Společně nejen na jevišti letos již plnoleté a stále stejně uchvacující

14.11.2021 21:58:39 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti letos již plnoleté a stále stejně uchvacující

Třepotání dlaní na zdvižených pažích, k tomu ohlušující potlesk a krásná atmosféra. Takové byly hlavní atributy kouzelného sobotního podvečera v Městském divadle v Jablonci. Již poosmnácté se zde totiž sešli umělci z mnoha oblastí. Zpěváci, tanečníci, muzikanti a dokonce i vypracovaná fitness kulturistka, a to bez ohledu na věk a zdravotní stav. Projekt s názvem Společně nejen na jevišti totiž spojuje především lidi s velkým srdcem a chutí do života.

A je úplně jedno, zda mají handicap, nebo ne. Radost, životní  elán a umění je pro ně tolik přínosným kořením života, že je žene kupředu jako raketa. A všichni protagonisté nám to naše žití okořenili tak, že by si bez výjimky zasloužili ´Řád myšího kožíšku´ či jinou pohádkovou cenu.

Podvečerem skvěle provázela Lucie Peterková a všechna vystoupení byla tlumočena do znakové řeči šesti báječnými tlumočníky (Radkou Kulichovou, Veronikou Slámovou, Kristýnou Pavlů, Danielou Cincibus Vackovou, Marcelem Krištofovičem a neslyšícím, ovšem dokonalým Michalem Brhelem), kteří doslova ´nasadili celé tělo´. Jejich taneční přenášení písní do světa ticha bylo neuvěřitelné, poetické a zároveň absolutně procítěné. Však také měli co tlumočit, ať již jde o vystoupení DPS Vrabčáci pod vedením Pavla Žura a za klavírního doprovodu Dagmar Vajdíkové, členky tanečního seskupení Jablonecká galerka - Tančírna, Sdružení Tulipán a Domov Maxov, nevidomého zpěváka Karla Kučery,  s nímž zpívalo celé divadlo, klavíristku Alenu Plátkovou, Taneční skupinu T. I. K. z Jilemnice a PATZ z Jablonce nad Nisou či bodystyling Kláry Moravcové. Netradiční skupina Hands dance z Brna se totiž právě na umělecké znakování písní specializuje. Nechyběli ani účastnice  dopoledních  pohybových dílen, které  v rekordním čase nastudovaly taneční ukázku s názvem Moje zeď, tvoje zeď.

Společně nejen na jevišti 2021<br />Autor: Martin Kubišta Po přestávce již patřilo pódium vystoupení  Leony Machálkové a její kapely. Partnerem jí byl ´Fantom opery ´ Radim Schab a v repertoáru měli krásné muzikálové melodie. Leona Machálková snad promine, když řeknu, že jsme s radostí poslouchali její zpěv, ale dívali jsme se na členy  Hands Dance, kteří s neuvěřitelnou ladností ´tlumočili hudbu´. A když v závěru došlo na ústřední píseň z filmu Hříšný tanec, předvedli takový soulad, že by Jennifer Grey a Patrick Swayze nestačili zírat.

Zaplněné divadlo nadšeně sledovalo účinkující, kteří mají horu překážek  extrémně vysokou a přesto se nevzdávají a stoupají cílevědomě a s radostí výš a výš. Tajně jsme si utírali oči kapesníkem a přitom nám srdce hořela. Tenhle program prostě přítomným napumpoval energii, tolik potřebnou ke zdolávání překážek, dokázal dodat motivaci a naději, že všechno jde, když se chce. Jak já jsem byla na všechny účinkující pyšná. A stejně pyšná jsem byla na zaměstnance divadla, v čele s Pavlem Žurem a Irenou Kaufmanovou, kteří dokáží podobnou akci zorganizovat a přivést do našeho města.

A vzpomínala jsem na hodnou babičku, která mě v minulém ročníku spontánně vzala za ruku. Stejně úžasné jako účinkující, je totiž na této akci i publikum. Tentokrát nikdo neváhal pomoci paní o berlích ze schodů, dívce s bílou holí do kabátu či zvednout na zem spadlý program vozíčkáři. Přestože divadlo pro tento rok za projektem zavřelo brány, naše srdce zůstala dokořán otevřená. Je to neopakovatelný zážitek, je to tak emotivní, že si to nedokáže představit, kdo tam nebyl a je to tak krásné, že rozhodně stojí za to, přijít za rok zas. Tedy již po devatenácté. Tleskáme a třepotáme zároveň.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Společně nejen na jevišti i s Leonou Machálkovou
Společně nejen na jevišti letos již posedmnácté otevřelo srdce všem
Společně nejen na jevišti pošestnácté ohromilo divadlo
Společně nejen na jevišti s Bohušem Matušem i skvělou atmosférou
Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou
Obrazem: Společně nejen na jevišti 2013
Obrazem: Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti
Zdraví a handicapovaní umělci společně na jevišti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 47 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace