Jablonec se opět rozezní směsicí tónů

25.05.2022 11:06:20 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec se opět rozezní směsicí tónů

Naposledy se Jablonecké tóny rozezvučely v Jablonci nad Nisou v roce 2019. Poté jejich linku přeťala pandemie koronaviru. Letos se opět hlásí o slovo svým druhým ročníkem, avšak celková historie je delší. Jablonecké tóny navazují na Město plné tónů a cíl je stále stejný. Přivést do města kvalitní kulturu za dostupné ceny a zaplnit letní ulice lidmi.

„Jsem rád, že mohu veřejnost za všechny organizátory opět pozvat k bohatému programu druhého ročníku Jabloneckých tónů, který jsme zodpovědně a dlouho připravovali. Už teď se těším na slavnostní zahájení, jež proběhne na Mírovém náměstí 26. května. To se setkáme s kapelou Jelen," pozval na koncert, který začne ve čtvrtek 26. května v 19 hodin a nebude se na něj platit vstupné, náměstek jabloneckého primátora David Mánek s tím, že sice slavnostní zahájení je plánované na 26. května, ale Jablonecké tóny 2022 začnou už o dva dny dříve, v úterý 24. května. „Obě hudební odpoledne - v úterý 24. a ve čtvrtek 26. května - budou v režii jablonecké základní umělecké školy a slibují příjemný umělecký zážitek," dodal Mánek.

Zároveň upozorňuje na jednu novinku tohoto ročníku, a tou jsou dva tzv. Rodinné festiválky. Ty si rezervovaly jednu neděli v červenci a jednu v srpnu, trvat budou od 14 do 18 hodin a v jejich programu se představí umělci z Jablonecka. „A ne vždy půjde pouze o hudebníky," láká náměstek David Mánek.

Festival ZUŠ Open se blíží, zapojí se do něj i žáci v Libereckém kraji ZUŠka v záři odpoledního slunce

Nejprve posluchačům ZUŠ Jablonec nad Nisou nabídne program v úterý 24. května v 1. patře OC Central. „Původně jsme chtěli posluchače pozvat na náměstí Dr. Farského, kde už náš program zdomácněl. Kvůli počasí jsme se však na poslední chvíli rozhodli pro změnu. A tak tradiční Klavír pod širým nebem se přestěhuje pod střechu obchodní pasáže. Hrát se začne od 13 hodin a u křídla se budou děti střídat až do 17 hodin," konstatoval ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan a pokračuje:

„Další pozvání směřuje opět před OC Centrál, který se stal takovou naší letošní domovskou scénou. Na čtvrtek 26. května jsme připravili celodenní hudební program spojený s projektem ZUŠ Open. Od 10 do 11 hodin tu na podiu vystoupí dětí z jabloneckých mateřských škol, odpoledne od 14 do 18 hodin program zaštítí naše škola."

To však nebude poslední projekt, kdy se posluchači s žáky místní ZUŠky setkají. Další příležitost budou mít opět v červnu. „A opět u OC Central na venkovním podiu. V rytmu ZUŠ se budeme pohupovat ve čtvrtek 26. června od 16 hodin. V komponovaném programu se představí žáci napříč obory školy," popsal Vít Rakušan. Podrobný program ZUŠ Open v Libereckém kraji

Kapela Jelen<br />Autor: Ondřej Pýcha Jelen na startu

Slavnostní výkop ale provede česká akustická hudební skupina Jelen. „Písně z vlastní tvorby vycházející z hudby jako je country, folk, bluegrass a blues," charakterizuje hudební skupinu ředitel společnosti Kultura Jablonec Petr Vobořil. Kapela je držitelem hudební ceny Anděl v kategorii Objev roku za rok 2014 a v kategorii Skupina roku za rok 2016. Open air koncert je na Mírovém náměstí před jabloneckou radnicí ve čtvrtek 26. května od 19 hodin a je zdarma.

Jelen však není jediným tahákem Jabloneckých tónů 2022. „Pro hudební fajnšmekry jsme přichystali skvělé hosty na letní scénu - například se zde představí Laco Deczi & Cellula New York a Radůza s kapelou - oba zahrají už v červnu a na oba koncerty je možné už teď si pořídit vstupenky v předprodeji za výhodnější cenu. Další vstupenky budou k dispozici i na místě v den koncertů," řekl Vobořil s tím, že pokud bude hrozit opravdu velmi špatné počasí, tak se koncerty z letní scény budou stěhovat do velkého sálu Eurocentra.

Zpěvačka Radůza<br />Autor: Jana Pechlátová Přijďte na workshop

V červnu bude posluchače Kultura Jablonec ještě trochu šetřit. Ten opravdu velký příval tónů je připravený na oba prázdninové měsíce. Hrát se bude jak na letní scéně, tak v pavilonu Tyršových sadů. A také Kultura Jablonec přináší do Jabloneckých tónů novinku, kterou je Voicingers on Tour Česko 2022.

„Jde o týdenní workshop pro zpěváky i hudebníky, jakési mezikulturní setkávání, kdy lektoři z různých zemí povedou vokální a rytmické workshopy, souborové hry, improvizace, circle songs, poslechová session nebo jam sessions. Půjde vždy o večery na letní scéně v týdnu od 11. do 15. července, začnou vždy v 19 hodin a vstupné je dobrovolné," sděluje Petr Vobořil. Účast v projektu přijali Marta Kloučková Intl. Quartet (11.7.), Tamara Lukasheva (12.7.), Karnas Formula (13.7.), Manu Domergue´s Pebble in the Shoe (14.7.) a Voicingers All Stars a Závěrečný koncert studentů týdenních workshopů.

Už zažitým pravidlem jsou pak čtvrtky na letní scéně a neděle v Tyršových sadech. „I tady máme přichystané hudební lahůdky - namátkou vyberu Jan Spálený Trio nebo třeba Písničkáři Šafránu, kam patří Jiří Dědeček, Trojka Zuzany Homolovej nebo Petr M. Lutka," slíbil kvalitní hudbu ředitel společnosti Kultura Jablonec.

Velebné tóny varhan

Ani tentokrát nezapomínají Jablonecké tóny na varhanní koncerty ve vybraných jabloneckých kostelích. Pořadatelé se spojili s organizací Musica Varia, která připravila osm koncertů ve čtyřech církevních domech, a to v kostele Dr. Farského na stejnojmenném náměstí, v kostele Nejsvětější Trojice ve Mšeně a v novoveském kostele Povýšení sv. Kříže. Koncert k poctě jablonecké patronky, sv. Anny, se rozezní v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí. Konkrétní program bude aktuálně vždy na www.jablonecketony.cz.

„Všechny varhanní koncerty budou vždy v úterý, jak je už dobrým zvykem, a začínají v 17 hodin," připomíná Petra Handlířová ze společnosti Musica Varia.

Informace na internetu i plakátech

Laco Deczi „Věřím, že vám letošní ročník přinese hodně zábavy a potěšení, že úspěšně naváže na své předchůdce a že přispěje k opětovnému setkávání přátel i těch, kdo se dosud neznají, ale mají společný zájem. A tím je kvalitní kultura. Té živé jsme v posledních dvou letech měli opravdu málo," doufá jablonecký náměstek David Mánek s tím, že podrobné informace k programu Jabloneckých tónů 2022 jsou na plakátech, speciálním webu a facebooku i na webech a sociálních sítích města a Kultury Jablonec.

www.jablonecketony.cz
https://www.facebook.com/jablonecketony
www.kulturajablonec.cz

Hlavní pořadatel Jabloneckých tónů 2022: statutární město Jablonec nad Nisou
Spolupořadatelé: Kultura Jablonec, p.o.
ZUŠ Jablonec nad Nisou
Musica Varia
Záštitu udělil: statutární náměstek primátora Jablonce nad Nisou David Mánek
Mediálním partnerem festivalu Jablonecké tóny 2022 je Český rozhlas Liberec

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Festival ZUŠ Open se blíží, zapojí se do něj i žáci v Libereckém kraji
Jakobín odstartoval Město plné tónů se vší noblesou
Závěr Jabloneckých tónů bude na vodní hladině
Prague Cello Quartet rozezpíval celé Eurocentrum
Na Jabloneckých tónech vystoupí Jaroslav Hutka
Hudební festival Jablonecké tóny startuje 28. května
Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace