Jablonec koupí třetí mobilní kameru

25.05.2022 20:42:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec koupí třetí mobilní kameru

Loni pořídila jablonecká městská policie dvě mobilní kamery, jejichž užívání je téměř neomezené. Po dobrých zkušenostech s jejich provozem bude letos kupovat kameru další. Zaplatí za ni 205 tisíc Kč včetně DPH.

Dvojice mobilních kamer pořízených loni nepotřebuje vnější zdroj napájení a kabelové připojení. Tyto parametry umožňují téměř neomezené užití. „V praxi se nám velmi osvědčily., proto jsme se rozhodli pro nákup další kamery," řekl ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

V současné době probíhá třetí etapa revitalizace celého městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Během proticovidových opatření poklesla četnost trestné činnosti a přestupků, nyní se však podle Švarce dá předpokládat vzhledem k současné situaci - energetické krizi a konfliktu na Ukrajině - nárůst kriminality na úroveň let před pandemií.

„Především jde o koncentrací osob například v nákupních střediscích, na rekreačních plochách apod., hrozí riziko vyššího počtu vloupání do motorových vozidel a krádeže pohonných hmot z nich, ale krádeže obecně či výtržnictví," jmenuje možná rizika ředitel MP s tím, že mezi takto exponovaná místa patří zvláště jablonecká přehrada. „Nad touto oblastí je proto třeba mít dohled i prostřednictvím MKDS, jelikož se množí poznatky o vysoké kumulaci osob různých národností v okolí nádrže, a to zejména v okolí sídla Povodí Labe a občerstvení, kde se prodává alkohol," dodal Michal Švarc.

Jablonecký městský kamerový systém tvoří celkem 54 kamer na 41 kamerových bodech, naposledy se MKDS rozšiřovalo v roce 2021 o dvě mobilní kamery, k nimž nyní přibude třetí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh
Stabilizace a rozvoj Městské policie jsou pro Jablonec klíčové
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků
Nová kamera pomohla v Jablonci se zadržením celostátně hledaných
Strážníci v Jablonci testují nové mobilní kamery

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace