Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány
15.03.2023 18:39:51 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: Školství | Obce: Tanvald

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu.
Mnohdy to byl nadlidský výkon. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o „alpské disciplíny". Závody jsou určené pro děti z mateřských školek a žáky 1.-5. tříd základních škol z Tanvaldu a okolí.
Podzimní (přespolní běh, atletický trojboj, cyklokros) a zimní část seriálu závodů máme úspěšně za sebou. Až roztaje sníh na tanvaldské sjezdovce, tak nás čeká tradiční běh do vrchu. Poté si poměříme síly na in line bruslích na Městském stadionu a závěrečným maratonským během doběhneme do cíle Poháru běžce Tanvaldu 2022/23. Slavnostní vyhlášení nejlepších závodníků a těch, kteří absolvovali úplně všechny závody, se uskuteční ve sportovní hale v měsíci červnu. Děkujeme závodníkům, rodičům, učitelům, trenérům za přízeň, bez nich by závody neproběhly. Veliký dík patří dlouholetým sponzorům a partnerům celoročního sportovního klání: Maškovu pekařství za vánočky a sladké pečivo pro vítěze, firmě Titan Multiplast za originální plastové medaile a městu Tanvald za dlouholetou podporu.
Průběžné výsledky, fotogalerie a informace můžete najít na www.zstanvald-sportovni.cz.
A zde jsou jména nejlepších závodníků v jednotlivých kategoriích po zimních závodech:
r. n. 2019 a ml. Voláková Klára MŠ Plavy, Novotný Lukáš MŠ Kořenov
r. n. 2018 Macourková Josefína, Jurco Jiří oba MŠ Kořenov
r. n. 2017 Zajíčková Stella MŠ Tanvald, Radniční, Doleček Martin MŠ Plavy
r. n. 2016 Kozlovská Adéla MŠ Velké Hamry, Novotný Matouš MŠ Tanvald, Wolker.
1. tř. Novotná Martina, Novotný Jakub oba ZŠ Kořenov
2. tř. Lehotská Nikola ZŠ Tanvald, Sportovní, Mikuš David ZŠ Tanvald, Masarykova
3. tř. Wodseďálková Natálie ZŠ Tanvald, Sportovní, Fejfar Jiří ZŠ Velké Hamry
4. tř. Sovová Adéla, Vokřínek Matěj oba ZŠ Kořenov
5. tř. Dokulilová Karolína, Dokulil Jiří, oba ZŠ Kořenov.
Následující tři závody však můžou pořadím ještě řádně zamíchat, proto trénujte, sportujte, hýbejte se, mějte z toho radost. Začátkem května při běhu do vrchu se těšíme na viděnou.
Související články
Zimní Pohár běžce Tanvaldu odstartoval obratností
V Tanvaldě odstartoval Pohár běžce Tanvaldu
Pohár běžce Tanvaldu pokračoval během do vrchu
Boje o Maškovy vánočky pokračují zimními závody
O Maškovu vánočku bojovali cyklisté
Obrazem: Slavnostní vyhlášení Poháru běžce Tanvaldu
Obrazem: Atletický trojboj v Tanvaldě
Odstartovaly boje O Maškovy vánočky
Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Prvním jarním závodem PBT byl výběh na tanvaldskou sjezdovku
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady
Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.
Jablonec uzavře strategii MA21
Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.
Nejnovější články
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky
Nejčtenější články
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS fake watches uk
fake watches
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.