Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem

11.11.2019 11:37:43 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem

Báječná parta báječných lidí se sešla již posedmnácté v Městském divadle Jablonec. V rámci projektu Společně nejen na jevišti, který sdružuje a sbližuje lidi bez ohledu na handicap, ožil kulturní stánek pěveckými, tanečními a celkově hudebními vystoupeními těch, kteří vzali svůj život za správný konec a umí si ho užít.

A věřte, že na úsměv ve tváři a štěstí v duši nemá handicap vliv. A tak se tančilo, zpívalo i muzicírovalo ostošest a v zaplněném divadle se tleskalo, smálo a radovalo měrou vrchovatou. Jestli se dá totiž jmenovat to, co osazenstvo spojovalo, tak je to srdce. Velké a vroucí. A to jak na jevišti, tak i v hledišti.

Úvod patřil dětem z DPS Vrabčata, pod vedením Pavla Žura a klavírního doprovodu Dagmar Vajdíkové, poté se po klapkách klavíru rozeběhly prsty pravidelné účastnice této krásné akce, Aleny Plátkové a po této hudebně založené seniorce vystoupila neméně hudbymilovná nejmladší účastnice podvečera, teprve šestiletá Renátka Štrynclová. Malá velká zpěvačka podala, za klavírního doprovodu Věry Pokorné, naprosto perfektní a suverénní výkon.

Taneční vystoupení si připravilo Sdružení Tulipán společně s Domovem Maxov, alias taneční seskupení OdRaz, jejichž choreografie Dar, se nesla v duchu motta - Každý oplýváme vnitřním darem a na nás je ho objevit. Rozhodnutí projevit naši jedinečnost nám může dát křídla pro život. Udělej první krok, otevři se, osvoboď se a vítej ve světě splněných přání.

Posluchačky tanečního oboru Akademie umění a kultury pro seniory špulily zadečky v rytmu hudby kapely Šlapeto. Pod názvem Jablonecká galerka a v choreografii Pavly Kocourkové jim to šlapalo opravdu na jedničku.

Staropražské písničky si rovněž tradičně přivezl Láďa Lehotaj, který to, společně s Petrem Horáčkem a Vladimírem Čepelíkem (Láďa band), vzal pěkně od podlahy.

Taneční skupina Ilky Kulichové TIK z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR - Klub Jablonec nad Nisou PATZ vsadila na Hradišťan. A až intimní zpověď Hradišťanu dokonale korespondovala s názvem vystoupení Až se budeš bát. Jilemnický TIK, společně s Péťou, Adélkou a Zuzkou ( PATZ) jako každoročně sklidili bouřlivé ovace.

Barevná Vltava protékala divadlem v podání tanečního kroužku z Centra denních služeb v Jablonci pod vedením Šárky Zimové.

Karel Kučera z Rachotbandu vyšvihl ´svojí´ Lady Carneval a seniorská taneční skupina Šarm rozvlnila boky a rozprostřela vějíře pod hlavičkou Centra sociálních služeb, za vedení umělecké vedoucí Nadi Josífkové.

Závěr první půle patřil výsledku dopoledního workshopu, kdy jsme spatřili v neskutečné symbióze neslyšící děti ze ZŠ E. Krásnohorské z Liberce a tanečníky ze skupiny Patz. Během jediného dopoledne si děti samy vybraly hudbu, neslyšící naučili vozíčkáře pár znaků a ti jim naopak vysvětlili ladné provedení konkrétních figur. A výsledek byl dechberoucí. Stejně jako celý podvečer a přesně v duchu ´čistoty ducha´ a upřímné radosti všech účinkujících.

Po přestávce už patřilo pódium vokálnímu kvartetu Bohemia Voice, které si připravilo převážně filmové melodie. Elin Špidlová, Magdalena Malá, Bronislav Palowski a Lukáš Sládek dodali jako obvykle svému osobitému pojetí ještě vrchovatý díl emocí a prožitku a výsledkem byla harmonie a atmosféra, jaká se slovy popsat nedá. Svým dílem dozajista přispěli i Radka Kulichová, Markéta Kunášová, Daniela Cincibus Vacková a Michal Brhel, členové brněnského Hands Dance, kteří famózním způsobem přenášeli celý večer do světa ticha, tedy neslyšícím.

Jejich neuvěřitelné nasazení, um i soustředěnost a pohybové nadání jsou až neskutečné. A i díky nim teď budeme umět tleskat třepotajícíma se rukama, tak jako se to opět povedlo v divadle. A když zazněla poslední píseň Bohemia Voice (a Karla Gotta samozřejmě) a všichni účinkující drželi na pódiu zapálenou svíčku, bylo úplně jedno, kdo ve svém životě musel nahradit sluch, zrak, či nohy. Jedno mají účinkující společné. Oni totiž umí žít. A tou opravdovou chutí do života nás tam všechny nakazili. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace