Každý týden tři koncerty v rámci Jabloneckých tónů

11.07.2023 22:34:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Každý týden tři koncerty v rámci Jabloneckých tónů

Jablonecké tóny nabraly na letní rychlosti, každý týden si kultury milovný divák může vybírat z minimálně tří koncertů. V úterý je možné zajít do kostela, ve čtvrtek na letní scénu Eurocentra a v neděli do Tyršových sadů.

Už ve středu 12. července je plánovaný první z trojice koncertů na Mírovém náměstí. „Chceme vytvořit příjemnou atmosféru teplých letních večerů a přinést kvalitní hudbu do centra. Připravili jsme tři koncerty na Mírovém náměstí a zvolili netradiční uspořádání typu arény," řekla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová. Jeviště bude uprostřed volné plochy náměstí, diváci mohou sedět na schodech před radnicí nebo v restauračních zahrádkách.

Na středečním koncertě od 20 hodin se představí The Cello Boys. Trojčlenná kapela, kde hrají dva cellisté - Ladislav Mariaš a Zachar Fedorov - a bubeník Jakub Kočí, interpretuje hudbu tzv. klasickou, ale i pop či rock. V repertoáru mají Bacha, Haydna, Dvořáka i vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní takových kapel, jako je například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden apod. Další dva koncerty tohoto typu budou na Mírovém náměstí ve středu 26. července (Markéta Nikendey & Grande Rande) a 23. srpna (Klarinetové kvarteto Aleše Tvrdíka). Začátek je vždy ve 20 hodin, vstupné se neplatí.

Promenádní koncerty v parku

Vždy v neděli jsou posluchači zvaní na promenádní koncert do Tyršových sadů. V podium se promění tamní altán, publikum usedne na připravené židle nebo si rozprostřou deky v trávě. První nedělní koncert je v plánu v neděli 16. července od 15 hodin, kdy přítomné svými i převzatými písněmi zaplaví místní dívčí kapela Ladybirds.

Čtvrtky, které mají své prověřené publikum, patří letní scéně Eurocentra a začínají vždy v 17 hodin. Také letos nabídnou plejádu domácích i zahraničních interpretů. „Prostřednictvím tónů se vydáte kupříkladu do Bolívie, Peru nebo Španělska, putovat budete i v hudebních žánrech od popu přes folk a country k největším hitům 30. let minulého století až po jazz," připomíná Hamplová s tím, že první čtvrteční koncert se odehraje 20. července a vystoupí na něm Tarara Orquestra (Bolívie/Peru/Španělsko/ČR).

Varhanní koncerty v úterý

O úterní programy v jabloneckých kostelích se už tradičně stará Musica Varia. Letos se mohou zájemci těšit na varhany v kostele sv. Anny, Povýšení sv. Kříže na náměstí B. Němcové, Nejsvětější Trojice ve Mšeně a Dr. Farského v centru. Znovu se do programu dostává také kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí, kam se po náročné opravě vrátily největší jablonecké varhany.

„Opět jsme pozvali významné hráče na varhany a k nim se připojí další instrumentalisté nebo zpěváci. Vstupné na varhanní koncerty je dobrovolné a vždy je věnované na opravu hostitelského kostela,"  uvedla za spolek Musica Varia Petra Handlířová.

Za varhany tak usednou Jiřina Marešová, Jan Gottwald, Alfred Habermann, Michal Hanzal, Ondřej Valenta, Daniel Knut Pernet nebo chrámový varhaník, pedagog a koncertní mistr Přemysl Kšica. „Na konci srpna jsme pak do kostela na Horním náměstí připravili koncert nazvaný V Jablonci opět Idyla/ Die Idylle wieder in Gablonz, na němž vystoupí hráč na varhany z jabloneckého partnerského německého města Kaufbeuren Albin Wirbel," dodala Handlířová. Koncerty v kostelech jsou vždy v úterý a začínají v 17 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Horké léto v zajetí žhavých tónů
Jablonecké tóny 2023 zahájí 4 tenoři
Jablonec se opět rozezní směsicí tónů
Jablonecké tóny završil koncert Iuventus, gaude! a Musica Florea
Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace