Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

07.09.2023 11:37:16 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Program Městského divadla Jablonci nad Nisou v září

Městské divadlo Jablonci nad Nisou připravilo na září 2023 zajímavý program koncertů a divadelních představení. Podívejte se na přehled, který bude opět postupně doplňován i o naše recenze a fotogalerie.

Čtvrtek 7. 9. 17 hodin

ZAPOMENUTÉ ŠTĚSTÍ Z CYKLU TVOŘÍME ŠŤASTNĚJŠÍ ČESKO
POROZUMĚNÍ MYSLI
Beseda s exkluzivními hosty lékařem Janem Vojáčkem, kvantovým fyzikem Janem Rakem, průvodcem životem Jiřím Ledvinkou a transformativním koučem a podnikatelem Martinem Jotovem pro všechny, kteří věří, že štěstí je něco, co se nenachází někde mimo nás. To, co opravdu hledáme, máme dávno v sobě, vrozené. Všichni bez výjimky jsme se narodili do lásky k životu, naším základním nastavením je užívat si každý den a jediné, co nám v tom brání, jsou naše myšlenky.
Součástí všech vstupenek je záznam z besedy. Svým nákupem dáváte souhlas k poskytnutí svých kontaktních údajů organizátorům akce za účelem zaslání záznamu z besedy a informací o dalších aktivitách Porozumění mysli z.s. a Umění být zdráv.
Po představení je možné účastnit se VIP rautu s řečníky. Pro nákup VIP vstupenek a více informací o besedě navštivte webové stránky Porozumění mysli z.s.
Jednotné vstupné 490 Kč

Pátek 8. 9. 19 hodin

ZLATKA BARTOŠKOVÁ - NEŽ POZDRAVÍM ANDĚLA
Přední česká šansoniérka se představí v zahradě hotelu Rehavital. Při nepřízni počasí uvnitř hotelu.
Zlatka Bartošková je jednou z nejosobitějších interpretek současného šansonu. Tentokrát si pro jablonecké publikum připravila písně z nového CD Než pozdravím anděla, které jsou o věcech kolem nás i v nás. O lásce a touze, lítání i snech. O tom, odkud jsme vyšli a kam jdeme. O nemoci a uzdravení, o mlhách a probuzení.
Jednotné vstupné 250 Kč Vstupenky jsou bez umístění. Doprodej na místě v zahradě hotelu Rehavital Jablonec nad Nisou.
Koncert se koná v rámci projektu „Město plné tónů" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Pondělí 11. 9. 19 hodin

Marc Camoletti
NA SPRÁVNÉ ADRESE

LUČANSKÝ DIVADELNÍ SPOLEK
Bývalá kabaretní hvězda pronajímá pokoje studentkám. Protože se chce odstěhovat na venkov, rozhodne se podat inzerát na pronájem celého bytu. Současně si podají inzerát i její dvě podnájemnice a služka. Všechny čtyři inzeráty mají náhodně shodnou značku "P.P.S.", která však pokaždé znamená něco jiného. Pak už jen zazvoní zvonek u dveří a přichází první zájemce na inzerát...
Režie: Jiří Šolc
Hrají: členové Lučanského divadelního spolku
Jednotné vstupné 150 Kč
Představení se koná v rámci projektu „Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Sobota 16. 9. 19 hodin

 Robin Hawdon
NOHY VZHŮRU!
DIVADLO METRO PRAHA
Bláznivá komedie s kriminální zápletkou. Mandy a Tania, dvě krásné tanečnice z nočního klubu v londýnském Soho, se dostaly do svízelné situace. Co se stane, až se nesmlouvavý majitel klubu Velký Mack dozví, že Mandy má aférku s Gerrym a Tania zase s Terrym a pošle na ně své kumpány? A co se stane, až se dozví, že nejde jenom o aférky jeho tanečnic, ale také o velké peníze?
Režie: Antonín Procházka
Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Jiří Štrébl, Markéta Procházková, Kateřina Pechová, Robert Hájek
Vstupné 450, 420 Kč

Čtvrtek 21. 9. 19 hodin

Oscar Wilde a Robbie Ross
LORDI

NEXT PICTURE A ŠVANDOVO DIVADLO PRAHA
Salónní komedie s jemnými erotickými prvky o třech lordech, kteří systematicky svádí londýnské ženy tak dlouho, až se chytnou do vlastní pasti. Robbie Ross využil fragmenty rozepsané hry Oscara Wildea, kterou po svém dokončil. Světová premiéra této zapomenuté a nedávno objevené hry, která je útokem na bránici vedeným ve velkém stylu, se před časem uskutečnila v Londýně.
Režie: Peter Serge Butko
Hrají: Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko, Petr Brach
Vstupné 490, 450, 400, 350 Kč

Pátek 22. 9. 19 hodin

 Petr Erbes, Boris Jedinák a kolektiv
DISCOLAND

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ PRAHA
Říká se, že kdo si pamatuje devadesátky, ten je neprožil. Ale co když se na tuto dobu snažíme zapomenout i z jiných důvodů? Inscenace Discoland mapuje vzpomínky bývalých zaměstnanců, návštěvníků a dalších pamětníků dnes už legendárního klubu Discoland Sylvie. Zatímco postava majitele klubu Ivana Jonáka je notoricky známá, o těch „druhých" netušíme skoro nic...
Režie: Petr Erbes
Hrají: Johana Matoušková, Jiří Vyorálek, Václav Vašák, Petr Čtvrtníček, Anežka Kubátová a další
Vstupné 490, 450, 420, 400 Kč

Sobota 23. 9. 19 hodin

SLAVNÉ FILMOVÉ MELODIE
SEVEROČESKÉ DIVADLO OPERY A BALETU ÚSTÍ NAD LABEM
Po uvedení v Ústí nad Labem, Bratislavě dostanou diváci v Jablonci nad Nisou výjimečnou příležitost zaposlouchat se do hudebních perel stříbrného plátna. Zazní takové hity, jako například hudba z filmu Kmotr, Sestra v akci, Tajuplný ostrov, Dobytí ráje, Titanic, Harry Potter, ale také koláž ze starých českých filmů nebo z Tří oříšků pro Popelku.
Hraje: Orchestr Severočeského divadla
Dirigent: Miloš Formáček
Vstupné 390, 380, 290, 280 Kč
Koncert se uskuteční v rámci projektu „Město plné tónů", které se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Neděle 24. 9. 15 hodin

Libor Jeník
KRYSÁCI A ZAMILOVANÝ EDA

DIVADLO ZA2 PRAHA
A jsou tu opět, nerozluční přátelé Hubert, Hodan, Eda a samozřejmě i sádrový trpaslík Ludvíček. Tentokrát přinášejí zbrusu nový příběh, ve kterém se budou krysáci potýkat s velkým problémem. Eda se nešťastně zamiluje! A aby se snad neuzoufal, navštíví trochu ztřeštěnou housenku psycholožku Anežku a všechno se to začne bláznivě zamotávat.
Režie: Libor Jeník
Hrají: Josef Zíka/Radim Jíra, Ondřej Venclík/Patrik Vojtíšek, Libor Jeník, Marcela Laurinová/Ema Turnová
Jednotné vstupné 150 Kč

Pondělí 25. 9. 19 hodin

ZVUKY A HLASY PŘÍRODY BAROKA
CONCERTO AVENTINO PRAHA
Zvuky a hlasy přírody se od středověku staly inspirací pro uměleckou tvorbu a skladatelé ve svých skladbách často uplatňovali principy nápodoby přírody. Jedním z hlavních zdrojů přírodní inspirace byly rozličné zvuky ptactva a jiné zvířeny. K jejich imitacím využívali autoři nejen lidského hlasu, ale také klávesové a smyčcové nástroje a zejména pak zobcovou flétnu. Za vrchol hudební obrazotvornosti lze považovat baroko, z něhož vychází Ornito-Logica Jakuba Kydlíčka a Concerta Aventina.
Vstupné 240, 220 Kč
Sleva 20 % se vstupenkou z Requiem 14. 6. 2023
Koncert je slavnostním zakončením projektu „Město plné tónů", který se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Úterý 26. 9. 19 hodin

Autorská hra souboru Nakafráno Turnov
BOŽSKÝ ŘÍZEK

DIVADELNÍ SOUBOR NAKAFRÁNO TURNOV
Komedie napsaná ženami o ženách, a nejen pro ženy, poodhaluje zákoutí duší žen „vylehávajících" těhotných, žen prostých i tajemných s cílem diváka pobavit a rozesmát. Živočišná Věra Macáková, upjatá literární kritička Lucie, punkerka Tereza, esoterická Magdaléna a trochu hysterická Pavlína se jednoho dne v pokročilém stavu sejdou v porodnici. Z nesourodosti obyvatelek jednoho nemocničního pokoje logicky prýští přestřelky slovní i fyzické.
Režie: Jan „Baron" Marek
Hrají: Romana Zemenová, Gabriela Šťastná, Alena Tomášová, Michaela Kunetková a Kateřina Doubravová
Jednotné vstupné 150 Kč
Představení se koná v rámci projektu „Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Pátek 29. 9. 19 hodin

Simon Gray
BRÁCHA

DIVADLO UNGELT PRAHA
Gray ke konci svého života, v roce 2000, napsal komorní drama s autobiografickými prvky s názvem Brácha. Hluboce osobní dílo, které mnozí považují za Grayovo nejlepší drama, věnoval svému bratrovi, učiteli anglické literatury, který v roce 1996 zemřel na následky alkoholismu. Rodinná sága popisuje v průběhu dvaceti čtyř let fatální milostný trojúhelník, jehož protagonisty jsou dva sourozenci milující stejnou a bolestně nerozhodnou ženu. Sugestivní příběh tří osobností je prodchnut jejich oblíbenou poezií. Romantizující hru tak příznačně dokreslují úryvky britské raně romantické lyriky - zvláště pak z pera tzv. jezerních básníků (především Williama Wordsworthe) či dokonce Thomase Stearnse Eliota.
Režie: Pavel Ondruch
Hrají: Veronika Khek Kubařová, Marek Němec, Igor Orozovič
Vstupné 490, 450, 420, 400 Kč

VÝSTAVA:

 INGRID NAJMANOVÁ - "DÍVEJ SE SRDCEM"
(akryl na plátně se sušenými přírodními artefakty)
Bez vernisáže
11.9. - 31. 10. 2023
Výstava se koná ve foyer divadla a je přístupná vždy v době divadelních představení

 PŘIPRAVUJÍ NA ŘÍJEN:

Čtvrtek 5. 10. 19 hodin

Franz Kafka / Ondřej Štefaňák
AMERIKA

DIVADLO D21 PRAHA

Úterý 17. 10. 19 hodin

Alan Jay Lerner
MY FAIR LADY

SEVEROČESKÉ DIVADLO OPERY A BALETU ÚSTÍ NAD LABEM

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
21.02.: Čtyři zlaté medaile mladšího žactva zůstaly v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace