Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě

21.08.2020 22:18:05 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě

Kde jinde, než v překrásné zahradě jabloneckého Ex klubu, by si mohli návštěvníci vychutnat šansony neuvěřitelné dámy současné české šansonové scény Zlatky Bartoškové.

Snad se na mě tato úžasná dáma nebude zlobit, když napíšu, že na první pohled  to není ani sexbomba, ani ztepilá dračice, přesto je to Žena s velkým Ž, která vás prostě dostane do kolen do několika vteřin.

A přesně tak to bylo v Klubu Ex, respektive v zahradě  s fontánou, která nemá v Jablonci obdoby. Zde se  sešli milovníci šansonu, aby si se sklenkou v ruce, vychutnali večer, který si budou dlouho pamatovat.


Kdo mě zná, ví, že spatně vidím a mnoho známých projde vedle mě, aniž bych je zaregistrovala, ale Zlatka Bartošková je tak plná energie, dobré nálady a pohody a má takové charisma, že jsem si ji stihla všimnout ještě dřív, než se dostala na scénu.

A řeknu vám, rozbalila to opravdu skvěle. Texty, jdoucí až na dřeň, nám podala s takovou živočišností, až nám z toho naskakovala husí kůže. Její procítěné podání, srdce v každém tónu a to vše ruku v ruce s takovou přirozeností, až nám zůstával rozum stát, vytvořili neopakovatelnou atmosféru. Famózní doprovod, jenž tvořili pianista Jiří Toufar, houslistka Zuzana Grosmanová a kontrabasista Ondřej Šrámek. A byla to jízda. Moderátor večera Pavel Žur kladl všetečné otázky, Zlatka zpívala jako o život a obecenstvo podupávalo, pohupovalo se, smálo, sem tam otřelo slzičku a zkrátka žilo. Dobře jsem si všimla i majitele objektu Zdeňka Zezulky, který je po nehodě již řadu let upoután na invalidní vozík. Snad se na mě nebude zlobit, když napíšu, že skvělou hudbu jsme měli oba rádi již za časů, kdy jsem já viděla jako ostříž a on běhal jako srnka. Chci tím říct, že hudba vás prostě dostane, ať jste zdraví, či s nějakým omezením, vysocí či malí, tlustí či hubení, mladí i staří. Ta dobrá se vám prostě dostane pod kůži. Přesně tak, jako se to stalo ve čtvrtek večer v Klubu Ex.

Zlatka Bartošková začínala svoji pěveckou kariéru v orchestru Ladislava Bareše v Liberci, ale dle jejich slov bylo její první angažmá jablonecké. Zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básníci a skladatelé, mezi něž patří Pavel Cmíral, Jakub Zahradník, Jarmila Hannah Čermáková, Ondřej Suchý, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar. Na jablonecké půdě se tentokrát představila v rámci projektu Město plné tónů a s finanční podporou Státního fondu kultury ČR. Večer byl rovněž přenášen online.

„K hudbě mě přivedl tata, sem mě pozval úžasný Pavlin (Pavel Žur) a přestože nejraději vystupuji v klubech, kde mám posluchače a diváky na dosah, tady je to krásné a je to pro mě premiéra," uvedla šansoniérka, která ovšem začínala jako rocková zpěvačka, Zlatka Bartošková.  A vedle mě se neudržela paní středního věku, otřela oči a prohlásila: „Čert vem covid. Když ještě umíme prožít takovéhle večery, vím, že bude zase dobře." A to jsou slova, která si budu ještě dlouho pamatovat. Děkujeme protagonistům, děkujeme Pavlu Žurovi a jeho týmu, děkujeme Zdeňku Zezulkovi za krásné prostory a děkujeme těm, kteří akci zaštítili finančně. Bude to zase dobrý.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šansoniérka Zlatka Bartošková vystoupí v jabloneckém Klubu Ex
Mátlová, Hůlka a Chmelo se prozpívali ke standingu
Mnohým uvolňuje endorfiny sport, Deylovi totéž způsobuje hudba
V jabloneckém divadle zazní nejznámější árie z oper
Jablonec rozezpívala ABBA
Magda Malá přivezla do Jablonce krásné melodie i pohodovou atmosféru
Boss Babiš obnovil činnost divadel v celé České republice

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Den otevřených dveří na 30 vodárenských objektech

V sobotu 22. března 2025 můžete zažít výjimečný den otevřených dveří, otevře se pro vás 30 vodárenských objektů našeho regionu. Navštívit můžete čerpací stanici Dolánky, vodojem Károvsko, úpravnu vody v Nudvojovicích nebo turnovskou čistírnu odpadních vod. Další informace

NPL jde do finále. O titul se střetnou Performers s Raptory

Výjimečně vyrovnané partie přineslo semifinále Nejvyšší pojizerské ligy. Obě série o postup do finále soutěže rozhodovaly samostatné nájezdy, protože po dvou odehraných zápasech byl stav série nerozhodně 1:1. V nájezdové loterii dokázali Raptoři překonat Black Hawks a Perfomeři předčili Neřízené střely. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Studio Lhotský vyrobilo největšího skleněného kostlivce na světě
O medaile z mistrovství republiky veteránů se bojovalo v Jablonci
Krkonošské lesy jsou přírodní poklad a naše dědictví
Mladá řidička ladila v autě rádio a nedávala pozor
Obrazem: Maturitní ples Gymnázia Tanvald 2025

Nejčtenější články

18.03.: Střípky z Městské policie Jablonec: Alkohol v hlavní roli
20.03.: Obrazem: Maturitní ples Gymnázia Tanvald 2025
18.03.: V Liberci dojde k úplné uzavírce tunelu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace