Červen v kulturním prostoru Nazdar!

29.05.2022 07:11:27 | Autor: Anna Strnadová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Červen v kulturním prostoru Nazdar!

V červnu to bude v Nazdaru! žít. Těšit se můžete na řemeslné dílny, hudbu, divadlo, scénické čtení a výstavu.

Hned z počátku měsíce, 2. června proběhne vernisáž prodejní výstavy ukrajinské umělkyně, která ve svých obrazech reflektuje nedávný zážitek útěku z její rodné země před válkou. Výstava je organizována ve spolupráci s integračním centrem pro rodiny z Ukrajiny Sokolka.

Ve čtvrtek 9. června navštíví Nazdar! legendární dvojice detektiva Leóna Cliftona a Sarah Brighittové. V rámci scénického čtení dvojici ztvární Bára Purmová a Václav Zimmermann. V roli vypravěče se objeví autor scénáře, spisovatel, nakladatel a bývalý vedoucí katedry autorské tvorby na DAMU Michal Čunderle.

I v červnu bude pokračovat cyklus Nazdar! dílny. Pravidelně každé pondělí od 18h se můžete zúčastnit tříhodinové kresby s Janou Válkovou Střílkovou z TUL Liberec.
V sobotu 11. se budou s Jiřím Křivonožkou vyrábět rámečky na obrazy. Kromě hotového výrobku se účastníci dozví o druzích dřeva, jejich vlastnostech, barvách, vůních. Ve stejný den proběhne workshop závěsné akrobacie s Veronikou Smolkovou.

Pokud jste fandy improvizačního divadla, neměli byste si nechat ujít návštěvu jednoho z nejuznávanějších improvizačních souborů v České republice České národní improvizační divadlo (dříve 20 000 židů pod mořem). Vstupenky budou k dispozici na Goout.

Konec měsíce bude ve znamení hudby. V sobotu 28. června pokřtí své debutové CD kapela Tadeáš. Dva dny na to zavítají do Nazdaru! v rámci svého mezinárodního turné Pražská country-folková hudební skupina Severní nástupiště a americké experimentální
duo Timber rattle.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Válka je strach, zaznělo na Mírovém náměstí v Jablonci
Putování za vánočními příběhy zažijete v Jablonci
Na obnovu jablonecké sokolovny věnoval kraj čtvrt milionu
V Jablonci se rodí nový kulturní prostor Nazdar! I vy můžete pomoci
Akce Noc sokoloven aneb na půdě je slet se konala i v Jablonci
Jablonecká sokolovna nabírá nový dech
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace