V jablonecké sokolovně opět ožije historie

02.12.2022 13:13:31 | Autor: Anna Strnadová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

V jablonecké sokolovně opět ožije historie

Již potřetí nabízí zajímavý pohled na dějiny především 20. století, které budou studentům a divákům 2. prosince 2022 v jablonecké sokolovně představeny formou intenzivního divadelního zážitku. Divadelní procházka sokolovnou vznikla ve spolupráci s T. J. Sokol Jablonec nad Nisou a Umělecké partyzánské skupiny Nezdar!

Diváci se seznámí s příběhy a těžkostmi, které jablonecký sokol zažíval od samotného počátku svého fungování. Už vznik jednoty doprovázely bouřlivé události vyplývající z napjatého vztahu německého a českého obyvatelstva na konci 19. století.

Po patnáctičlenných oddílech projdou prostory sokolovny od půdy po sklep a během 45 minut jim budou přiblíženy zásadní momenty 20. století, které se otiskly i na fungování jablonecké jednoty. Součástí putování je také setkání se současnou starostkou jablonecké jednoty sokolské Jitkou Skalickou. Společně skupině představí fungování Sokola Jablonec dnes a jeho plány do budoucna. Celá procházka končí v nově vznikajícím multifunkčním kulturním prostoru, který nyní slouží jako komunitní centrum pro uprchlíky z Ukrajiny - Sokolka.

Pro divadelní procházku se stala hlavní inspirací bohatá kronika jablonecké jednoty, která byla tvůrcům zapůjčena. Divadelní zážitek zprostředkuje 33 herců, hudebníků a tanečníků, jak amatérských, tak profesionálních. Celý koncept připravil tvůrčí tým Báry Purmové, Anny Strnadové a Filipa Nováka.

V dopoledních hodinách se procházka hraje pro studenty základních a středních škol, pro které organizátoři připravili pracovní listy. Od 17.30 se sokolovna otevře veřejnosti. Patnáctičlenné skupiny vychází v intervalu po 15 minutách. Poslední skupina vychází v 19.00. Pokud chtějí mít diváci jistá místa, je možné si zarezervovat konkrétní čas na emailu tuzmese@gmail.com. Ve 20.30 pak celou akci zakončí kapela Trio Holinky ve výše zmíněném multifunkčním kulturním prostoru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červen v kulturním prostoru Nazdar!
Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci
Putování za vánočními příběhy zažijete v Jablonci
Na obnovu jablonecké sokolovny věnoval kraj čtvrt milionu
V Jablonci se rodí nový kulturní prostor Nazdar! I vy můžete pomoci
Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci
Jablonecká sokolovna nabírá nový dech
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace