Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

23.07.2021 17:53:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

Čtrnáctý červencový den roku 2021 zůstane v Jablonci zapsaný jako den bleskové povodně. V ten den zcela mimo velkou vodu se však strážníkům Městské policie Jablonec nad Nisou podařilo také zachránit život dvouleté Karolínce.

„Chvilku před devátou hodinou večer 14. července jsme na tísňovou linku 156 přijali oznámení, že se dusí dítě. Otec se omlouval, že si spletl linku s číslem záchranky, kterou chtěl volat, protože jim umírá dvouletá holčička," popsal dramatické hlášení ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Na městské policii na nic nečekali a na adresu volajícího okamžitě vyrazila hlídka strážníků vybavená přístrojem AED (automatizovaný externí defibrilátor) a pro jistotu na stejné místo přijela i hlídka, která byla blízko. Dispečer MP přivolal Zdravotní záchrannou službu (ZZS LK). „Obě hlídky strážníků přijely na místo společně tři minuty po telefonátu rozrušeného otce. Strážníci s přístrojem AED se okamžitě ujali holčičky, zhruba dvouleté, s vysokou teplotou. Tu se rodiče snažili dva dny snižovat léky," komentoval událost ředitel MP.

Jablonečtí strážníci u zachráněné Karolínky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Děvčátko se dusilo, z úst mu šla pěna, mělo křeče a zapadlý jazyk. „Strážníci dítě položili na tvrdou podložku a ihned zjišťovali životní funkce. Holčička se poté rozplakala a nadýchla," řekl Švarc. Během ošetřování byli strážníci ve spojení s dispečerkou ZZS LK, která je informovala o výjezdu záchranky z Liberce. Oni jí sdělili aktuální teplotu děcka 39,6 C a jaké léky rodiče podali. Dispečerka doporučila anální čípek a ledové zábaly celého těla.

Strážníci i nadále kontrolovali životní funkce až do příjezdu záchranky, která dorazila zhruba 20 minut po městské policii. Všichni spolupracovali na další stabilizaci dítěte, které posléze sanitka odvezla do jablonecké nemocnice.

„Lékař ze záchranky poděkoval strážníkům za rychlý a adekvátní zásah, který děvčátku zachránil život. Zachráněná Karolinka je už z nemocnice doma a strážník Jakub Loprais jí i jejímu staršímu bratrovi ve čtvrtek 22. července předal na památku plyšového Fandu Pandu," doplnil Michal Švarc.

„Moc bych chtěla poděkovat. Opravdu moc si toho vážíme, klobouk dolů, pomáháte a chráníte 100%. Díky, že nám strážníci dceru Karolínu drželi při životě. Dělali, co mohli, do příjezdu záchranky byla malá v pořádku díky vašim skvělým strážníkům," napsala řediteli jablonecké městské policie maminka Karolinky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Voda v Jablonci trhala asfalt a zatopila sklepy
Jablonečtí strážníci zadrželi tři další opilá děvčata
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů
Tříletý chlapec odešel z domu jen v ponožkách, našli ho v Raisově ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace