Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji

02.11.2020 16:57:23 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec je stále druhým nejlepším přívětivým úřadem v kraji

Na druhém místě za Libercem a před třetím Turnovem se v 5. ročníku soutěže Přívětivý úřad, v kategorii obcí s rozšířenou působností, umístil Jablonec nad Nisou. Svou pozici si standardně drží od roku 2016.

„K hodnotícím kritériím patřila dostupnost úřadu, jeho otevřenost, způsob komunikace včetně online možností. Dále se hodnotilo, zda a jak úřad zapojuje do práce veřejnost, jak je vybavený nebo zda jsou například v budově nádoby na tříděný odpad," přiblížikl kritéria soutěže tajemník jabloneckého magistrátu Marek Řeháček.

„Samozřejmě, že každé příznivé hodnocení mě jako primátora potěší. Fakt, že umístění Jablonce v této motivační soutěži je od začátku soutěže v roce 2016 neměnné, svědčí o tom, že poskytované služby jsou kvalitní. I když zlepšovat práci se vždy. Chtěl bych zaměstnancům magistrátu zvláště v této nelehké době za jejich práci poděkovat," konstatoval primátor Jiří Čeřovský.

Letošního pátého ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností se účastnilo 142 měst a městských částí Prahy, které mají obdobné kompetence a agendy (tj. 63 % ze všech). Letos v soutěži zvítězil Magistrát města Prostějova následovaný městskými úřady Kolín a Litoměřice. Kompletní výsledky jsou zveřejněné na https://www.mvcr.cz/clanek/privetivy-urad-obci-iii-typu-2020.aspx.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu. V prvním ročníku v roce 2016 se do soutěže v kategorii obcí III. typu přihlásilo 190 měst (a městských částí Prahy). Jablonec se soutěže účastní od roku 2016 a stabilně obsazuje 2. místo v krajském hodnocení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První listopadová úřední sobota v Jablonci nebude
Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Vládní opatření: Zákaz vycházení v noci a prodeje po 20. hodině
Pandemie a vládní opatření omezují provoz jabloneckého magistrátu
Vláda vyhlásila nová opatření: Omezen pohyb a uzavřené obchody
Jablonecká matrika do odvolání omezuje činnost
Jablonecký magistrát zavádí úřední dny

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války

Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností

Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Rychnovem a Rádelským mlýnem
Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou na konci května
Třináctý díl Trdliště přivítá Helenu Čubovou
Obrazem: Koncert Smržováčku na Noci kostelů
Harrachov ožije ve dnech 23. až 25. května 2025 krásnými veterány!

Nejčtenější články

24.05.: Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Rychnovem a Rádelským mlýnem
22.05.: Hořel rodinný dům v Jablonci, hasiči našli člověka bez známek života
22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace