Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár

13.06.2024 10:24:19 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Pěnčín,Liberecký kraj,Jablonecko

Fotbalisté Pěnčína vyhráli finále Krajského poháru Libereckého kraje proti rezervě České Lípy, která hrála s osmi posilami z A týmu, účastnícího se České fotbalové ligy. Pěnčín brankami Helma, Stibora a Díla zvítězil 3:2, přičemž poločas skončil 1:1.

První gól padl ve 4. minutě, kdy Helm skóroval nádhernou střelou z dálky. Hosté vyrovnali z penalty ve 22. minutě, kterou proměnil Šimon. Hosté měli v prvním poločase optickou převahu, ale nebezpečnější šance měli domácí, ale branky se 915 diváků před odchodem do šaten nedočkalo.

Po změně stran se hra na prvoligovém stadionu Střelnice rozproudila a domácí fotbalisté měli více šancí. Brankář hostí Král vynikl několika skvělými zákroky, kterými vychytal brejkové situace hráčů Pěnčína. Hosté více drželi míč a po jednom z rohu dali branku, ta však nebyla uznána pro hraní rukou útočícího fotbalisty. Avšak další ruka v šestnáctce Pěnčína byla posouzena jako penalta a hosté se ujali vedení, když se ani podruhé nemýlil Šimon.

Reakce v podobě střídání domácího trenéra Emila Šafáře oživila hru Pěnčína, který se snažil o vyrovnání, avšak českolipská obrana tlaku odolávala. Pěnčín se vyrovnání dočkal v 79. minutě, kdy další z dalekonosných střel nejistý Král neudržel, míč se odrazil směrem do šestnáctky a důsledný Stibor srovnal.

Pěnčín prahnoucí po zisku poháru přidal na obrátkách a v 84. minutě se dočkal další branky. Kdy jeden z hostujících hráčů zahrál v šestnáctce v pádu rukou a následný penaltový kop proměnil Díl. V závěrečných minutách Pěnčín uhájil těsné vítězství a na hřišti proběhla obrovská oslava zisku poháru.

Svěřenci trenér Emila Šafáře se tak mohou těšit na předkolo MOL Cupu.

Branky: 4. Helm, 79. Stibor, 84. Helm - 22. a 65. Šimon. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 0:2. Diváků: 915.

FC Pěnčín: Zoul - Bína, Hrnčíř (85. Ryml), Patka, Patka, Černý (71. Heinrich), Vrabec, Phan (71. Díl), Stibor, Helm, Daněk, Štemberk (21. Drahoš).

Česká Lípa B: Král - Pajkrt, Ješeta, Kazda (85. M. Bodi), Hanl (71. Wendler), Krejčík, Valta, Šimon, R. Bodi, Kapitán, Žižka.