Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

23.07.2021 17:53:30 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku

Čtrnáctý červencový den roku 2021 zůstane v Jablonci zapsaný jako den bleskové povodně. V ten den zcela mimo velkou vodu se však strážníkům Městské policie Jablonec nad Nisou podařilo také zachránit život dvouleté Karolínce.

„Chvilku před devátou hodinou večer 14. července jsme na tísňovou linku 156 přijali oznámení, že se dusí dítě. Otec se omlouval, že si spletl linku s číslem záchranky, kterou chtěl volat, protože jim umírá dvouletá holčička," popsal dramatické hlášení ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Na městské policii na nic nečekali a na adresu volajícího okamžitě vyrazila hlídka strážníků vybavená přístrojem AED (automatizovaný externí defibrilátor) a pro jistotu na stejné místo přijela i hlídka, která byla blízko. Dispečer MP přivolal Zdravotní záchrannou službu (ZZS LK). „Obě hlídky strážníků přijely na místo společně tři minuty po telefonátu rozrušeného otce. Strážníci s přístrojem AED se okamžitě ujali holčičky, zhruba dvouleté, s vysokou teplotou. Tu se rodiče snažili dva dny snižovat léky," komentoval událost ředitel MP.

Jablonečtí strážníci u zachráněné Karolínky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou Děvčátko se dusilo, z úst mu šla pěna, mělo křeče a zapadlý jazyk. „Strážníci dítě položili na tvrdou podložku a ihned zjišťovali životní funkce. Holčička se poté rozplakala a nadýchla," řekl Švarc. Během ošetřování byli strážníci ve spojení s dispečerkou ZZS LK, která je informovala o výjezdu záchranky z Liberce. Oni jí sdělili aktuální teplotu děcka 39,6 C a jaké léky rodiče podali. Dispečerka doporučila anální čípek a ledové zábaly celého těla.

Strážníci i nadále kontrolovali životní funkce až do příjezdu záchranky, která dorazila zhruba 20 minut po městské policii. Všichni spolupracovali na další stabilizaci dítěte, které posléze sanitka odvezla do jablonecké nemocnice.

„Lékař ze záchranky poděkoval strážníkům za rychlý a adekvátní zásah, který děvčátku zachránil život. Zachráněná Karolinka je už z nemocnice doma a strážník Jakub Loprais jí i jejímu staršímu bratrovi ve čtvrtek 22. července předal na památku plyšového Fandu Pandu," doplnil Michal Švarc.

„Moc bych chtěla poděkovat. Opravdu moc si toho vážíme, klobouk dolů, pomáháte a chráníte 100%. Díky, že nám strážníci dceru Karolínu drželi při životě. Dělali, co mohli, do příjezdu záchranky byla malá v pořádku díky vašim skvělým strážníkům," napsala řediteli jablonecké městské policie maminka Karolinky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Voda v Jablonci trhala asfalt a zatopila sklepy
Jablonečtí strážníci zadrželi tři další opilá děvčata
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů
Tříletý chlapec odešel z domu jen v ponožkách, našli ho v Raisově ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace