Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

08.02.2020 11:01:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

Od 17. února začnou uzavírky v ulici V Aleji, které potrvají minimálně do konce října 2021. Důvodem jsou kompletní rekonstrukce ulice, kanalizace a vodovodu, které dle předpokladu přijdou město na necelých 20 milionů korun.

„Ta představuje rekonstrukci místní komunikace i chodníků, výstavba parkovacích stání, úprava křižovatek, úprava a napojení uličních vpustí, výměna veřejného osvětlení včetně zemních kabelů v ulici V Aleji a úprava zeleně. Hodnota zakázky byla vyčíslená na 19,4 milionu korun bez DPH," popsal rozsáhlou rekonstrukci náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že nedílnou součástí bude také oprava opěrné zdi chodníku u rodinného domu č.p. 44. „Než začneme rekonstruovat ulici, je třeba zcela vykácet lipovou alej - některé stromy rostou v místech budoucích parkovacích stání, ale většina lip je z dendrologického pohledu dožilá a neperspektivní. Náhradní výsadbu oboustranné aleje budou tvořit kultivary javoru a muchovníky a objeví se nejpozději na podzim 2021," shrnul Roubíček.

Od 17. února začne rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která je rozdělená na dvě etapy. První si vyžádá úplnou uzavírku části ulice V Aleji od ulice Pivovarské po ulici Pražskou, skončit by podle předpokladu měla do konce dubna. „Druhá etapa rekonstrukce kanalizace a vodovodu si vyžádá úplnou uzavírku dolní části ulice V Aleji od ulice Pražská po Souběžnou, předpokládáme, že potrvá od dubna do konce července tohoto roku. Bude navazovat na novou kanalizační propojky z ulice Pražské do ulice V Aleji, která se bude stavět v období 17. února až 15. března," vysvětlil plánovanou stavbu Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

První etapa vlastní rekonstrukce ulice V Aleji, a to úseku od ulice Souběžná až po Pivovarskou, má začít 1. dubna a podle harmonogramu by mělo být hotovo do konce října. „V tomto období bude zmiňovaná část ulice V Aleji zcela uzavřená. Pokud bude příznivé počasí, uvažuje město o prodloužení termínu realizace v tomto roce," doplnil Kousal, který dodává: „Druhá etapa rekonstrukce ulice V Aleji by měla pokračovat od místa, kde letos stavba skončí, tedy vzhůru po ulici Pražskou a také úsekem dole od ulice Pražská po Souběžnou. Předpoklad dokončení 2. etapy je do konce října příštího roku. Pak přijde na řadu výsadba náhradní zeleně."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do dvou let bude mít ulice V Aleji novou tvář
Město Jablonec plánuje rekonstrukci ulice V Aleji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace