět dohlíží u přechodů
Akce Bezpečně u vody probíhala i na přehradě v Jablonci
Táborníky zaujal na dopravním hřišti kromě jízdy i policejní vůz
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium
Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.
Výkopy na Šumavě
Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.
Nejnovější články
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon
Nejčtenější články
23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.