Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

08.07.2021 11:31:06 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

V pátek 25. června měli diváci možnost v rámci Noci sokoloven zažít zásadní momenty z historie jablonecké sokolské jednoty. Divadelní procházka jim přiblížila nejen historii Sokola, ale nechala je nahlédnout do různých koutů velkolepé Jablonecké sokolovny.

Cesta začínala ve foyer v druhém patře budovy. Diváci se ocitli v roce 1894, ve stylové kavárně, kde se právě slavilo založení jablonecké jednoty. Místností se nesla vůně kávy a čerstvě napečených zákusků. Atmosféru dokresloval živý dechový kvartet.

Další kroky oddílu, tvořeného návštěvníky, vedly na ochoz tělocvičny, nahoru do věžičky, na krásnou rozlehlou půdu, skrze ubytovnu až dolů do suterénu. Během této cesty se díky performerům, scénografii a dobovým předmětům divákům postupně skládala mozaika celé historie jablonecké jednoty. V suterénu na každý oddíl čekala současná starostka jablonecké jednoty Marta Skalická s náčelnicí Miladou Vojtěchovou. Společně skupině dovyprávěly příběh znovuobnovení spolku v roce 1989 až po současnost. Cesta končila v novém kulturním prostoru Nazdar!, kde z plátna přivítaly diváky jeho zakladatelky Bára Purmová a Anna Strnadová.

Akce Noc sokoloven v jablonecké sokolovně<br />Autor: Archiv Nazdar! Nový kulturní prostor Nazdar! chce touto první akcí ukázat směr, kterým by chtěl profilovat svou dramaturgii. Zakladatelům a jejich okolí v Jablonci dlouhodobě chybí prostor pro autorské projekty, které by se věnovaly místním nejen historickým tématům. Sokolovna je pro tyto účely inspirujícím prostorem.

Divadelní zážitek zprostředkovalo návštěvníkům 33 herců, hudebníků a tanečníků jak amatérských, tak profesionálních. Celý koncept připravil tvůrčí tým Báry Purmové, Anny Strnadové a Filipa Nováka. Organizátorům během příprav pomohlo několik organizací: Naivní divadlo, Valdštejnská lodžie, Knihkupectví Serius, SUPŠ a VOŠ, La kavárna, Foxík, GB Beads. Všichni účastníci se na přípravách a samotném hraní podíleli dobrovolně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká sokolovna nabírá nový dech

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace