Jablonec koupí třetí mobilní kameru

25.05.2022 20:42:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Loni pořídila jablonecká městská policie dvě mobilní kamery, jejichž užívání je téměř neomezené. Po dobrých zkušenostech s jejich provozem bude letos kupovat kameru další. Zaplatí za ni 205 tisíc Kč včetně DPH.

Dvojice mobilních kamer pořízených loni nepotřebuje vnější zdroj napájení a kabelové připojení. Tyto parametry umožňují téměř neomezené užití. „V praxi se nám velmi osvědčily., proto jsme se rozhodli pro nákup další kamery," řekl ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V současné době probíhá třetí etapa revitalizace celého městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Během proticovidových opatření poklesla četnost trestné činnosti a přestupků, nyní se však podle Švarce dá předpokládat vzhledem k současné situaci - energetické krizi a konfliktu na Ukrajině - nárůst kriminality na úroveň let před pandemií.

„Především jde o koncentrací osob například v nákupních střediscích, na rekreačních plochách apod., hrozí riziko vyššího počtu vloupání do motorových vozidel a krádeže pohonných hmot z nich, ale krádeže obecně či výtržnictví," jmenuje možná rizika ředitel MP s tím, že mezi takto exponovaná místa patří zvláště jablonecká přehrada. „Nad touto oblastí je proto třeba mít dohled i prostřednictvím MKDS, jelikož se množí poznatky o vysoké kumulaci osob různých národností v okolí nádrže, a to zejména v okolí sídla Povodí Labe a občerstvení, kde se prodává alkohol," dodal Michal Švarc.

Jablonecký městský kamerový systém tvoří celkem 54 kamer na 41 kamerových bodech, naposledy se MKDS rozšiřovalo v roce 2021 o dvě mobilní kamery, k nimž nyní přibude třetí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh
Stabilizace a rozvoj Městské policie jsou pro Jablonec klíčové
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků
Nová kamera pomohla v Jablonci se zadržením celostátně hledaných
Strážníci v Jablonci testují nové mobilní kamery

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace