Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově

16.01.2020 11:34:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Janov nad Nisou,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Jablonci či Janově

Liberecký kraj pokračuje ve výběru zhotovitelů rekonstrukcí silnic na letošní rok. Nově hledá firmu na výstavbu okružní křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou, na rekonstrukci silnice v Šimonovicích, Jablonném v Podještědí anebo na úsek silnice z Horního Hanychova na Výpřež. Již poněkolikáté shání kraj firmu na rekonstrukci silnice z Mimoně do Ralska a v Mříčné. Oprava silnice v Janově nad Nisou a Podbozkově již svého zhotovitele zná.

„V letošním roce plánujeme investovat z vlastního rozpočtu částku 500 milionů korun s tím, že minimálně další půlmiliardu chceme získat z evropských dotací. Jako každý rok usilujeme o peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury," uvedl hejtman Martin Půta.

Rada kraje na své včerejší schůzi rozhodla o výběru zhotovitele na velkoplošnou opravu silnice v Janově nad Nisou, a to od křižovatky u bobové dráhy po křižovatku se silnicí směrem na Jindřichov, a také komunikace směrem na Horní Maxov. Celková délka prvního opravovaného úseku činí 1804 metrů, druhá část měří 1470 metrů. Celkové náklady na opravu silnic dosáhnou 13 042 054,88 korun včetně DPH.

Firmu zná kraj i na rekonstrukci silnice II. třídy v úseku Podbozkov-Cimbál. Kraj na ni získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „Podmínkou SFDI bylo vypsat výběrové řízení podle tzv. Žluté knihy FIDIC formou zásady Vyprojektuj a postav. Jedná se o pilotní projekt rekonstrukcí krajské silniční sítě v rámci celé republiky," vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. V rámci veřejné zakázky se kraji podařilo snížit předpokládané náklady z částky 138 milionů korun na 104 milionů. V současné době hledá kraj správce stavby, což je obdoba technického dozoru investora.

Kraj mimo jiné zahájil výběr zhotovitelů akcí na silnici v Rychnově u Jablonce nad Nisou od ulice Nádražní k terminálu veřejné dopravy. „Po rekonstrukci předáme komunikaci městu, jelikož nemá charakter silnice III. třídy," dodal náměstek Sviták. Celková délka opravovaného úseku je 273,6 metru a předpokládané náklady činí 12,5 milionu korun. Na výstavbu chodníků přispěje město.

Dále hledá Liberecký kraj firmu, která postaví okružní křižovatku na silnici III/29024 Jablonec nad Nisou, Ostrý roh. Na vybudování přilehlých chodníků a autobusových zastávek přispěje město. Předpokládané náklady dosahují 23 milionů korun. Výběr zhotovitele zahájil kraj i na rekonstrukci silnice III/27014 v Jablonném v Podještědí a silnici III/27810 v Šimonovicích, kde dojde k vybudování nového asfaltu. Součástí rekonstrukce je i výstavba dvou propustků přeložek vodovodu a plynovodu. Podél rekonstruovaného úseku vzniknou chodníky, veřejné osvětlení a autobusová zastávka.

O dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu žádá kraj na rekonstrukci silnice III/2784 Výpřež - Horní Hanychov. V rámci ní dojde k opravě povrchu tři kilometry dlouhého úseku. Součástí zakázky je také obnova a vhodné doplnění stávajícího odvodnění komunikace. Komunikace bude mít jednotnou šířku 7 metrů a doplní ji svodidla. Předpokládané náklady dosahují 90 milionů korun.

Opakovaně kraj hledá i zhotovitele na rekonstrukci silnice III. třídy v Mříčné a silnice II. třídy v úseku Mimoň-Ralsko, kde se nepodařilo v předchozích výběrových řízeních vybrat vhodnou firmu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář
Z Turnova do Ohrazenic projedete bez omezení, po zimě práce pokračují
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Jablonným v Podještědí projedou řidiči po novém, průtah je dokončen
Silnice v Mříčné, Janově a Roztokách se dočkají nového povrchu
Liberecký kraj chystá silniční projekty na další roky
Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Z Jablonce do Dolní Černé Studnice pojedou řidiči po novém
Nový povrch získal úsek silnice Štěpánovice – Rovensko pod Troskami

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace