Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci

03.03.2022 17:59:58 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci

Od jablonecké sokolovny vyrazil ve středu 2. března v 17 hodin průvod, který nad svými hlavami nesl velkou vlajku Ukrajiny. Ta vznikla v kulturním prostoru Nazdar, kam nosili Jablonečané kusy látek ve žluté a modré barvě. Společně s Ukrajinci tak velmi emotivně vyjádřili symbolickou podporu napadené zemi a společným hodnotám při setkání Jablonec za Ukrajinu na Mírovém setkání.

Průvod dorazil před jabloneckou radnici zhruba 15 minut po 17 hodině, kde dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! zpíval ukrajinskou hymnu. Vratislav Pavlín, vedoucí krizového řízení jabloneckého magistrátu, přítomným podal krátké informace o tom, kam se mají obrátit. U kašny na náměstí probíhala finanční sbírka, k prodeji zde byly například náramky v ukrajinských národních barvách - společný výtěžek organizátoři setkání předají ukrajinské ambasádě.

„Díky všem, kdo jste přijali naše ženy a děti, cítíme se u vás dobře. Zpočátku jsme jezdili k ukrajinským hranicím svými auty, to už nejde - ale daří se nám pomáhat, bez vás by to ale nešlo, děkujeme vám," řekla Natálie Sčerbaková, koordinátorka ubytování ukrajinských rodin, a požádala přítomné, aby se společně pomodlili. „Také na hranicích je to hrozné, často děti přijíždí úplně samy, protože rodiče se jim na hranicích ztratili. Válka je zlá, válka je strach," dodala s pláčem Natálie Sčerbaková, která žije v Jablonci nad Nisou už 15 let.


„Díky za organizaci tohoto setkání a děkuji všem, kdo přišli Ukrajinu podpořit. Sledujte web města Jablonec nad Nisou, je zde zřízená speciální stránka, kde se soustřeďují všechny aktuální informace. Příští týden bude zasedat v Jablonci nad Nisou zastupitelstvo a na programu bude mít jediný bod - podporu Ukrajině," sdělil přítomným jablonecký primátor Jiří Čeřovský. (Informace k situaci na Ukrajině).

Průvod pořádal jablonecký kulturní prostor Nazdar!, k akci se připojily další spolky, vedení statutárního města Jablonec n. N. i některé místní firmy. Na tuto akci bude navazovat série diskusních večerů s odborníky, kteří se zaměří na téma dezinformace a krizové situace a jak jim čelit v kulturním prostoru Nazdar! Ten první je plánovaný na středu 9. března od 19 hodin právě v kulturním prostoru Nazdar!, který sídlí v sokolovně v jablonecké Fügnerově ulici.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pomoc najdou uprchlíci z Ukrajiny v krajském asistenčním centru
Jablotron zahájil vlastní sankce vůči Rusku
VIDEO: Humanitární vlak Regiojetu vyprovodili místní Ukrajinci
Liberecký kraj už nebude spolupracovat s ruskou Orenburskou oblastí
Obrazem: Liberec podpořil koncertem Ukrajinu
Ukrajinci mohou jezdit v hromadné dopravě zdarma. Stačí jim pas
Kraj pošle partnerské oblasti na Ukrajině finance i satelitní telefony
Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou
Chystá se happening Jablonec za Ukrajinu
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Jablonec podporuje Ukrajinu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace