Pragováci získali povinné body po upracovaném výkonu

25.03.2013 16:00:42 | Autor: Petr Balatka,lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na palubovce jablonecké sportovní haly se střetly dva týmy z rozdílných konců tabulky - druhý Jablonec a tonoucí Žatec, který v soutěži bojuje o záchranu. Domácí sice zvítězili, ale k zisku bodů vedla poměrně složitá cesta.

ELP Jablonec n. N. - Šroubárna Žatec 32 : 25 (16:14)

Podzimní jablonecká lehkost, vtip a radost z házené je ta tam. Pragováci i v utkání se zachraňujícím se Žatcem svým příznivcům ukázali, proč nedokázali zvítězit minulý týden v Boleslavi. Na úvod utkání byl daleko lépe připraven jejich soupeř, který prvních deset minut vedl. Postupně 0:2, 1:4 a 4:6. Teprve až po třinácti minutách otočili Jablonečtí poprvé průběžné skóre ve svůj prospěch 7:6. Ne na dlouho, protože na plno bojující Žatec vedl ještě ve dvacáté třetí minutě 13:12. Teprve poslední pětiminutovku vyhráli domácí 4:1 a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem.

Tento náskok zakrátko zvýšili na rozdíl čtyř branek. Neuklidnilo je však ani to, že pro zranění již nemohl do utkání zasáhnout jediný gólman hostí, kterého musel nahradit hráč z pole. Žatečtí stále "zlobili" a pouhé tříbrankové manko udrželi až do čtyřicáté šesté minuty - 24:21. Definitivní zvrat ve prospěch domácích nastal až po zkratovém jednání hostujícího Janošíka, který byl za úder do obličeje diskvalifikován. Domácí rázem zvýšili svůj náskok na 29:21. V té době poněkud zmatení rozhodčí kompensovali předchozí diskvalifikaci hráče hostí dvěma dvouminutovými tresty prakticky za nic, pro domácího Novotného. Protože jednu dvojku měl již z prvního poločasu, tak uviděl tentokrát i on kartu červenou! Závěr utkání se poté již jen dohrával. Příležitost dostali všichni domácí hráči. S chutí si zastříleli, byť ne všechny pokusy dosáhly svého cíle!

Utkání svou úrovní asi domácí příznivce příliš nenadchlo. V současné situaci, kdy se ve II. lize urputně bojuje o každý bodík, potřebný především k záchraně, je zisk jakéhokoli vítězství cenný. S ohledem na další výsledky i takovéto vítězství stále drží Pragováky na průběžném druhém místě. Proto je třeba jim poděkovat alespoň za snahu! Uznání však zaslouží i soupeř, který předvedl, jak se bojuje o udržení v soutěži. Není se co divit, kdo nakoukl do II. ligy tomu se již do té "pralesní" nechce!!

Trenér Dědeček byl po utkání o poznání spokojenější než minulý týden. Celému týmu poděkoval za zlepšený výkon. K utkání poznamenal, že jej potěšil především výkon dvojice Hána, Novotný, dále jak se do týmu úspěšně zapracovává dorostenec Patočka, a že i Honza Svoboda dokázal, jak velkým bojovníkem je! Do úplné spokojenosti je ale daleko! Soupeře pochválil za bojovnost a nasazení a popřál jim záchranu v soutěži.

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela - Hána 8, Novotný 6, M. Heinl 5, J. Svoboda 4, Patočka 3, Janeček 2, Žák, Dědeček, S. Svoboda a Meloun po 1, O. Heinl a Albani.

Rozhodčí: Melka a Studecký.

Sedmičky: JN 0 - ŽAT 5(3) - vyloučení: 6 - 4+D.

Následující program:

Velikonoční pauzu vyplní mládežnický "Prague cup" minižáků a za další týden o "reprezentační přestávce" budou Pragováci předehrávat doma utkání s Kolínem. Takže na druholigovou házenou opět za čtrnáct dnů v sobotu 6. 4. od 17.00 hodin v MSH Jablonec - Kolín.