Zlatka Bartošková zavzpomínala na Pavla Žura a představila CD

15.09.2023 23:48:38 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zlatka Bartošková zavzpomínala na Pavla Žura a představila CD

Byl to právě ředitel Městského divadla Jablonec, Pavel Žur, který šansoniérku a jak ona sama říká, zpěvačku písniček s příběhem, do Jablonce přivedl.

„Tenkrát mě tady nikdo neznal a já tvrdila, že nikdo nepřijde. Nakonec si lístek koupilo asi třicet lidí. A víte, co udělal Pavel? Nechal dole oponu a my všichni jsme zůstali na jevišti. Bylo to tenkrát moc krásný až intimní, a to hlavně díky němu," zavzpomínala hned v úvodu Zlatka, která kdysi ovšem v naší rodné hroudě začínala, tenkrát s Orchestrem Ladislava Bareše. Dnes je Zlatka Bartošková v Jablonci již velmi známou, vedle divadelních prken vystupovala v areálu legendárních Slunečních lázní na přehradě, v zahradě Ex klubu a teď v zahradě hotelu Rehavital.

Pod názvem ´Než pozdravím anděla´ si tato malá velká žena s hlasem od pána Boha i Lucifera zároveň, vybrala písně ze stejnojmenného CD, jenž bylo zároveň při akci na prodej a byl o něj velký zájem. Zlatčiny silné písně, podané s jakousi černou DNA a takovým procítěním, že kdo neměl kapesník, byl ztracen, zněly v decentně nasvětleném areálu jako motlitba. Sama šansoniérka prožila v poslední době nelehké období, ale jabloneckému publiku se svěřila, že v minulých dnech obdržela skvělou zprávu. Vždy jsou její koncerty emotivní a krásné zároveň, ale tentokrát přibylo až magických momentů. Silné texty o věcech kolem nás, o lásce, propadech i snech, o touze, nemoci a uzdravení, o mlhách a probuzení... Slova jako by se v ústech zpěvačky měnila na perly, které mají svůj lesk, tvrdost, ale i krásu a důstojnost. Bylo to tak dojemné a čarující, že i parta pokřikujících v přilehlém parku při každé písni zmlkla. Tak silné Zlatčino kouzlo je. O co menší má Zlatka Bartošková vzrůst, o to větší má zcela jistě srdce a její zpěv je protkán takovým prožitkem, o kterém se jiným může jenom zdát. Krom toho je obklopena báječnými muzikanty, mezi něž se řadí Zuzana Grosmanová (housle), František Raba (kontrabas) a především klavírista Petr Ožana, jenž je podepsán pod většinou textů i hudby. V jeho podání jsme v rámci večera vyslechli hned několik písní, podaných jeho medovým a něžným hlasem, který dává tušit, že Ožanova hvězda svítí čím dál víc a má ambice ovládnout minimálně galaxii.

Mohla bych tady sypat superlativy jeden za druhým a pořád bych neřekla všechno. Tak řeknu alespoň, že jsem si jistá, že se Pavel Žur shora díval, a my mu ze srdce za všechno děkujeme, a že nám přivedl Zlatku, to byl jeden z jeho majstrštyků. A já si jdu pustit CD Zlatky Bartoškové. Wau, bylo to famózní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září
Zlatka Bartošková rozzářila zahradu Exu
Blázinec v Exu aneb Zlatka Bartošková to opět roztočila
Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace