Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

08.07.2021 11:31:06 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

V pátek 25. června měli diváci možnost v rámci Noci sokoloven zažít zásadní momenty z historie jablonecké sokolské jednoty. Divadelní procházka jim přiblížila nejen historii Sokola, ale nechala je nahlédnout do různých koutů velkolepé Jablonecké sokolovny.

Cesta začínala ve foyer v druhém patře budovy. Diváci se ocitli v roce 1894, ve stylové kavárně, kde se právě slavilo založení jablonecké jednoty. Místností se nesla vůně kávy a čerstvě napečených zákusků. Atmosféru dokresloval živý dechový kvartet.

Další kroky oddílu, tvořeného návštěvníky, vedly na ochoz tělocvičny, nahoru do věžičky, na krásnou rozlehlou půdu, skrze ubytovnu až dolů do suterénu. Během této cesty se díky performerům, scénografii a dobovým předmětům divákům postupně skládala mozaika celé historie jablonecké jednoty. V suterénu na každý oddíl čekala současná starostka jablonecké jednoty Marta Skalická s náčelnicí Miladou Vojtěchovou. Společně skupině dovyprávěly příběh znovuobnovení spolku v roce 1989 až po současnost. Cesta končila v novém kulturním prostoru Nazdar!, kde z plátna přivítaly diváky jeho zakladatelky Bára Purmová a Anna Strnadová.

Akce Noc sokoloven v jablonecké sokolovně<br />Autor: Archiv Nazdar! Nový kulturní prostor Nazdar! chce touto první akcí ukázat směr, kterým by chtěl profilovat svou dramaturgii. Zakladatelům a jejich okolí v Jablonci dlouhodobě chybí prostor pro autorské projekty, které by se věnovaly místním nejen historickým tématům. Sokolovna je pro tyto účely inspirujícím prostorem.

Divadelní zážitek zprostředkovalo návštěvníkům 33 herců, hudebníků a tanečníků jak amatérských, tak profesionálních. Celý koncept připravil tvůrčí tým Báry Purmové, Anny Strnadové a Filipa Nováka. Organizátorům během příprav pomohlo několik organizací: Naivní divadlo, Valdštejnská lodžie, Knihkupectví Serius, SUPŠ a VOŠ, La kavárna, Foxík, GB Beads. Všichni účastníci se na přípravách a samotném hraní podíleli dobrovolně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká sokolovna nabírá nový dech

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace