13.05.2024 22:50:13 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dva „nejklidnější" týmy vzhledem ke své pozici v tabulce o záchranu si to rozdaly u Botiče. Jablonecká sestava byla hodně děravá, ale o co víc děravá tím překvapivě úspěšná.

Bohemians - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Trenéři Veselý Látal poslali do utkání tyto sestavy:

* Bohemians Praha 1905: Soukup - Křapka (87. Kozák), Petrák, Hybš - Köstl (60. A. Kadlec), Beran, Hůlka (C), M. Dostál (74. Shejbal) - Hála (46. Necid) - Prekop, Ristovski (74. Huf). Náhradníci: Reichl - Mužík, Puškáč. Trenér: Jaroslav Veselý.

* FK Jablonec: Fendrich - Štěpánek, Martinec, F. Souček - Černák (90. Hübschman), Kratochvíl (C), Nebyla, Polidar - Čanturišvili, Pleštil (60. Hollý), Alégué (82. Náprstek). Náhradníci: Hanuš, Kotlín - Houska, Drchal, Krulich. Trenér: Radoslav Látal.

Jablonečtí vstoupili do utkání výborně a již ve 2. minutě po centru Polidara poslal míč do sítě Alegue - 0:1. Překvapení domácí však vzápětí mohli srovnat, příšernou malou domů jim k tomu pomohl Souček, ale Fendrich v jablonecké bráně jeho šanci skvěle zlikvidoval. Poslední dobou se hodně mluví o gólmanech, v Dolíčku to nebylo jiné. V 10. minutě se zaskvěl domácí Soukup po akci, které „houslemi" rozehrál Kratochvíl, střílel Polidar. Domácí prcek Beran dává góly jenom Jablonci, v 18. to mohl potvrdit, ale výtečným zákrokem tomu zabránil Fendrich. A Vilda v jablonecké bráně doslova čaroval, zlikvidoval dalekonosný projektil Křapky a vzápětí i Hálovu příležitost. Poslední vzrůšo přinesla 36. minutě, to Součkův trestňák nadvakrát zachraňoval Soukup.

Druhá půle přinesla přecejen větší aktivitu klokanů, ale první dusno bylo před domácí bránou, když Alegue výborně pihrál do šance Pleštilovi, ale ten si nesrovnal boty směrem na domácí bránu a míč skončil vedle. V 59. poslal svůj centr Hybš na hlavu Necida, ale v roli hlavního požárníka se zaskvěl nejlepší muž hostujících zadnich řad Martinec. V 68. minutě to byl opět souboj Necida, jemuž všechny naděje na úspěch sebral Martinec. V 69. zahrozili hosté. Polidarův centr prodloužil pohotově na bránu hlavou Kratochvíl, ale domácí golman stál tam, kde měl. Když v 83. minutě opět, a to hned dvakrát úřadoval v jabloneckém vápně Necid, a dvakrát ho o radost připravil výborný Martinec, to už fandové od Nisy věřili, že to kýžené tři budou. Jenže jak rychle Jablonec gól dal, tak naopak pozdě ho dostal. V 83. minutě centroval Hybš, Prekop neuvěřitelným výskokem prodloužil do míst, kde byl jenom střídající Huf a ještě na podzim nejlepší kanonýr Chrudimi využil toho, že si ho nikdo nevšiml, a hlavou překonal Fendricha na konečný stav 1:1.

Zápasová statistika:

Branky: 87. Huf (Prekop) - 2. Alégué (Polidar)
Karty: 44. Prekop (BOH), 67. M. Dostál (BOH) - 22. F. Souček (JAB), 37. Kratochvíl (JAB), 82. Alégué (JAB), 90. Náprstek (JAB), 90+5. Martinec (JAB).
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:20.
Rozhodčí: Petřík - Váňa, Pečenka.

Jak to viděl Látal?

Radoslava Látala štvalo závěrečné vyrovnání domácích barev. „Byli jsme blízko i tří bodů, ale i bod bereme. Chtěli jsme tu hrát dobře z defenzívy a na brejky. Hned první nám vyšel a vedli jsme. Ale pak nás Bohemka hodně zatlačila. Měla tam vyložené šance v prvních dvaceti minutách. Pak se to uklidnilo a vyrovnalo. V druhém poločase jsme už moc nehrozili. Dnes nám chyběli dva střední obránci a dobří hlavičkáři. V závěru nás domácí dostali pod tlak a hlavičkou vyrovnali," popisoval průběh zápasu jablonecký lodivod. Co remíza z Ďolíčku nakonec řeší? „Hráli jsme tu naplno, snažili jsme se nic nepodcenit. Pořád ještě nejsme zachráněni, pořád cítíme strach. Nemůžeme polevit. Až to bude stoprocentní, tak pak si můžeme třeba něco i zkoušet."

Bod brala i Bohemka, která se tímto stoprocentně zachránila, Jablonec bude muset k jistotě ještě nějaký ten bodík uhrát. Příležitost bude mít už ve středu, kdy se na Střelnici představí Pardubice. Na Bohemce chyběli oba tradiční stopeři, na svůj původní jablonecký post se vrátil Martinec a není žádným překvapením, že tam zahrál velmi dobře. Já nevím, ale sudí Petřík pískal jako začátečník. Vrcholem bylo, když za evidentně žlutý zákrok domácího Prekopa kartu neudělil, ale za protesty jabloneckému asistentu Krobovi ihned. Ale takových divných „fouknutí" tam bylo víc. Škoda, že o svoji první jabloneckou ligovou nulu přišel gólman Vilda Fendrich, zasloužil by si ji, naposledy si takhle zachytal ještě pod trenérem Koubkem za Hradec a ukázal, že i na odchovance může být v Jablonci spoleh, byť to trvalo řadu let...

Zlín - Budějovice
• zde došlo ke změně termínu kvůli kolizi s hokejový MS, takže se hraje ve čtvrtek!!!