Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

15.06.2024 20:50:10 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Zvládli 39 pater za šest a půl minuty

Jablonecký primátor Miloš Vele přijal na radnici dvojici příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje - nprap. Zdeňka Vránu a nstržm. Vojtěcha Prášila, kteří na začátku května ve své kategorii vybojovali zlato na 12. ročníku závodu Berlin Firefighter Stairrun. V absolutním pořadí světového závodu byli třetí.

Oba úspěšní závodníci jsou z centrální hasičské stanice v Jablonci nad Nisou. Jejich obdivuhodný úspěch se rozhodl primátor Vele ocenit, a to finančním darem. „Byla to skvělá reprezentace nejen státu či kraje, ale Jablonce nad Nisou. Jsem rád, že vím, jak dobře fyzicky zdatní lidé jsou připravení nám pomoci, pokud dojde k požáru či nějaké havárii. Rád bych jim proto poblahopřál ke skvělému sportovnímu výkonu, ale hlavně k faktu, že jsou oba svědomití profesionálové," konstatoval Miloš Vele ještě před samotným přijetím ve své pracovně.

Během neformálního rozhovoru se jablonecký primátor dozvěděl další podrobnosti o práci profesionálního hasiče, o přípravě i průběhu závodu. Každému z dvojice předal šek na 10 tis. korun a pánové se podepsali do pamětní knihy města. „Bylo to velmi zajímavé setkání, zvláště, když jsem dozvěděl, že nprap. Vrána už zanedlouho oslaví kulaté životní jubileum. Přesto je na prahu padesátky ve vrcholné fyzické formě," uvedl primátor Vele.

Nprap. Zdeněk Vrána a nstržm. Vojtěch Prášil závodili v kategorii „oldies", tedy starších (součet věku dvojice závodníků do 99 let) a neměli konkurenci. Závodu se letos 4. května zúčastnilo 354 dvojic z 11 zemí světa. Úkolem hasičů, kteří vyběhnou na závodní trať, je co nejrychleji přeběhnout náměstí Alexanderplatz a zdolat 39 pater výškové budovy - převýšení 110 metrů. To vše v kompletním vystrojení, tedy v třívrstvém zásahovém oděvu, zásahové obuvi, s přilbou a aktivním dýchacím přístrojem, což je zátěž o celkové váze zhruba 20 kg. Po celou dobu závodu musí být dvojice nedělitelná - na dohled od sebe, od 35. patra až do cíle musí být na vzdálenost paže. Po celou dobu nedělitelnost soutěžních dvojic přísně dozorují rozhodčí. Cíl čeká v devětatřicátém patře, kde druhý z dvojice zmáčkne tlačítko časomíry. Jablonečtí hasiči závodní trať uběhli v čase 6 minut a 28 vteřin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil získali v Německu zlato!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace