Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem

11.11.2019 11:37:43 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem

Báječná parta báječných lidí se sešla již posedmnácté v Městském divadle Jablonec. V rámci projektu Společně nejen na jevišti, který sdružuje a sbližuje lidi bez ohledu na handicap, ožil kulturní stánek pěveckými, tanečními a celkově hudebními vystoupeními těch, kteří vzali svůj život za správný konec a umí si ho užít.

A věřte, že na úsměv ve tváři a štěstí v duši nemá handicap vliv. A tak se tančilo, zpívalo i muzicírovalo ostošest a v zaplněném divadle se tleskalo, smálo a radovalo měrou vrchovatou. Jestli se dá totiž jmenovat to, co osazenstvo spojovalo, tak je to srdce. Velké a vroucí. A to jak na jevišti, tak i v hledišti.

Úvod patřil dětem z DPS Vrabčata, pod vedením Pavla Žura a klavírního doprovodu Dagmar Vajdíkové, poté se po klapkách klavíru rozeběhly prsty pravidelné účastnice této krásné akce, Aleny Plátkové a po této hudebně založené seniorce vystoupila neméně hudbymilovná nejmladší účastnice podvečera, teprve šestiletá Renátka Štrynclová. Malá velká zpěvačka podala, za klavírního doprovodu Věry Pokorné, naprosto perfektní a suverénní výkon.

Taneční vystoupení si připravilo Sdružení Tulipán společně s Domovem Maxov, alias taneční seskupení OdRaz, jejichž choreografie Dar, se nesla v duchu motta - Každý oplýváme vnitřním darem a na nás je ho objevit. Rozhodnutí projevit naši jedinečnost nám může dát křídla pro život. Udělej první krok, otevři se, osvoboď se a vítej ve světě splněných přání.

Posluchačky tanečního oboru Akademie umění a kultury pro seniory špulily zadečky v rytmu hudby kapely Šlapeto. Pod názvem Jablonecká galerka a v choreografii Pavly Kocourkové jim to šlapalo opravdu na jedničku.

Staropražské písničky si rovněž tradičně přivezl Láďa Lehotaj, který to, společně s Petrem Horáčkem a Vladimírem Čepelíkem (Láďa band), vzal pěkně od podlahy.

Taneční skupina Ilky Kulichové TIK z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR - Klub Jablonec nad Nisou PATZ vsadila na Hradišťan. A až intimní zpověď Hradišťanu dokonale korespondovala s názvem vystoupení Až se budeš bát. Jilemnický TIK, společně s Péťou, Adélkou a Zuzkou ( PATZ) jako každoročně sklidili bouřlivé ovace.

Barevná Vltava protékala divadlem v podání tanečního kroužku z Centra denních služeb v Jablonci pod vedením Šárky Zimové.

Karel Kučera z Rachotbandu vyšvihl ´svojí´ Lady Carneval a seniorská taneční skupina Šarm rozvlnila boky a rozprostřela vějíře pod hlavičkou Centra sociálních služeb, za vedení umělecké vedoucí Nadi Josífkové.

Závěr první půle patřil výsledku dopoledního workshopu, kdy jsme spatřili v neskutečné symbióze neslyšící děti ze ZŠ E. Krásnohorské z Liberce a tanečníky ze skupiny Patz. Během jediného dopoledne si děti samy vybraly hudbu, neslyšící naučili vozíčkáře pár znaků a ti jim naopak vysvětlili ladné provedení konkrétních figur. A výsledek byl dechberoucí. Stejně jako celý podvečer a přesně v duchu ´čistoty ducha´ a upřímné radosti všech účinkujících.

Po přestávce už patřilo pódium vokálnímu kvartetu Bohemia Voice, které si připravilo převážně filmové melodie. Elin Špidlová, Magdalena Malá, Bronislav Palowski a Lukáš Sládek dodali jako obvykle svému osobitému pojetí ještě vrchovatý díl emocí a prožitku a výsledkem byla harmonie a atmosféra, jaká se slovy popsat nedá. Svým dílem dozajista přispěli i Radka Kulichová, Markéta Kunášová, Daniela Cincibus Vacková a Michal Brhel, členové brněnského Hands Dance, kteří famózním způsobem přenášeli celý večer do světa ticha, tedy neslyšícím.

Jejich neuvěřitelné nasazení, um i soustředěnost a pohybové nadání jsou až neskutečné. A i díky nim teď budeme umět tleskat třepotajícíma se rukama, tak jako se to opět povedlo v divadle. A když zazněla poslední píseň Bohemia Voice (a Karla Gotta samozřejmě) a všichni účinkující drželi na pódiu zapálenou svíčku, bylo úplně jedno, kdo ve svém životě musel nahradit sluch, zrak, či nohy. Jedno mají účinkující společné. Oni totiž umí žít. A tou opravdovou chutí do života nás tam všechny nakazili. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace