Blázinec v Exu aneb Zlatka Bartošková to opět roztočila

19.08.2021 23:10:58 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Blázinec v Exu aneb Zlatka Bartošková to opět roztočila

Kavárna v blázinci, Blues Nuselskýho mostu, Tisíckrát, Poklona uctivá, to jsou názvy písní, které se mi vryly do paměti a které, spolu s dalšími, zazněly v Klubu Ex z úst naší fenomenální šansoniérky Zlatky Bartoškové. Ač byla akce původně koncipována do překrásné zahrady této známé jablonecké restaurace, chladné podnebí donutilo organizátory přesunout ji do prostor vnitřních. Ale ruku na srdce, dovedete si pro šanson představit lepší prostory, než nabízí právě Klub Ex?

A pak tam vlítl uragán. Je neuvěřitelné, jak tato vzrůstem malá, dáma dokáže vtěsnat do svého projevu tolik prožitku, emocí a živočišnosti a křehkosti zároveň. Rozbalila to na nás od prvního okamžiku a byla to jízda. Vedle mě sedící skupinka postarších Angličanů, které Zlatčiny silné texty samozřejmě unikaly, opatrně pod stolem podupávala do rytmu, později několikrát po písni povstala, aby tak vyjádřila svoji spokojenost a závěrem již broukali spolu s protagonistkou. A podobně si večer užíval i ostatní šansonoví fajnšmekři v nabitém Exu.

Těžko se o tom píše, je to neuchopitelné, je to emoční, ale přísahám, že vás to strhne. A Kavárna v blázinci? Pro mě skladba, která nabízí tolik příběhů, že by se o nich dal napsat román. Zlatka Bartošková přeskakuje z kabaretového veselí do nejtajnějších zákoutí různě zraněné duše nohou lehkou jako baletka v nejlepší formě, lkaní střídá veselí, zamyšlení, uvolnění, přesně tak, jak to v životě bývá.

Koncert šansoniérky Zlatky Bartoškové v jabloneckém Klubu Ex<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec Texty s hudbou i projevem ideálně souzní a ať chceme, nebo ne, tak nás ta kombinace absolutně pohltí. Krom hlavní aktérky večera jsme slyšeli i tři písně v podání Petra Ožany, jenž nabídl ve svém hlase jakousi Plíhalovskou něhu, říznutou drivem Jiřího Šlitra. Ožana je autorem hudby i textu mnoha Zlatčiných hitů a nyní se tedy představil i jako zpěvák. Dalšími úžasnými členy kapely jsou houslistka Zuzana Grosmanová a klavírista Jiří Toufar.

Že má Zlatka Bartošková k Jablonci vztah, to už víme z let minulých, že ji do Jablonce několikrát pozval a její koncert zorganizoval ředitel Městského divadla Pavel Žur víme také, ale my vám teď můžeme prozradit něco, co ještě rozhodně nevíte. Jablonečtí Vrabčáci přilétnou totiž Zlatce Bartoškové zazpívat na její narozeninový koncert na Kampě, a to už v září. A my za nás Jablonečáky děkujeme, bylo to príma, šlo to přes srdíčko a bylo to echt.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Esence toho nejlepšího z hudby potěšila online z jabloneckého divadla
Zlatka Bartošková rozproudila emoce v nejkrásnější jablonecké zahradě

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace