Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

23.07.2021 17:53:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

Čtrnáctý červencový den roku 2021 zůstane v Jablonci zapsaný jako den bleskové povodně. V ten den zcela mimo velkou vodu se však strážníkům Městské policie Jablonec nad Nisou podařilo také zachránit život dvouleté Karolínce.

„Chvilku před devátou hodinou večer 14. července jsme na tísňovou linku 156 přijali oznámení, že se dusí dítě. Otec se omlouval, že si spletl linku s číslem záchranky, kterou chtěl volat, protože jim umírá dvouletá holčička," popsal dramatické hlášení ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Na městské policii na nic nečekali a na adresu volajícího okamžitě vyrazila hlídka strážníků vybavená přístrojem AED (automatizovaný externí defibrilátor) a pro jistotu na stejné místo přijela i hlídka, která byla blízko. Dispečer MP přivolal Zdravotní záchrannou službu (ZZS LK). „Obě hlídky strážníků přijely na místo společně tři minuty po telefonátu rozrušeného otce. Strážníci s přístrojem AED se okamžitě ujali holčičky, zhruba dvouleté, s vysokou teplotou. Tu se rodiče snažili dva dny snižovat léky," komentoval událost ředitel MP.

Jablonečtí strážníci u zachráněné Karolínky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Děvčátko se dusilo, z úst mu šla pěna, mělo křeče a zapadlý jazyk. „Strážníci dítě položili na tvrdou podložku a ihned zjišťovali životní funkce. Holčička se poté rozplakala a nadýchla," řekl Švarc. Během ošetřování byli strážníci ve spojení s dispečerkou ZZS LK, která je informovala o výjezdu záchranky z Liberce. Oni jí sdělili aktuální teplotu děcka 39,6 C a jaké léky rodiče podali. Dispečerka doporučila anální čípek a ledové zábaly celého těla.

Strážníci i nadále kontrolovali životní funkce až do příjezdu záchranky, která dorazila zhruba 20 minut po městské policii. Všichni spolupracovali na další stabilizaci dítěte, které posléze sanitka odvezla do jablonecké nemocnice.

„Lékař ze záchranky poděkoval strážníkům za rychlý a adekvátní zásah, který děvčátku zachránil život. Zachráněná Karolinka je už z nemocnice doma a strážník Jakub Loprais jí i jejímu staršímu bratrovi ve čtvrtek 22. července předal na památku plyšového Fandu Pandu," doplnil Michal Švarc.

„Moc bych chtěla poděkovat. Opravdu moc si toho vážíme, klobouk dolů, pomáháte a chráníte 100%. Díky, že nám strážníci dceru Karolínu drželi při životě. Dělali, co mohli, do příjezdu záchranky byla malá v pořádku díky vašim skvělým strážníkům," napsala řediteli jablonecké městské policie maminka Karolinky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Voda v Jablonci trhala asfalt a zatopila sklepy
Jablonečtí strážníci zadrželi tři další opilá děvčata
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů
Tříletý chlapec odešel z domu jen v ponožkách, našli ho v Raisově ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace