Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

08.07.2021 11:31:06 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci

V pátek 25. června měli diváci možnost v rámci Noci sokoloven zažít zásadní momenty z historie jablonecké sokolské jednoty. Divadelní procházka jim přiblížila nejen historii Sokola, ale nechala je nahlédnout do různých koutů velkolepé Jablonecké sokolovny.

Cesta začínala ve foyer v druhém patře budovy. Diváci se ocitli v roce 1894, ve stylové kavárně, kde se právě slavilo založení jablonecké jednoty. Místností se nesla vůně kávy a čerstvě napečených zákusků. Atmosféru dokresloval živý dechový kvartet.

Další kroky oddílu, tvořeného návštěvníky, vedly na ochoz tělocvičny, nahoru do věžičky, na krásnou rozlehlou půdu, skrze ubytovnu až dolů do suterénu. Během této cesty se díky performerům, scénografii a dobovým předmětům divákům postupně skládala mozaika celé historie jablonecké jednoty. V suterénu na každý oddíl čekala současná starostka jablonecké jednoty Marta Skalická s náčelnicí Miladou Vojtěchovou. Společně skupině dovyprávěly příběh znovuobnovení spolku v roce 1989 až po současnost. Cesta končila v novém kulturním prostoru Nazdar!, kde z plátna přivítaly diváky jeho zakladatelky Bára Purmová a Anna Strnadová.

Akce Noc sokoloven v jablonecké sokolovně<br />Autor: Archiv Nazdar! Nový kulturní prostor Nazdar! chce touto první akcí ukázat směr, kterým by chtěl profilovat svou dramaturgii. Zakladatelům a jejich okolí v Jablonci dlouhodobě chybí prostor pro autorské projekty, které by se věnovaly místním nejen historickým tématům. Sokolovna je pro tyto účely inspirujícím prostorem.

Divadelní zážitek zprostředkovalo návštěvníkům 33 herců, hudebníků a tanečníků jak amatérských, tak profesionálních. Celý koncept připravil tvůrčí tým Báry Purmové, Anny Strnadové a Filipa Nováka. Organizátorům během příprav pomohlo několik organizací: Naivní divadlo, Valdštejnská lodžie, Knihkupectví Serius, SUPŠ a VOŠ, La kavárna, Foxík, GB Beads. Všichni účastníci se na přípravách a samotném hraní podíleli dobrovolně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká sokolovna nabírá nový dech

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

Bigbítek je přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. V turnovském klubu KUS zahraje v sobotu 26. listopadu od 19 hodin. Více podrobností na Našem Pojizeří

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Město Jablonec uzavře další memorandum s Libereckým krajem
Obrazem: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Tanvaldě 2022
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech

Nejčtenější články

24.11.: Předprodej jízdenek se vrátí na autobusové nádraží
24.11.: Řidič se superbem na ledovce dostal smyk a narazil do stojícího auta
24.11.: Řidička přejela v Rádle středový ostrůvek a narazila do svodidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace