Horké léto v zajetí žhavých tónů

27.06.2023 23:14:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Horké léto v zajetí žhavých tónů

O prázdninách se naplno rozeběhne program Jabloneckých tónů 2023. Třikrát do týdne je možné si vybrat z bohaté nabídky, která zaujme obvyklé návštěvníky varhanních koncertů v některém z jabloneckých kostelů, čtvrteční letní scény a nedělních odpolední v Tyršových sadech. Novinkou bude trojice večerních koncertů na Mírovém náměstí.

„Program na prázdniny je více než bohatý. Z hudební nabídky si vybere dle mého názoru každý," připomněla jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

O úterní programy v jabloneckých kostelích se už tradičně stará spolek Musica Varia. Letos se můžete těšit na varhany v kostele sv. Anny, Povýšení sv. Kříže na náměstí B. Němcové, Nejsvětější Trojice ve Mšeně a Dr. Farského v centru. Znovu se do programu dostává také kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí, kam se po náročné opravě vrátily největší jablonecké varhany. „Na konec srpna máme v kostele na Horním náměstí připravený koncert nazvaný V Jablonci opět Idyla / Die Idylle wieder in Gablonz, na němž vystoupí hráč na varhany z partnerského německého města Kaufbeuren Albin Wirbel," dodala Petra Handlířová ze spolku Musica Varia. Koncerty v kostelech jsou vždy v úterý, vstupné je dobrovolné, začínají v 17 hodin a ten první je 11. července právě v kostele na Horním náměstí.

Už ve středu 12. července je plánovaný první z trojice koncertů na Mírovém náměstí. „Chceme vytvořit příjemnou atmosféru teplých letních večerů a přinést kvalitní hudbu do centra. Připravili jsme tři koncerty na Mírovém náměstí a zvolili jsme uspořádání typu arény," přiblížila Hamplová.

Jeviště bude uprostřed volné plochy náměstí, diváci mohou sedět na schodech před radnicí nebo v restauračních zahrádkách. Poprvé se takto sejdou lidé ve středu 12. července od 20 hodin na koncertě The Cello Boys. Další dva koncerty tohoto typu budou na Mírovém náměstí ve středu 26. července (Markéta Nikendey & Grande Rande) a 23. srpna (Klarinetové kvarteto Aleše Tvrdíka). Začátek je vždy ve 20 hodin, vstupné se neplatí.

Čtvrtky patří letní scéně Eurocentra. Mají své prověřené publikum, které není složené pouze z Jablonečanů, i svůj ověřený začátek vždy v 17 hodin. Také letos nabídnou plejádu domácích i zahraničních interpretů. Prostřednictvím tónů se vydáte kupříkladu do Bolívie, Peru nebo Španělska, putovat budete i v hudebních žánrech od popu přes folk a country k největším hitům 30. let minulého století až po jazz.

„Výjimkou bude neděle 20. srpna, kdy na letní scéně od 15 hodin vystoupí Jaroslav Hutka na koncertě k výročí srpnových událostí roku 1968. Koncert navazuje na pietní akt, který je ve 14 hodin u Památníku bojovníků za svobodu a obětí bezpráví v ulici Gen. Mrázka," pozvala náměstkyně Hamplová. Posledním koncertem na letní scéně a zároveň tím posledním letošního ročníku Jabloneckých tónů bude ve čtvrtek 31. srpna koncert kapely HarMálek Orchestr.

Opomenout však nelze také nedělní setkání s hudbou v Tyršových sadech. Ladybirds, Sugarcutes nebo Madam, to je jen nepatrná ochutnávka účinkujících, kteří vystoupí v místním altánku. Hraje se vždy v neděli od 14 hodin. Podrobný program je na plakátech a www.jablonecketony.cz. Aktuality pak na fb Jablonecké tóny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecké tóny 2023 zahájí 4 tenoři
Jablonec se opět rozezní směsicí tónů
Jablonecké tóny završil koncert Iuventus, gaude! a Musica Florea
Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace