Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…

09.08.2020 08:07:56 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…

Na hřišti Čechie Uhříněves se odehrál další přípravný zápas, ve kterém dal trenér Rada šanci všem, co mohli zavázat kopačky.  

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:0

Do hry nastoupili tito hráči:

* Bohemians Praha 1905: Valeš - Vondra (63. Novák), Jindřišek, Keita, Osmančík, Krch, Dostál, Vodháněl (73. Koubek), Vaníček, Vacek, Bederka (63. Ugwu) Náhradníci: Koubek, Novák, Ugwu, Le Giang

* FK Jablonec: Sestava I. poločas: Hanuš - Haitl, Jeřábek, Kubista, Krob - Hübschman , Pilař, Považanec, R. Hrubý, Podaný - Schranz.
* Sestava II. poločas: Hanuš - Haitl, Štěpánek, Kubista, Podaný (77. Skuhravý) - Považanec (75.Macháček) - Pilař (75. Chramosta), R. Hrubý (75. Macháček), Kratochvíl, Ladra - Schranz (75. Velich)

Jablonečtí začali s chutí a již ve 14. minutě se mohlo měnit skóre, ale Schranzova hlavička Valešovu bránu minula. V 17. minutě o něco lépe hlavičkoval Podaný, ovšem míč tentokrát skončil na břevně. Ve 35. se dostali do šance klokani, Vodháněl reklamoval faul, sudí nepískal a ani přítomný VAR na tom nic nezměnil.

Ve druhé půli se klokani zlepšili a řádil hlavně Osmančík, ale v koncovce mu to nešlo. Jablonečtí ohrozili Valeše nejvíce v závěru, pálil Chramosta, ale Valeš mu radost zkazil. Zápas tak skončil, aniž míč rozvlnil síť.

Trenér Rada k utkání řekl:

„Chtěli jsme kvalitního soupeře a tím Bohemka byla. Bylo velké vedro a byli jsme v nějaké únavě. Dneska jsme chtěli, aby hráči odehráli těch 70 minut a trochu si hrábli. Bylo to trochu lepší, z těch tří odehraných přípravných zápasů to bylo nejpovedenější utkání. Je to také tím, že už jsme trochu přešli v trénincích na herní stránku, ale stále máme na čem pracovat. Na post středního obránce se musíme ještě podívat. Dnes jsme tam zkoušeli Vojtu Kubistu, který to sehrál docela dobře. Na této pozici se musíme ještě porozhlédnout a zareagovat," zakončil hodnocení trenér Rada.

Na hřišti v přípravě se stále neobjevili zranění Holík, Doležal, Pleštil ani Jovovič či Acosta a to začíná být problém. A problém jara zatím přetrvává, hra postrádá razanci dopředu, je příliš pomalá, rozvláčná, převažují „pomocné" přihrávky a snahu po obejití protihráče, na to většině borců prostě chybí rychlost - a ti rychlí marodí ! Systém hry „na jednoho" a za ním neproduktivní borci se bohužel nemění, „ostří hoši" se zatím v základní sestavě neobjevují. A slova o „zkoušení Vojty Kubisty na stoperu", to snad nemůže být pravda. Vojta je v Jablonci natolik vyzkoušený a trenéři s ním od počátku vymetají posty jako v tombole, takže plukovník určitě ví, když Vojtu kamkoli postaví, jak to bude vypadat. Nebo snad ne?

Klub by navíc už měl jasně sdělit co je s Jovovičem, šušká se, že jeho diagnózou je spíše snížení platu než zdravotní újma a divím se, že klub nejde s barvou ven a nechá podobné informace kolovat mezi fandy. A co takový Čvančara, dlouhán s nejlepší koncovkou na Vyšehradě ještě v Jablonci nebyl, jaké s ním má klub záměry?

Jinak jeden talentovaný jablonecký stoper je na zkoušce v Pardubicích. Jmenuje se Hušek, má skoro dva metry a přesto ho klub přehlédl už v žácích. Mládežnická léta strávil v anglickém Leicesteru a nyní je schován v béčku Sparty. Jablonec prostě už léta odchovance prostě rád nemá. Uvidíme, jaký „základ" trenér ze stávajícího kádru vybere, každopádně se jeví, že celá hra se bude točit kolem výborně se ukazujícího Hrubého, teď půjde hlavně o to, aby měl „s kým hrát." Ta současná hra převážně „do nohy" a na jistotu asi nikam daleko nepovede...

A úplně na závěr informace z dílny FAČR. Ten avizoval, že se bude řešit stav u hostování hráčů v rámci soutěže a také „dohody" o tom, že nemohou hrát proti svým klubům. No konečně to hochy ze svazu napadlo, že Fortuna Liga je tím prakticky v některých aspektech neregulérní a top kluby na čele se Slávií jenom klubům hráče berou a přesouvají je pak do klubů jiných což musí devastovat práci v klubech. Copak tohle je v takovém počtu normální? Ale co je dnes normální, souhlasím s klasikem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Trénujeme a ladíme …
Kupte do Jablonce Žežulku!
Na Střelnici rozhýbali škatulata
Jakub Podaný přestupuje do Jablonce!
Legenda Michal Špit opouští Jablonec
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.

Od 3. dubna budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé

Od 3. dubna 2023 budou po zimní pauze pokračovat stavební práce na silnici vedoucí z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Rekonstrukce úseku bude pokračovat s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku. Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 16. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
V Železném Brodě se srazila dvě auta
Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
Primátor Vele předal městskou medaili lyžaři Pavlu Linkovi
Desná zve na divadlo

Nejčtenější články

27.03.: Kvůli spadlému stromu byla uzavřena silnice ze Smržovky do Tanvaldu
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka
28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace