Jablonecký dres v průběhu času

16.08.2020 10:36:06 | Autor: Jakub Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký dres v průběhu času

Za týden opět začíná nejvyšší fotbalová liga a pro FK Jablonec to bude již 27. sezona. To už je hezká řádka let a tak jsme si pro osvěžení vaší paměti připravili grafický přehled dresů všech sezon počínaje rokem 1994.

Tehdy hrál Jablonec v pruhovaných zeleno-bílých dresech Umbro, ve kterých předtím suverénně vyhrál druhou ligu (pamětníci ale budou vědět, že domácí prvoligovou premiéru proti Ostravě odehrála Pešiceho jedenáctka překvapivě v červených venkovních dresech - a mnoho štěstí nepřinesly).

V dalších sezonách postupně oblékali Jablonečtí dresy firem - Puma (1997 - 2003), Gems (2003-2005), znovu Umbro (2005-2012), Nike (2012-2019) až po současnou americkou Capelli, která loni podepsala s Jabloncem smlouvu na následující tři sezony.

Zvláště v prvních sezonách se podoba dresu měnila i v průběhu rozehrané soutěže, jak přibývalo či ubývalo sponzorů, a tak samozřejmě nebylo možně v našem přehledu zachytit všechny použité varianty. Doufáme, že se vám náš přehled bude líbit a zpříjemní vám čekání na začátek nové sezony. Uvidíme, jestli budoucí borci ze Střelnice oblékat dres nový, nebo zůstanou u loňské varianty. Každopádně budeme držet palce.

Ligová jablonecká historie začala o něco dříve, v roce 1963 postupem do tehdejší II. fotbalové ligy. Zasloužila se o to parta kolem trenéra Ládi Čulíka. Historie jabloneckých dresů začala o rok později, v létě 1964, kdy fotbal z tehdejší Preciosy přešel pod patronaci automobilového giganta LIAZ. A tehdejší funkcionáři „šli s lidem" a vyhlásili na dresy, ve kterých bude LIAZ hrát, mezi fandy referendum. Sešly se tehdy mnohé náměty, z nichž zvítězil dres ZELENO - ČERNÝ s náhradní variací v provedení ZELENO-BÍLÁ. Tu tehdy převzali i atleti a dres se dvěma zelenými svislými pruhy a s bílým středem s nápisem LIAZ se později ukázal jako nejpoužívanější a zřejmě i nejúspěšnější. A také si v něm zahrál LIAZ Jablonec tehdejší federální ligu v letech 1974-76.

PS: Pokud byste nějaké faktické připomínky nebo doplňující informace napište nám prosím do redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poslední příprava fotbalistů Jablonce s rozpaky
No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…
Trénujeme a ladíme …
Kupte do Jablonce Žežulku!
Na Střelnici rozhýbali škatulata
Jakub Podaný přestupuje do Jablonce!
Legenda Michal Špit opouští Jablonec
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace