Putování za vánočními příběhy zažijete v Jablonci

23.12.2021 07:33:10 | Autor: Filip Novák | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Putování za vánočními příběhy zažijete v Jablonci

Na šesti místech v Jablonci nad Nisou můžete přes vánoční svátky najít lampiony s vánočními příběhy. Každý lampion i příběh je vytvořen na míru místu, kde se nachází, a je doporučené si s sebou na cestu přibalit baterku. Lampion si totiž každý návštěvník sám rozsvítí a objevuje, co se skrývá v jeho vnitřku. Společná procházka proběhne 27. prosince. Kam vedou tajemné stopy ve sněhu? Co se třpytí mezi smrky? A kdo stráží Tyršovy sady?

Akci pořádá kulturní prostor Nazdar!, který sídlí v budově jablonecké sokolovny. Autorky a autoři se snaží oživit jablonecká místa a zprostředkovat jejich příběhy kolemjdoucím. Pro všechny zájemce o procházku po lampionech jsou připraveny obálky s mapou a příběhy. Vyzvednout si je mohou v Turistickém informačním centru, Knihkupectví Serius a v La Kavárně. Zároveň je u každého lampionu QR kód, který vede k příběhům, případně je možné rozkliknout odkaz z facebookového profilu kulturního prostoru Nazdar! nebo přímo zde stránky akce.

Autorky a autoři příběhů jsou zároveň tvůrci lampionů a každý lampion je tak pojatý v jedinečným způsobem. Vnitřek slouží k rozehrání pomocí světla baterky a k objevování skrytých možností. Na tuto akci byli k tvorbě vyzváni: Daniela Grohová, Jitka Jungmannová, Filip Novák, Bára Purmová, Zuzana Slámová, Anna Strnadová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na obnovu jablonecké sokolovny věnoval kraj čtvrt milionu
V Jablonci se rodí nový kulturní prostor Nazdar! I vy můžete pomoci
Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci
Jablonecká sokolovna nabírá nový dech
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace