Společně nejen na jevišti podvacáté, letos místo Svatomartinské husy

18.11.2023 23:59:49 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti podvacáté, letos místo Svatomartinské husy

Třepotání dlaní na zdvižených pažích, k tomu ohlušující potlesk a krásná atmosféra. Takové byly hlavní atributy kouzelného sobotního podvečera v Městském divadle v Jablonci. Již podvacáté se zde totiž sešli umělci z mnoha oblastí. Zpěváci, tanečníci, muzikanti, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav.

Projekt s názvem Společně nejen na jevišti totiž spojuje především lidi s velkým srdcem a chutí do života. A je úplně jedno, zda mají handicap, nebo ne. Radost, životní elán a umění je pro ně tolik přínosným kořením života, že je žene kupředu jako raketa. A všichni protagonisté nám to naše žití okořenili tak, že by si bez výjimky zasloužili zlatou medaili s nápisem Život.

Podvečerem provázela letos poprvé Radka Slížová, která byla naprosto unešena uměním tlumočníků z brněnské skupiny Hands Dance, jenž všechna vystoupení tlumočila do znakové řeči pěticí i báječných tlumočníků (Radkou Kulichovou, Veronikou Slámovou, Kristýnou Pavlů, Danielou Cincibus Vackovou, a neslyšícím, ovšem dokonalým Michalem Brhelem), kteří doslova ´nasadili celé tělo´. Jejich taneční přenášení písní do světa ticha bylo neuvěřitelné, poetické a zároveň absolutně procítěné. Však také měli co tlumočit, ať již jde o vystoupení dívek ze ZUŠ Jablonec, které si pod vedením Jany Čurdové ´střihly´ Charleston, nebo tradičního protagonisty akce Vladimíra Lehotaje (akordeon, zpěv) s pásmem lidovek či Taneční skupinu Ilky Kulichové T. I. K. Jilemnice a PATZ Jablonec s hudbou Lucie Bílé ´Fénix´. Potěšili malí sóloví zpěváci z DPS Skřivánek i Michal Brhel se znakováním písně Michaela Jacksona ´Heal the world´. Ovace si vysloužili rovněž zpěvák Karel Kučera s písní ´Vánoční´ a sluchově handicapované dívky ze ZŠ Logopedická (Nikola Doubravská, Zdena Šichtová a Markéta Pokorná), které zatančily s takovou vervou a energií, že by jejich omezení hádal málokdo.

Po přestávce již patřilo pódium šansoniérce a muzikálové zpěvačce Hance Křížkové, kterou zpovídal René Kékely a Hanka snad promine, když řeknu, že jsme s radostí poslouchali její vyprávění i zpěv, ale dívali jsme se na členy Hands Dance, kteří s neuvěřitelnou ladností tlumočili hudbu.

Zaplněné divadlo nadšeně sledovalo účinkující, kteří mají horu překážek extrémně vysokou a přesto se nevzdávají a stoupají cílevědomě a s radostí výš a výš. Tajně jsme si utírali oči kapesníkem a přitom nám srdce hořela. Tenhle program prostě přítomným napumpoval energii, tolik potřebnou ke zdolávání překážek, dokázal dodat motivaci a naději, že všechno jde, když se chce. Jak já jsem byla na všechny účinkující pyšná. A stejně pyšná jsem byla na zaměstnance divadla, kteří dokáží podobnou akci zorganizovat a přivést do našeho města. A vzpomínala jsem na hodnou babičku, která mě v minulém ročníku spontánně vzala za ruku. Stejně úžasné jako účinkující, je totiž na této akci i publikum. Tentokrát nikdo neváhal pomoci paní o berlích ze schodů, dívce s bílou holí do kabátu či zvednout na zem spadlý program vozíčkáři. Přestože divadlo pro tento rok za projektem zavřelo brány, naše srdce zůstala dokořán otevřená. Je to neopakovatelný zážitek, je to tak emotivní, že si to nedokáže představit, kdo tam nebyl. A je to tak krásné, že rozhodně stojí za to, přijít za rok zas. Tedy již pojedenadvacáté. Tleskáme a třepotáme zároveň.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Společně nejen na jevišti letos podevatenácté otevřelo srdce divákům
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v listopadu
Společně nejen na jevišti letos již plnoleté a stále stejně uchvacující
Společně nejen na jevišti i s Leonou Machálkovou
Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem
Společně nejen na jevišti pošestnácté ohromilo divadlo
Společně nejen na jevišti s Bohušem Matušem i skvělou atmosférou
Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou
Obrazem: Společně nejen na jevišti 2013
Obrazem: Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti
Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace