Látal v Jablonci po roce končí

08.06.2024 14:54:29 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Látal v Jablonci po roce končí

Po stálicích jakými byli Komňacký, případně Rada, se na Střelnici trenéři mění jako figurky na orloji. Po ročním působení Horejše končí po roce i Radek Látal.

Pánům ze Střelnice hodně chybí v posledních letech fotbalový fištron a svědčí tomu nejen špatně typologicky složený kádr, do čehož Horejš ani Látal neměli možnost výrazně zasáhnout. I když to Radovo jaro bylo hrozné a zkušený trenér „neviděl", že hraje fotbal padesátých let, tak byl angažován Horejš, což je muž vyznávající nejvyšší modernu současné doby. No a zdědil Radův kádru a jinak než fiaskem to skončit nemohlo. Vedení klubu to prostě nevidělo a Horejše odsoudilo k pádu již při podpisu jeho trenérské smlouvy.

Ani Látalův příchod nebyl normální. V Polsku se svým týmem sestoupil, ale musel to tam odpracovat až do konce smlouvy, a to do puntíku. Tudíž do Jablonce přišel pozdě, neměl šanci situaci analyzovat a začal jablonecký fotbal poznávat teprve v mistrovské soutěži. Že byl výsledek jaký byl, malé či žádné překvapení. Navíc pod jeho vedením klesla morálka hráčů až na samé dno, on sám dostal nejvíce červených karet a jeho svěřenci zase na žluté karty „vyhráli ligu." Látal v Jablonci připomínal jakéhosi údržbáře, který bohužel selského rozumu mnoho nepobral a koučink v mnoha utkání s následným pádem jde vyloženě za ním. Ale s vedením klubu si v tomto směru může podat ruce, rozhodně ta poslední neúspěšná léta nejdou jenom za ním.

Slova o lepším propojení třetiligového béčka s dorostem a ligovým áčkem zůstala když ne na papíře, tak jenom na půli cesty. A to za Látalem taky stoprocentně nejde.

Klíčová zpráva směrem k jabloneckému fotbalu přišla od vrchního soudu z Prahy, kde sedmileté konání vůči jabloneckému prezidentovi skončilo dalším osvobozujícím rozsudkem, u některých již navždy, ale cosi se bude projednávat znovu. Takže Míra Pelta si může snad na rok, snad na dva mírně oddechnout, než bude jeho případ, o kterém si můžeme myslet co chceme, konečně vyřešen.

Do Jablonce přijde tedy po roce opět nový trenér, uvidíme zda bude mít tentokrát jablonecký prezident šťastnou ruku a hlavně aby se dal dohromady kádr, se kterým by mohl jakýkoli trenér pracovat jako trenér a ne jako šaman, co tahá hráče na posty jako králíky z klobouku. Aby jablonecký fotbal získal opět zvuk týmu,na který je radost se dívat a který bude rozdávat svým řídnoucím ochozům fotbalovou radost. Na jméno trenéra a další kroky klubu jsme neskutečně zvědaví, já osobně víc, než na blížící se fotbalové mistrovství Evropy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smutná fotbalová zpráva: Odešel Jirka Tupec
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Na jihu dělba bodů
Gólový závěr a jistá záchrana pro Jablonec!
Zasloužená dělba bodů u Botiče
Zemřel Jindra Gorner
Infarktový závěr a zlaté tři body
Tak co vlastně ten tým umí?
A bude zase skupina o záchranu
S takovou defenzivou se liga hraje těžko
Děti mají na Baník v neděli vstup zdarma!
Jablonecké prokletí: hráči se poráží sami!
Jablonecké Largo Desolato
Proti Plzni sahali Jablonečtí po bodu, rozhodly minely
Trenér Látal burcuje: Fanoušci by nám proti Plzni mohli pomoct
Štěpánek vystřelil nečekané tři body pro Jablonec
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Pětigólová kanonáda na Střelnici
Šok v Edenu: Jablonec umí hrát rychle

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
17.06.: Potvrzeno: Kozel na Střelnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace