Setkání s občany budou v Jablonci probíhat v novém kabátě

16.03.2023 10:02:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Setkání s občany budou v Jablonci probíhat v novém kabátě

Pro občany Jablonce nad Nisou připravuje magistrát opět sérii setkávání v jednotlivých lokalitách města, letos v obměněné podobě. To první bude pro lokalitu Šumava a Jablonecké Paseky ve čtvrtek 16. března v 17 hodin v jídelně ZŠ Šumava.

„Na rozdíl od těch předchozích, budou letošní setkání pojata jinak. V první řadě by měla mít pozitivní a konstruktivní náboj. Dotazy bude možné posílat i dopředu, a to elektronicky na e-mail: stol@mestojablonec.cz. Mnohé odpovědi tak dopředu připravíme a lépe tazatele uspokojíme. Na setkání bude též prostor věnovat se tématu, které zajímá užší skupinu lidí. Rovněž připravujeme formální i neformální prostor, v němž bude možné s konkrétními politiky pohovořit jednotlivě," nastiňuje podobu setkání jablonecká náměstkyně primátora pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská.

Každého setkání se zúčastní členové nového vedení města, pro něž je to vždy velmi intenzivní zkušenost. „Doufáme, že čerstvý náboj, jenž přineseme, naláká nové lidi, kteří na ně z různých důvodů nikdy nepřišli. Velmi stojíme o spolupráci s náctiletými, dvacátníky, třicátníky nebo třeba mladými rodiči," sdílí přání své a kolegů Opočenská. Protože část diskuzí bude probíhat ve skupinách, není možné připravit živý online přenos. Pokud se ale nový koncept osvědčí, magistrát se příští rok pokusí zajistit živé vysílání s možností zasílat dotazy v průběhu setkání.

„Jsme si vědomi, že spoluobčané nám tváří v tvář chtějí sdělit, co je trápí a co potřebují řešit. Lidé chtějí být vyslyšeni a musí vědět, že vedení města na nich záleží, že jejich názor je brán v potaz a někdo se mu věnuje," zhodnocuje svou zkušenost se zapojováním veřejnosti radní Petr Klápště, který se participaci (tj. zapojování veřejnosti do plánovacích setkání) věnuje i profesně a dodává: „Interakce politik- občan by však neměla proběhnout jen jednou za rok při jarních setkáních. Zdá se nám to příliš málo."

Také proto strategické oddělení městského magistrátu připravuje a postupně chce zavádět více formátů podobných setkávání. Jedním z nich je konstruktivní a vícestupňové zapojení místních lidí v přípravných fázích investičních projektů. Na výbušná témata, která ovlivňují život všech občanů, by pracovníci strategie mohli použít další demokratický nástroj, který se nazývá, poněkud nepřitažlivě, Občanské shromáždění.

„Jarní setkání zkrátka nejsou poslední příležitostí, kdy se vedení města s občany potkává za účelem konstruktivní spolupráce. Jimi chceme začít. Na setkání uvítáme každého, kdo se chce dozvědět něco z plánů a vizí nové koalice. Rovněž budeme rádi za každou zpětnou vazbu nebo zajímavé podněty," uzavírá pozvánku na setkání náměstkyně Lenka Opočenská.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Online setkání s občany Jablonce bude 29. dubna
Jablonečtí politici se s občany potkají online
Setkání nejsou možná, napište městu dotaz
Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji
Dotazník ukáže, jak se Jablonečané cítí bezpečně
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace