Jablonec koupí třetí mobilní kameru

25.05.2022 20:42:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Loni pořídila jablonecká městská policie dvě mobilní kamery, jejichž užívání je téměř neomezené. Po dobrých zkušenostech s jejich provozem bude letos kupovat kameru další. Zaplatí za ni 205 tisíc Kč včetně DPH.

Dvojice mobilních kamer pořízených loni nepotřebuje vnější zdroj napájení a kabelové připojení. Tyto parametry umožňují téměř neomezené užití. „V praxi se nám velmi osvědčily., proto jsme se rozhodli pro nákup další kamery," řekl ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V současné době probíhá třetí etapa revitalizace celého městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Během proticovidových opatření poklesla četnost trestné činnosti a přestupků, nyní se však podle Švarce dá předpokládat vzhledem k současné situaci - energetické krizi a konfliktu na Ukrajině - nárůst kriminality na úroveň let před pandemií.

„Především jde o koncentrací osob například v nákupních střediscích, na rekreačních plochách apod., hrozí riziko vyššího počtu vloupání do motorových vozidel a krádeže pohonných hmot z nich, ale krádeže obecně či výtržnictví," jmenuje možná rizika ředitel MP s tím, že mezi takto exponovaná místa patří zvláště jablonecká přehrada. „Nad touto oblastí je proto třeba mít dohled i prostřednictvím MKDS, jelikož se množí poznatky o vysoké kumulaci osob různých národností v okolí nádrže, a to zejména v okolí sídla Povodí Labe a občerstvení, kde se prodává alkohol," dodal Michal Švarc.

Jablonecký městský kamerový systém tvoří celkem 54 kamer na 41 kamerových bodech, naposledy se MKDS rozšiřovalo v roce 2021 o dvě mobilní kamery, k nimž nyní přibude třetí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh
Stabilizace a rozvoj Městské policie jsou pro Jablonec klíčové
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků
Nová kamera pomohla v Jablonci se zadržením celostátně hledaných
Strážníci v Jablonci testují nové mobilní kamery

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
19.05.: Plánovaná uzavírka v Jablonci nad Nisou od 20. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace