Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou

09.11.2016 15:26:37 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Společně nejen na jevišti i s Evou Pilarovou

Aktualizováno o fotografie: Krásný a neotřelý zážitek si odnesli v sobotu návštěvníci z Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Akce s názvem Společně nejen na jevišti zpřístupnila handicapovaným svět prken, která znamenají svět, a lidem bez zdravotních omezení zase dovolil nahlédnout do života těch, které nějaká ta obtíž nezastaví.

O úvod večera se postaraly děti z jabloneckého DPS Vrabčáci, pod vedením Mgr. Pavla Žura, které zazpívaly píseň se znakovou řečí Slyš můj hlas. Pak už patřilo jeviště talentovanému klavíristovi Johnu Gáborovi, jenž vystoupil společně s Adélkou Kusalovou - dvanáctiletou tanečnicí ve skupině PATZ. Dívka s niterně ztvárněným scénickým tancem se pak v průběhu večera objevovala v roli hostesky, a to společně se svojí desetiletou sestrou Karolínou.

Následně se na jevišti představila skupina brněnských tanečníků seskupení Hands dance, kteří za pomoci písní Voskovce a Wericha propojili svět neslyšících s těmi slyšícími. Právě její členové se ujali role tlumočníků a celý večer pak převáděli hudbu i mluvené slovo do pohybu a znakového jazyka. Rozvernou chvilku pak připravily divákům zralé ženy se svým vystoupením na notoricky známou píseň Mademoiselle Giselle. Jelikož sobotní dopoledne patřilo tvořivým dílnám, zvládla čtveřice členek ženské skupiny ještě nacvičit choreografii další skladby. Do přestávky pak patřilo pódium Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Klub z Liberce, která se svými členy secvičila scénku, jež se setkala s bouřlivými ovacemi a mnohokrát podráždila bránice přítomných.

Akce Společně nejen na jevišti, na které vystoupily handicapované děti se zpěvačkou Evou Pilarovou<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec nad Nisou Druhá půlka večera se nesla ve znamení čtyřnásobné zlaté slavice, jedinečné šansoniérky a prvotřídní interpretky swingu, Evy Pilarové. Nestárnoucí zpěvačka odzbrojila přítomné nejen dokonalým hlasem, který otestovala i zpěvem bez mikrofonu - „To jen, abyste věděli, že to tam pořád ještě je," usmívala se zpěvačka... A bylo. A jak!

Krom dokonalého hudebního zážitku však zaujala stálice naší hudební scény velmi milým a vstřícným chováním, které k navozené atmosféře dokonale sedlo. Ani ve druhé části večera na pódiu nechyběli brněnští tanečníci, kteří přenášeli hudbu Evy Pilarové do světa ticha. Tanec a znaková řeč hned vedle zlaté slavice, nic podobného jsme nikdy neviděli, znělo divadlem a nám nezbývá, než tato slova potvrdit. Zážitek ze sobotního podvečera to byl vskutku úžasný a neotřelý a my se nemůžeme dočkat, s čím přijdou organizátoři příště.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cenu města tance získali tanečníci z Karlových Varů
Hudeček v divadle zazářil, Kahánek pozadu nezůstal
Jablonecký festival nabídl opery, divadla i koncerty
Filumena Marturano vyprodala jablonecké divadlo
Poslední aristokratka v jabloneckém divadle nezklamala

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace