Jablonečtí politici se s občany potkají online

10.03.2021 07:27:19 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí politici se s občany potkají online

Vždy na jaře se jablonecký magistrát setkával s občany v jednotlivých lokalitách. Loni musel tyto schůzky kvůli pandemii odložit na podzim, kdy je ze stejného důvodu nakonec zrušil. Letos je proto připravená jejich online podoba.

„Bude to novinka pro nás i pro veřejnost. Jelikož se ale s občany města potkat chceme a platná vládní opatření osobní setkání nedovolují, musíme přistoupit na tuto variantu," řekl primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský.

Setkání jsou plánovaná od poloviny dubna do poloviny května. Probíhat budou v tradičních dnech a začínat budou v obvyklých časech - tedy v úterý nebo čtvrtek vždy od 17 hodin. „Stejně jako při tradičních setkáních, také z těchto online forem vzniknou zápisy, které si pak budou moci zájemci přečíst na webu města v kapitole Setkání s občany. V nich budou doplněné také odpovědi, které se během hodinového přenosu buď zodpovědět nestihnou nebo bude třeba odpovědi prověřit u odborníků z úřadu," vysvětlil moderátor setkání Jan Štol.

Už nyní ale mohou Jablonečané zasílat své dotazy elektronicky na adresu stol@mestojablonec.cz, a to písemně či v audio/video podobě. „Z technických důvodů se nemohou zapojit všichni do živé debaty, proto moderátor bude dotazy jednotlivým politikům tlumočit. Další možností bude ještě chat během přenosu," doplnil Štol.

„Forma bude skutečně neobvyklá, přesto doufám, že to Jablonečany neodradí. Budeme se snažit na vše odpovědět buď přímo nebo odpověď vtělíme do písemného zápisu," uzavřel primátor Čeřovský.

Rozpis setkání:
• čtvrtek 15. dubna 2021 od 17:00 hodin pro centrum města
• úterý 20. dubna 2021 od 17:00 hodin pro Mšeno
• čtvrtek 29. dubna 2021 od 17:00 hodin pro Kokonín a Vrkoslavice
• úterý 4. května 2021 od 17:00 hodin pro Šumavu a Jablonecké Paseky
• čtvrtek 6. května 2021 od 17:00 hodin pro Proseč nad Nisou
• úterý 11. května 2021 od 17:00 hodin pro Žižkův Vrch
• čtvrtek 13. května 2021 od 17:00 hodin pro Rýnovice a Lukášov

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Setkání nejsou možná, napište městu dotaz
Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji
Dotazník ukáže, jak se Jablonečané cítí bezpečně
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace