Společně nejen na jevišti s Bohušem Matušem i skvělou atmosférou

06.11.2017 19:19:21 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti s Bohušem Matušem i skvělou atmosférou

Již popatnácté se sešli v Městském divadle v Jablonci milovníci tance, zpěvu, divadla a života samého. Sešli se tu lidé s handicapem i bez něj, lidé známější i ti, kteří na prknech nějakého kulturního stánku stáli poprvé. Všechny ale spojovala touha předvést něco ze svého talentu a umění.

Akce s názvem Společně nejen na jevišti naplnila divadlo až po střechu a přítomným nabídla báječnou a pohodovou atmosféru a skvělou zábavu.

Úvod programu obstaraly děti z jabloneckého DPS Vrabčáci a následně představila moderátorka Lucie Peterková například sesterskou trojici tanečnic se sluchovým handicapem, zpěváka a harmonikáře Vladimíra Lehotaje, taneční seskupení vozíčkářů PATZ v čele s úžasnou Adélkou Kusalovou, jenž krom role taneční zvládla i úlohu hostesky, i energií nabitý tanec seniorek. K bujarému veselí, hurónskému smíchu a zapojení se do děje, dokázali popostrčit diváky členové klubu Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí z Liberce. Ti jsou již povedenými scénkami známí, a tak ani jejich secvičení Křováci Mílové nezůstali pozadu.

„Vůbec jsem nečekala, že se tady tolik nasměju," uvedla paní Vladimíra z jabloneckého domova pro seniory a pokračovala: „Nikoho už nemám a o tomhle projektu jsem se dozvěděla náhodou. Ale příště přijdu rozhodně zase. Ta atmosféra je jedinečná a já dnešek beru jako svoje Vánoce." A podobně jsme všechna vystoupení vnímali i my. Každý účinkující šel doslova s kůží na trh a všem se to podařilo na jedničku. Ať již se zdravotním omezením, nebo bez něj, byli aktéři prostě ´Boží´. Tolik upřímné radosti, smíchu, ale i odhodlání a vůle vytvořilo neopakovatelný zážitek.

Druhá polovina sobotního podvečera patřila vystoupení zpěváka a muzikálového herce Bohuše Matuše, který zazpíval písničky Karla Gotta i Waldemara Matušky tak, že v divadle ´praskaly žárovky´. Nezapomněl však poděkovat řediteli Městského divadla v Jablonci Mgr. Pavlu Žurovi za podporu a přátelství. „Pavel je hrozně hodný člověk, pomáhá mi už pátým rokem a já jsem moc rád, že jsme přáteli," vysvětlil Matuš, který Pavlu Žurovi věnoval píseň Jdi za štěstím.

Celý pořad byl tlumočen do znakové řeči, přičemž se při překladu střídali hned tři tlumočníci. Jejich výkony, zvláště při přenosu písní do světa ticha, si zasluhují obdiv. Musíme podotknout, že jde o osoby nejenom pohotové, ale zároveň pohybově nadané, neboť ´zpívali´ doslova celým tělem. K sobotní akci patřily i dopolední workshopové dílny, v nichž se sešly například děti ze ZŠ Logopedická v Liberci. I ony nám ukázaly, co se dokázaly naučit a vysloužily si zasloužený potlesk.

I samotný závěr patřil společnému vystoupení všech zúčastněných a jejich zpěvu písně Slavíci z Madridu, jíž vévodil Bohuš Matuš. „Jsme tu již popatnácté a opět se tu sešli samí krásní lidé. Cítím tu úžasnou energii a přeji vám i nám všem hodně takových momentů i do budoucna," usmíval se v závěru Pavel Žur a jeho slova téměř zanikla v ohlušujícím jásotu, dupání a třepotání zdviženými pažemi, jimiž neslyšící vyjadřují potlesk. Děkujeme. Bylo to krásné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v listopadu
Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou
Obrazem: Společně nejen na jevišti 2013
Obrazem: Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace