Legenda Michal Špit opouští Jablonec

23.07.2020 17:21:07 | Autor: redakce, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Legenda Michal Špit opouští Jablonec

Po dlouhých 16 letech se bývalý vynikající brankář a současný trenér brankářů Michal Špit vydává z Jablonce novým směrem. Jeho kroky nyní vedou do Sparty Praha, kde fotbalově vyrostl. Děkujeme za všechno, Špiťáku! Budeš nám všem chybět.

Psal se rok 2004, bylo 16. února a náš tým FK Jablonec 97 hrál ligové utkání v Olomouci. Svěřenci trenéra Petra Rady uhráli v prvním jarním kole bezbrankovou remízu a v brance se poprvé představil Michal Špit, budoucí legenda Jablonce! V létě 2020 se společné cesty rozcházejí.

„Bylo to pro mě těžké rozhodnutí. Přeci jen šestnáct let je značná část života a prožil jsem to na jednom místě, v podstatě se stejnými lidmi. Ve Spartě jsem vyrostl, je to práce, která mě baví. Láká mě ta spolupráce, ale rozhodnutí úplně snadné nebylo. Jablonec se stal mým druhým domovem a vazby na Jablonec nikdy nezpřetrhám. Kdo ví, jak povedou fotbalové cesty, třeba se do Jablonce ještě někdy vrátím," řekl Michal Špit, který se nesmazatelně zapsal do historie Jablonce.

Michal Špit v dresu Jablonce odchytal 262 ligových zápasů, přidal k tomu 17 zápasů v českém poháru včetně vítězného finále v Chomutově proti Mladé Boleslavi, vítězný superpohár proti Plzni a 10 zápasů za Jablonec v kvalifikaci o Evropskou ligu UEFA! Další zápasy, včetně kvalifikace o Ligu mistrů UEFA, přidal v dresu Sparty Praha a Příbrami.

Během 17 ligových sezón vychytal 101 čistých kont. To jubilejní 100. se odehrálo na Střelnici 27. dubna 2014, kdy Jablonec doma porazil Jihlavu hladce 3:0. V závěru zápasu bylo vidět, že dlouhé čekání na 100. nulu chtěli Špitovi pomoct ukončit také samotní hráči a obranné povinnosti si plnili ve velkém počtu hráčů.

Když do Jablonce přestoupil Vlastimil Hrubý, začal se více prosazovat mezi tyčemi a Michal Špit postupně převzal roli náhradníka. Tou dobou měl na kontě 299 ligových zápasů. V posledním kole sezóny 2015/2016 vystřídal v závěru zápasu Vlastimila Hrubého, aby se s kariérou rozloučil 300. ligovým startem a vstoupil tak do Klubu legend českého fotbalu.

Michal Špit zažil jako aktivní hráč nebo později trenér brankářů největší úspěchy FK Jablonec v historii. Zažil pod Františkem Komňackým druhé místo v lize, s Romanem Skuhravým vítězství v českém poháru a superpoháru, pod Jaroslavem Šilhavým přestavbu mužstva a nastartování nové éry Jablonce, s Petrem Radou dovedl tým na třetí místo ve FORTUNA:LIZE a následně zažil postup do základní skupiny Evropské ligy UEFA. Vryl se do srdcí nejen fanoušků Jablonce, ale také vedení klubu.

„Michal má za sebou skvělých 16 let v Jablonci a odvedl tady spoustu kvalitní práce nejen v bráně. Je to velká osobnost jabloneckého fotbalu. Rozhodování bylo těžké, dva dny jsme spolu o tom mluvili. Ale měl šanci jít do Sparty, do klubu, odkud přišel a kde vyrostl. Pro Michala je to kariérní postup a nakonec jsem mu dal zelenou. Myslím si, že to je pro něj správný krok," uvedl k odchodu Michala Špita do Sparty majitel klubu Miroslav Pelta.

„Jsem přesvědčený, že v pondělí na startu přípravy přivítáme v kabině nového trenéra brankářů," dodává Miroslav Pelta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ligovým rekordmanem je Michal Špit
Umožní Frťala Špitovi třístovku?
Jablonecký gólman Michal Špit vstoupil do Klubu ligových brankářů!
Ovace pro Špita: Třetí jablonecký stovkař!
VIDEO: Brankář Špit a obránce Beneš hodnotí porážku s Plzní
Brankář Špit se upsal Jablonci na další rok
VIDEO: Špit a Vaněk po Slovácku
Michal Špit: Stého zápasu bez inkasované branky bych se chtěl dočkat
Brankář Špit vzal první gól na sebe
Gólman Špit: Na Plzeň jsme si věřili, ale bohužel
Video: Michal Špit a Petr Pavlík po vítězném zápase s Baníkem Ostrava
5:0 a přesto v hlavní roli Michal Špit
Video: Michal Špit po zápase s Mladou Boleslaví
Špit a Zábojník prodloužili své smlouvy
Michal Špit: Šance je vždycky

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace