JBC 4X Revelations minulostí. Poosmé domácí trati vládl Tomáš Slavík!

20.07.2021 22:34:31 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

JBC 4X Revelations minulostí. Poosmé domácí trati vládl Tomáš Slavík!

Již osmý ročník JBC 4X Revelations se uskutečnil 15. až 17. července v bikeparku v Jablonci nad Nisou. Počasí si celý týden s organizátory zahrávalo, trať ničil přívalový déšť a nebylo vůbec jasné, jak sobotní závod dopadne. Avšak realizační tým i fanoušci předvedli, že kdo miluje extrémní sporty, toho trochu deště nepřekvapí a přišli na kopec ve více než hojném počtu.

Trať po mnoha bleskových úpravách byla nachystaná na jedničku a těsně před startem tréninků se počasí umoudřilo natolik, že nebyl problém závodit i fandit bez deště a s dobrou viditelností. Atmosféra byla opět absolutně úžasná a na trati díky mokrým podmínkám probíhaly opravdu souboje loket na loket, a to od prvních rozjížděk.

Na startovním poli se mimo početného českého zastoupení objevili také jezdci z Nového Zélandu, Velké Británie, Německa nebo třeba Slovinska či Holandska a rozhodně si nic nedali zadarmo a předjížděcích manévrů a pádů tentokrát bylo k vidění opravdu hodně. S tratí si však i letos nejlépe poradil organizátor závodu a závodník v jednom Tomáš Slavík. Dokázal po ostrém souboji v první zatáčce udržet první pozici až do cíle, a vyhrát tak již poosmé v řadě!


Pro stříbrnou medaili si dojel elitní francouzský závodník Adrien Loron, třetí flek obsadil lokální rider Petr Pala, který exceloval hlavně v semifinále, kdy zaútočil na vítěze závodu Tomáše Slavíka, který ho však na posledních pár metrech zvládl předjet. Na čtvrtém místě se umístil český závodník a mladá naděje z Jeseníků Mikuláš Nevrkla.

V pátečník dětském závodě Revelations KIDS event si pak pro první příčku v kategorii Kids do 12 let dojel bedřichovský Jiří Eduard Žmolík, kategorii 13-16 let pak ovládl Jan Kuhn. „Všem našim mladým nadějím gratulujeme a jsme rádi, že je fourcross i na tak těžké trati, jako ta na JBC 4X Revelations je, baví a že se jim daří," dodali pořadatelé.

Povedl se i hudební kulturní program, neskutečné publikum si chválili všichni interpreti a publikum bylo nadšené kapelami a DJs. Představily se kapely jako Gaia Mesiah, The Fialky nebo domácí Lifelines, zahrálo i několik DJs. Déšť nikoho nezastavil v tom si tenhle závodní den a hudební den pořádně užít.

„Děkujeme všem našim sponzorům (GHOST bikes, A. Raymond, pivovar Rohozec, GoPRO, Jagermeister, Peugeot MK Cars, Kodak Express), že i v těchto nelehkých časech za námi stojí. Děkujeme za podporu našim partnerům městu Jablonec nad Nisou a Libereckému kraji, kteří s námi spolupracují od samého začátku. Děkujeme všem, kdo na trati dobrovolničí a pomáhají, celému organizačnímu týmu, závodníkům a v neposlední řadě našim věrným fanouškům, které ani přívalové deště nezastavili a JBC 4X Revelations 2021 si přišli užít i v polních podmínkách na absolutní maximum. Děkujeme," uvedli po závodě pořadatelé.

Závod JBC 4X Revelations 2021<br />Autor: Ondřej Holas Nyní se všichni můžeme těšit na další ročník, který se uskuteční 16. července 2022 v jabloneckém bikeparku a to již po deváté. A už teď slibujeme, že se opět bude na co těšit. Přejme si, ať nám ve 2022 vyjde počasí opět na jedničku a ať je za námi i celá komplikovaná covid-19 doba, a všichni si tak budeme moci užít tento závod přesně tak, jak je zvykem.

Výsledky Muži JBC 4X Revelations:
1.Tomáš SLAVÍK
2. Adrien LORON
3. Petr PALA
4. Mikuláš NEVRKLA
5. Erik EMMRICH

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

JBC 4X Revelations se po roční pauze vrací do Jablonce
JBC 4X Revelations 2019 bylo opět legendární!
Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2018
Obrazem: JBC 4X Revelations 2018
Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2017
Obrazem: JBC 4X Revelations 2017
Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace