Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

01.03.2019 14:19:23 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Nový název, logo, více akcí v jabloneckých ulicích. Tak bude letos vypadat hudební a divadelní festival, který dříve nesl název Město plné tónů. Hlavním organizátorem akce je statutární město Jablonec nad Nisou, na programu se budou podílet Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou (ZUŠ), Eurocentrum Jablonec nad Nisou a Jablonecké kulturní a informační centrum (JKIC). Zahájení festivalu se uskuteční na přelomu května a června.

„Rádi bychom festival více přiblížili původní myšlence, která byla o tom dostat hudbu, tanec a divadlo do ulic našeho města. Připravujeme proto takový program, aby si z něj dokázal vybrat každý a zároveň byl pro každého také cenově dostupný," vysvětlil náměstek pro oblast humanitní David Mánek s tím, že většina akcí bude zdarma.

I v letošním roce plánuje pestrý program Základní umělecká škola. Patřit jí budou červnové středy před radnicí, chybět nebude klavír pod širým nebem ani akce ZUŠ Open. Eurocentrum připravuje program na letní scéně i v Tyršově parku a JKIC chystá koncerty v jabloneckých kostelech.

Hlavním impulsem, proč město odstoupilo od původního názvu a částečně i konceptu festivalu, bylo podání žádosti o registraci loga s včleněným názvem akce Jablonec nad Nisou - Město plné tónů zaměstnancem Městského divadla Jablonec nad Nisou. Žádost o registraci ochranné známky byla podána na Úřadu průmyslového vlastnictví 19. února 2019.

Přes veškerá jednání s žadatelem o registraci i s ředitelem divadla Pavlem Žurem se nepodařilo dospět ohledně užívání loga a názvu akce k dohodě. „Tato situace nás samozřejmě velice mrzí. Dotkla se především těch, kteří stáli u zrodu celého festivalu. Šli do toho s nadšením, věnovali Městu plnému tónů i svůj volný čas, ale bohužel před těmi pěti lety neřešili, komu patří nebo nepatří logo a název této akce," řekl náměstek David Mánek.

Kdo je skutečným autorem původního názvu Město plné tónů, v tuto chvíli není zcela jasné. Časové lhůty ale hrají proti statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a partnerům akce. Město může proti podané žádosti o registraci ochranné známky podat námitku. Nehledě na výsledek, zorganizovat festival v původní podobě by se letos už nepodařilo. „Zvolili jsme proto trochu radikálnější řešení. Jsem však přesvědčen, že ve výsledku celá tato nešťastná záležitost festivalu prospěje," uzavřel David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).

Jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí

Od začátku července se v souvislosti s novým stavebním zákonem dle zákona č. 148/2023 Sb., vydává jednotné stanovisko za všechny složky životního prostředí pro všechny záměry povolované podle stavebního zákona. „Jednotné environmentální stanovisko (JES) se vydává namísto jednotlivých správních úkonů obsažených v devíti různých zákonech z oblasti životního prostředí, které mají podle platné a účinné právní úpravy většinou podobu závazného stanoviska, v některých případech však i rozhodnutí či vyjádření," uvedl Jakub Šrýtr z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Magistrátu Jablonce nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Tvořivé prázdniny v jabloneckém muzeu
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí

Nejčtenější články

11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody
12.07.: Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí
10.07.: Jablonecká kašna je vypnutá kvůli velkému úniku vody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace