Legenda Michal Špit opouští Jablonec

23.07.2020 17:21:07 | Autor: redakce, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Legenda Michal Špit opouští Jablonec

Po dlouhých 16 letech se bývalý vynikající brankář a současný trenér brankářů Michal Špit vydává z Jablonce novým směrem. Jeho kroky nyní vedou do Sparty Praha, kde fotbalově vyrostl. Děkujeme za všechno, Špiťáku! Budeš nám všem chybět.

Psal se rok 2004, bylo 16. února a náš tým FK Jablonec 97 hrál ligové utkání v Olomouci. Svěřenci trenéra Petra Rady uhráli v prvním jarním kole bezbrankovou remízu a v brance se poprvé představil Michal Špit, budoucí legenda Jablonce! V létě 2020 se společné cesty rozcházejí.

„Bylo to pro mě těžké rozhodnutí. Přeci jen šestnáct let je značná část života a prožil jsem to na jednom místě, v podstatě se stejnými lidmi. Ve Spartě jsem vyrostl, je to práce, která mě baví. Láká mě ta spolupráce, ale rozhodnutí úplně snadné nebylo. Jablonec se stal mým druhým domovem a vazby na Jablonec nikdy nezpřetrhám. Kdo ví, jak povedou fotbalové cesty, třeba se do Jablonce ještě někdy vrátím," řekl Michal Špit, který se nesmazatelně zapsal do historie Jablonce.

Michal Špit v dresu Jablonce odchytal 262 ligových zápasů, přidal k tomu 17 zápasů v českém poháru včetně vítězného finále v Chomutově proti Mladé Boleslavi, vítězný superpohár proti Plzni a 10 zápasů za Jablonec v kvalifikaci o Evropskou ligu UEFA! Další zápasy, včetně kvalifikace o Ligu mistrů UEFA, přidal v dresu Sparty Praha a Příbrami.

Během 17 ligových sezón vychytal 101 čistých kont. To jubilejní 100. se odehrálo na Střelnici 27. dubna 2014, kdy Jablonec doma porazil Jihlavu hladce 3:0. V závěru zápasu bylo vidět, že dlouhé čekání na 100. nulu chtěli Špitovi pomoct ukončit také samotní hráči a obranné povinnosti si plnili ve velkém počtu hráčů.

Když do Jablonce přestoupil Vlastimil Hrubý, začal se více prosazovat mezi tyčemi a Michal Špit postupně převzal roli náhradníka. Tou dobou měl na kontě 299 ligových zápasů. V posledním kole sezóny 2015/2016 vystřídal v závěru zápasu Vlastimila Hrubého, aby se s kariérou rozloučil 300. ligovým startem a vstoupil tak do Klubu legend českého fotbalu.

Michal Špit zažil jako aktivní hráč nebo později trenér brankářů největší úspěchy FK Jablonec v historii. Zažil pod Františkem Komňackým druhé místo v lize, s Romanem Skuhravým vítězství v českém poháru a superpoháru, pod Jaroslavem Šilhavým přestavbu mužstva a nastartování nové éry Jablonce, s Petrem Radou dovedl tým na třetí místo ve FORTUNA:LIZE a následně zažil postup do základní skupiny Evropské ligy UEFA. Vryl se do srdcí nejen fanoušků Jablonce, ale také vedení klubu.

„Michal má za sebou skvělých 16 let v Jablonci a odvedl tady spoustu kvalitní práce nejen v bráně. Je to velká osobnost jabloneckého fotbalu. Rozhodování bylo těžké, dva dny jsme spolu o tom mluvili. Ale měl šanci jít do Sparty, do klubu, odkud přišel a kde vyrostl. Pro Michala je to kariérní postup a nakonec jsem mu dal zelenou. Myslím si, že to je pro něj správný krok," uvedl k odchodu Michala Špita do Sparty majitel klubu Miroslav Pelta.

„Jsem přesvědčený, že v pondělí na startu přípravy přivítáme v kabině nového trenéra brankářů," dodává Miroslav Pelta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ligovým rekordmanem je Michal Špit
Umožní Frťala Špitovi třístovku?
Jablonecký gólman Michal Špit vstoupil do Klubu ligových brankářů!
Ovace pro Špita: Třetí jablonecký stovkař!
VIDEO: Brankář Špit a obránce Beneš hodnotí porážku s Plzní
Brankář Špit se upsal Jablonci na další rok
VIDEO: Špit a Vaněk po Slovácku
Michal Špit: Stého zápasu bez inkasované branky bych se chtěl dočkat
Brankář Špit vzal první gól na sebe
Gólman Špit: Na Plzeň jsme si věřili, ale bohužel
Video: Michal Špit a Petr Pavlík po vítězném zápase s Baníkem Ostrava
5:0 a přesto v hlavní roli Michal Špit
Video: Michal Špit po zápase s Mladou Boleslaví
Špit a Zábojník prodloužili své smlouvy
Michal Špit: Šance je vždycky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace