Setkání s občany v Jablonci dál pokračují
26.03.2023 23:00:17 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou
Od března v Jablonci probíhají veřejná setkání s občany. Ta letošní jsou pojata jinak a v první řadě mají mít pozitivní a konstruktivní náboj. Vedení města se dosud sešlo s občany v lokalitách sídliště Šumava, Jabloneckých Pasek a Žižkova vrchu. Na konci března je setkání v centru města, v dubnu jsou plánovaná další čtyři setkání, a to ve Mšeně, v Proseči nad Nisou, v Kokoníně a v Rýnovicích.
„Vydali jsme se novou cestou. Na hodnocení je ještě brzo, ale myslím si, že jsme vykročili správně. Nový model jsme vyzkoušeli při setkání na Šumavě, kde se pochopitelně objevily určité nedostatky. Druhé setkání už bylo o poznání lepší a více odpovídalo našim představám," řekla Lenka Opočenská, náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii. Cílem letošních setkání je nasbírat poznatky a podněty, jak zlepšit život v dané lokalitě, a přenastavit myšlení lidí rozvojovým směrem. „Podařilo se nám docílit toho, že lidé nechrlili pouze stížnosti. Posunuli jsme setkání tvůrčím směrem, chceme, aby se dokázali zamyslet nad tím, co je v dané čtvrtí dobré a fungující, o co by nechtěli přijít a čím by život vylepšili," vysvětlila Opočenská.
Účast na březnových setkání byla poměrně hojná. „Přišli spíše starší spoluobčané, takže názory lidí pod padesát let téměř nejsou zastoupené. Ale i mladší by měli přispět svým pohledem, jak se bude město formovat, proto zvu na další setkání i je. Především bychom si ale přáli, aby lidé přestali vnímat město jako nepřítele, proti kterému je potřeba bojovat. Naopak, ty nejlepší výsledky vznikají ze spolupráce," uzavřela Lenka Opočenská.
Související články
Setkání s občany budou v Jablonci probíhat v novém kabátě
Online setkání s občany Jablonce bude 29. dubna
Jablonečtí politici se s občany potkají online
Setkání nejsou možná, napište městu dotaz
Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji
Dotazník ukáže, jak se Jablonečané cítí bezpečně
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Nejnovější články
Jaro patří opylovačům. Pomoci jim může každý z nás
Kvietah & Včely vystoupí v R.A.M.
Výrobek roku 2026 zná své vítěze. Soutěžilo rekordních 40 producentů
Jablonecký živnostenský úřad se na dva dny uzavře kvůli stěhování
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
Nejčtenější články
21.04.: Budoucí Jablonec pohledem architektů
22.04.: Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
23.04.: Jablonecký živnostenský úřad se na dva dny uzavře kvůli stěhování
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.