Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!

15.06.2024 23:14:02 | Autor: Kateřina Šidlofová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!

V hudebním oddělení liberecké knihovny si nově můžete vyzkoušet hru na elektrickou i basovou kytaru, bicí soupravu i digitální klavír se zvukem do sluchátek. Využít je můžete zdarma a bez nutnosti registrace. Veškeré vybavení vám půjčíme na místě, s sebou stačí jen zdravé ruce.

Službu nabízí Krajská vědecká knihovna v Liberci od 1. 5. 2024 a je určena všem milovníkům hudby a hry na hudební nástroje. Kromě digitálního klavíru, který je k dispozici již řadu let, na návštěvníky nově čekají i elektrická a basová kytara a elektronická bicí souprava - vše se zvukem do sluchátek, zatím určené pouze k individuálnímu hraní.

Vyzkoušet si je může každý zcela volně a zdarma v provozní době knihovny. Není nutná registrace do knihovny, nepotřebujete žádné vlastní vybavení, paličky i sluchátka vám půjčíme. Zkušební provoz zatím ukazuje, že se tato služba setkala s příznivým ohlasem.

„Krajská vědecká knihovna dlouhodobě rozšiřuje svou nabídku mimo knižní výpůjčky a lidé tyto služby vítají a bohatě využívají. Knihovna se tak stává kulturním stánkem širokého záběru," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kromě hudebních nástrojů pro vás liberecká knihovna připravila ještě další novinku. „V současné době nabízí knihovna řadu zajímavých zvukových knih a hudebních záznamů na CD. Zároveň přibývá lidí, kteří si je již nemají doma na čem přehrát - i když by chtěli. Nově proto nabízíme také půjčování tzv. discmanů," vysvětlila PhDr. Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny. Nabízené přehrávače přečtou běžná zvuková CD i ta se zvukem ve formátu MP3. Je možné si je připojit do sluchátek, ale zvládají i hlasitý poslech. Pamatují si místo, kde byl poslech přerušen, což ocení zejména posluchači dlouhých audioknih. Přístroje se půjčují bez tužkových baterií, je tedy nutné použít baterie vlastní. Obě tyto novinky lze vyzkoušet ve 4. patře v Hudební knihovně.

A věděli jste, že v knihovně půjčí i tablety a čtečky e-knih? O tuto službu můžete požádat ve studijním oddělení liberecké knihovny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace