Stavba ve Hřbitovní ulici v Jablonci začne už v březnu

02.03.2022 14:16:32 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Stavba ve Hřbitovní ulici v Jablonci začne už v březnu

Od pondělí 7. března se zcela uzavře ulice Hřbitovní v Jablonci nad Nisou. Město zde bude pokračovat v opravách komunikace a chodníku. Zhotovitel tak dokončí dvouletý projekt, který začal loni, město za letošní část zaplatí více jak 9 milionů korun. Kromě zrekonstruované silnice, zde přibude chodník, parkoviště a dvojice autobusových zastávek. Uzavírka, která začne téměř o měsíc dříve, než se plánovalo, potrvá do srpna.

„Letos projekt rekonstrukce chodníku v ulici Hřbitovní dokončíme, tentokrát začneme od křižovatky s ulicí Stavbařů a budeme pokračovat po tzv. hospodářský vjezd do nemocnice," přiblížil letošní etapu jablonecký náměstek pro rozvoj města Petra Roubíček s tím, že původně měla druhá etapa projektu začít 1. dubna. „Zhotovitel - 1. jizerskohorská stavební společnost - však požádal o dřívější termín, proto stavba začne už 7. března, dokončená by měla být do konce července tohoto roku," dodal náměstek Roubíček.

V ulici Hřbitovní se začalo pracovat loni v červenci, výsledkem dvouleté stavební činnosti bude kromě zrekonstruované ulice také nový chodník a parkoviště u ulice Stavbařů pro 13 vozů, do podélných parkovacích stání bude možné zaparkovat 22 osobních vozů, další novinkou jsou také dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je rovněž rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body, a úprava zeleně.

S uzavírkou ulice Hřbitovní souvisí změny v hromadné dopravě

Od pondělí 7. března do neděle 31. července se kvůli úplné uzavírce části Hřbitovní ulice upravuje provoz na linkách MHD č. 103 a 116.

Linka č. 103 (směr Horní Proseč - Autobusové nádraží - Paseky): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicemi Rýnovická a Riegrova, náhradní zastávka Nemocnice bude umístěná v kopci směrem k hlavnímu vchodu do nemocnice, dále pak ulicemi Žitná, Petra Bezruče a 28. října (náhradní zastávka Nemocniční za křižovatkou s ulicí Petra Bezruče se přesune o 150 metrů směrem k centru města. Z ulice 28. října pokračuje spoj do ulice Rýnovická a dále linka pokračuje po své aktuální trase. Linka ve směru z Horní Proseče do Pasek vynechává zastávky Urnový háj a Koloniál. V opačném směru je provoz linky zajištěn bez omezení po stávající trase.

Linka č. 116 (Rýnovice, Želivského - Autobusové nádraží - Nádraží Jablonecké Paseky a zpět): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická do zastávek Nemocnice a Petra Bezruče, dále se v ulici 28. října napojí na svou stávající trasu. V opačném směru taktéž zastavuje na zastávkách Petra Bezruče a Nemocnice. Linka obousměrně vynechává zastávky Urnový háj, Koloniál a Nemocniční.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října
Jablonecká ulice Hřbitovní v novém kabátě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace