Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod

02.03.2024 22:42:19 | Autor: Jaroslav Hrabák, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další zápas o šest bodů čekal na jablonecký tým. Bez požluceného Kratochvíla byli domácí proti Hradci Králové mírným favoritem, to ale vzala za své pátá minuta, od které soupeř vedl. O vyrovnání se postaral ve 35. minutě Chramosta z penalty. V závěru hrál Jablonec navíc bez vyloučeného Hurtada.

FK Jablonec - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Trenéři Látal a Horejš poslali do zápasu tyto hráče:

* FK Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Hurtado, Hollý (89. Kanakimana) - Černák, Houska (70. Hübschman), Nebyla, Martinec, Polidar (18. D. Souček) - Chramosta (C) (70. Krulich, 89. Drchal), Čanturišvili. Náhradníci: Fendrich - F. Souček, Náprstek, Alégué. Trenér: R. Látal.

* FC Hradec Králové: Zadražil - K. Spáčil, Čihák, Ja. Klíma - Čmelík, Kodeš (C), Kaštánek (66. Pudhorocký), Krejčí st. - Kučera (90+2. Šašinka), Pilař - Vašulín (66. Koubek). Náhradníci: Vízek, Knobloch - Dancák, Hais, P. Juliš, Harazim, Čech. Trenér: D. Horejš.

Jablonečtí do zápasu nevstoupili dobře, oproti soupeři byli vlažnější a již v 5. minutě inkasovali. Hradec kopal první roh, jablonecká defenzíva je na jaře hrozná a bohužel to pokračuje: Pilařův balon poslal nikým nehlídaný Spáčil hlavou zblízka za Hanušova záda - 0:1. Ve 13. minutě bylo rušno na druhé straně, domácí reklamovali ruku či faul, ale VAR to rozsekl: nic takového, ofsajd! Ve 31. minutě to už mělo parametry, Vakho prohrál svůj první souboj s hradeckým golmanem po nádherné akci Hollého, když Gruzíncovu pumelici Zadražil vyrazil na roh. Ve 32. po nepřehledné situaci v hradeckém vápně zasahoval opět VAR a sudímu Petříkovi poradil penaltu. Chramosta na povolení čekal dlouho předlouho, ale zvládl to - 1:1.

Po obrátce to byl jiný zápas. Nejprve v 51. minutě Zadražil senzačně vychytal Chramostu, v 54. zase Vakha a v 55. Martince. To byl jediný byť krátký úsek zápasu, který měli domácí ve své moci a hráli opravdu dobře. Vše uťal v 66. Hurtado, pěkně prohnul Kaštánkovu holeň podrážkou své kopačky a VAR Petříka přiměl k tomu, aby vtáhl červenou kartu. Jablonecká lavička střídáním pomohla spíše soupeři, a tak musel nastoupit fantóm Hanuš. V 78. minutě vytáhl hlavičku Čiháka, v 86. senzačně zlikvidoval hlavičku Koubka, to už všichni viděli míč v síti.

Zápasová statistika:

Branky: 35. Chramosta (pen.) - 5. K. Spáčil (Pilař).
Karty: 45+3. Černák (JAB), 55. Nebyla (JAB), 76. Krob (JAB), 88. Tekijaški (JAB), 90+5. Kamakimana (JAB) - 56. Kučera (HKR), 65. Kodeš (HKR), 89. Horejš (HKR). ČK: 66. Hurtado (JAB)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:16.
Rozhodčí: J. Petřík - L. Machač, M. Cichra.

„Byl to dost emotivní zápas. Přáli jsme si tři body, ale bod nakonec bereme. První půle nebyla z naší strany optimální. Vše pokazil ten roh, nebyli jsme to pak úplně my. Nebylo to dobré. Naopak vstup do druhé půle byl velice dobrý, mohli jsme to otočit, měli jsme velké šance, tam se to lámalo. Bohužel, pak přišla osudová chyba Hurtada a vyloučení. Pak už jsme se jen bránili. Mužstvo to ale odpracovalo, lítalo to tam zleva zprava a nás podržel brankář Hanuš," hodnotil zápas jablonecký trenér Látal.

Jabloneckého kouče naštvalo vyloučení Hurtada. „Je to s ním trochu horší v komunikaci. Umí jen španělsky. Je to hráč, který jde do všeho na 120 %. Budu mu to vyčítat. Říkal jsem mu už o poločase, ať na Vašulína tolik neleze. Na těchto věcech s ním budeme muset ještě pracovat .V týdnu jsme se snažili pracovat na defenzivě. Jenže, zase nás srazila branka v začátku zápasu. Dostali jsme se pod tlak a ztuhly nám nohy. Najednou nebyly náběhy za obranu. Až když jsme přešli na čtyři obránce a vytáhli Tchanturishviliho výš, tak to bylo hned lepší. Bohužel, problémy se svalem měl tentokrát Polidar. Do hry musel Dan Souček, který hrál naposledy MOL Cup v Domažlicích, šli jsme do jistého rizika. V závěru jsme takticky střídali znovu i Krulicha, protože byl velice rychle zahlcený, vždyť on prakticky neměl zimní přípravu. S ním jsem o tom střídání mluvil a přijal to. Bohužel, dál máme velké zásahy do obranné čtveřice, furt se nám to mění".

Zatím daleko má do ideálu i trávník Střelnice. „Celkově jsou v toto období trávníky všude všelijaké. V Liberci to bylo minulý týden měkké, u nás to bylo zase velice mazlavé. Ale vymlouvat se na to rozhodně nebudeme."

Byl to zápas prakticky o šest bodů a Jablonec si ho zase zkazil sám. Defenzíva nefunguje, gólů inkasuje tým moc. Na Slávii tým bod doslova odmítl, stejně jako v Liberci zase hoši odmítli jasné tři body. To samé Hradec. Až příliš se zdá, že kolem týmu je dost amatérismu. Nekázeň či nešikovnost Hurtada rozhodně není tím, že umí jenom španělsky. Ono i v Kolumbii se učí výborný fotbal. Copak dnes není v každém mobilu překladač, to je takový problém ty tři, čtyři věty Hurtadovi vysvětlit přes mobil? Aby nastoupil nedoléčený hráč a aby po pěti minutách zjistil, že nemůže tak, jak to předvedli Pleštil v Liberci a nyní Polidar? Mají v klubu ještě doktora? Po vyloučení Hurtada poslat na hřiště na hrot, aby tam běhal, jako to udělali s Krulichem, co celou zimu netrénoval? To není amatérismus? Je, zvláště když na lavičce doslova dřepí Kamakimana, Drchal či Alegue? Po vykartovaném Kratochvílovi, který si odpočinul proti Hradci, budou vzhledem ke kartám v příštím utkání chybět Hurtado a Černák, a protože to bude na Slovácku, nic příjemného.

Na domácí Střelnici uvidíme v neděli 17. března Plzeň v lize, stejný soupeř se představí v odloženém MOL cupu v úterý 2. dubna. Mezitím 30. března bude jablonecký tým hrát na Bohemce. Hezký program.

Samostatnou kapitolou je stav jablonecké hrací plochy. Začíná na ní být víc bláta než trávy a to je letos mimořádně příznivé počasí na toto období. Půjde to na další zápasy připravit? Nezávidím trávníkářům, ale na Střelnici už zřejmě shání tuny písku. V sobotním ligovém programu byl ten jablonecký trávník rozhodně nejhorší a fotbalu to pochopitelně nesvědčí. Ale koho to ze strahovských vipek zajímá...