Městská policie Jablonec se uchází o dotace za 1,4 milionu korun

23.03.2022 10:54:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Městská policie Jablonec se uchází o dotace za 1,4 milionu korun

Jablonecká městská policie (MP) se uchází o vypsané dotační tituly z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra hned na dva projekty - asistent prevence kriminality a na II. etapu inteligentní analýzy v rámci městského kamerového systému. Pokud bude MP v žádostech úspěšná, mohla by získat více jak 1,4 milionu korun.

Asistent prevence kriminality

Asistenti prevence kriminality pracují při městské policii od roku 2015, v minulosti projekt asistentů získával opakovaně podporu dotací Ministerstva vnitra. V současné době má jablonecká MP tři asistenty. „Protože se projekt asistentů prevence kriminality v Jablonci nad Nisou osvědčil, stalo se jeho financování pro rok 2022 součástí rozpočtu městské policie. Považujeme za důležité, aby asistenti u městské policie pracovali i nezávisle na dotaci," říká jablonecký primátor Jiří Čeřovský.

V případě, že by městská policie byla s projektem úspěšná, pak se částka rozpočtovaná na asistenty prevence kriminality vrátí do rozpočtové rezervy města. Celkové náklady projektu jsou odhadnuté na 1,1 milionu korun, dotace je 876 tisíc Kč, podíl města odpovídá 20 %, tj. 219 tisíc korun.

MKDS - inteligentní analýzy II. etapa

Cílem projektu je rozšíření a doplnění řídící platformy kamerového systému o moduly inteligentních video analýz a výměny části zastaralého hardwaru. „Softwarový modul video analýz pro současných 63 video kanálů bude pak možné rozšířit až na 128 kanálů," přibližuje projekt primátor Čeřovský s tím, že poté bude možné provádět jakoukoliv následující analýzu - detekce vniknutí, kontrolu směru, sběr obličejů, detekce zanechaných nebo zmizelých objektů, heatmapy aktivity, detekce front, počítání osob, atributy vyhledávání objektů jako jsou osoby, vozidla a jejich barvy.

„Operátoři budou pak moci využít funkci AI Video Search ke snadnému vyhledávání konkrétních událostí ve videu určením charakteristických atributů objektů. Realizací projektu se vymění hardwarové prostředky kamerového bodu za prvky plně kompatibilní s novým analytickým modulem. Celkem se jedná o 13 kamer a jeden mobilní kamerový bod s AI Inteligencí a přenosem LTE tak, že video analýzy bude zpracovávat přímo kamerový bod," dodává Tomáš Svačina, preventista Městské policie Jablonec nad Nisou.

Odhad nákladů projektu je 788 tisíc Kč, dotace činí 544 tisíc Kč, případná 31% spoluúčast města je 244 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh
Stabilizace a rozvoj Městské policie jsou pro Jablonec klíčové
Děti mají nejraději policejní výstroj
Po devíti letech lidé o 22 % spokojenější s prací jabloneckých strážníků
Nová kamera pomohla v Jablonci se zadržením celostátně hledaných
Strážníci v Jablonci testují nové mobilní kamery
Zářijové střípky z městské policie Jablonec
Strážníci na místě do minuty, muži pomohl jediný kolemjdoucí
Drama v Sadové. Strážníci zachránili muže před udušením
Jablonečtí strážníci opět dohlíží u přechodů
Akce Bezpečně u vody probíhala i na přehradě v Jablonci
Táborníky zaujal na dopravním hřišti kromě jízdy i policejní vůz
Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
Jablonečtí strážníci defibrilátorem zachránili už 27 životů
Strážníci požádali o dotace na pět projektů za téměř dva miliony
Kamerový systém v Jablonci stárne, chtějí jej modernizovat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace