Jablonecký dres v průběhu času

16.08.2020 10:36:06 | Autor: Jakub Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký dres v průběhu času

Za týden opět začíná nejvyšší fotbalová liga a pro FK Jablonec to bude již 27. sezona. To už je hezká řádka let a tak jsme si pro osvěžení vaší paměti připravili grafický přehled dresů všech sezon počínaje rokem 1994.

Tehdy hrál Jablonec v pruhovaných zeleno-bílých dresech Umbro, ve kterých předtím suverénně vyhrál druhou ligu (pamětníci ale budou vědět, že domácí prvoligovou premiéru proti Ostravě odehrála Pešiceho jedenáctka překvapivě v červených venkovních dresech - a mnoho štěstí nepřinesly).

V dalších sezonách postupně oblékali Jablonečtí dresy firem - Puma (1997 - 2003), Gems (2003-2005), znovu Umbro (2005-2012), Nike (2012-2019) až po současnou americkou Capelli, která loni podepsala s Jabloncem smlouvu na následující tři sezony.

Zvláště v prvních sezonách se podoba dresu měnila i v průběhu rozehrané soutěže, jak přibývalo či ubývalo sponzorů, a tak samozřejmě nebylo možně v našem přehledu zachytit všechny použité varianty. Doufáme, že se vám náš přehled bude líbit a zpříjemní vám čekání na začátek nové sezony. Uvidíme, jestli budoucí borci ze Střelnice oblékat dres nový, nebo zůstanou u loňské varianty. Každopádně budeme držet palce.

Ligová jablonecká historie začala o něco dříve, v roce 1963 postupem do tehdejší II. fotbalové ligy. Zasloužila se o to parta kolem trenéra Ládi Čulíka. Historie jabloneckých dresů začala o rok později, v létě 1964, kdy fotbal z tehdejší Preciosy přešel pod patronaci automobilového giganta LIAZ. A tehdejší funkcionáři „šli s lidem" a vyhlásili na dresy, ve kterých bude LIAZ hrát, mezi fandy referendum. Sešly se tehdy mnohé náměty, z nichž zvítězil dres ZELENO - ČERNÝ s náhradní variací v provedení ZELENO-BÍLÁ. Tu tehdy převzali i atleti a dres se dvěma zelenými svislými pruhy a s bílým středem s nápisem LIAZ se později ukázal jako nejpoužívanější a zřejmě i nejúspěšnější. A také si v něm zahrál LIAZ Jablonec tehdejší federální ligu v letech 1974-76.

PS: Pokud byste nějaké faktické připomínky nebo doplňující informace napište nám prosím do redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poslední příprava fotbalistů Jablonce s rozpaky
No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…
Trénujeme a ladíme …
Kupte do Jablonce Žežulku!
Na Střelnici rozhýbali škatulata
Jakub Podaný přestupuje do Jablonce!
Legenda Michal Špit opouští Jablonec
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace