Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

18.07.2016 12:35:45 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

Ani počtvrté se nepodařilo nikomu ze světové fourcrossové špičky sesadit Tomáše Slavíka na domácí trati z trůnu. Ženský závod ovládla Rakušanka Helene Fruhwirtová, která ze čtyř účastí zvítězila v Jablonci již potřetí.

JBC 4X Revelations patří již mezi zaběhnuté podniky ve světové sérii a mnozí jezdci trať v Jablonci hodnotí jako jednu z nejobtížnějších a nejtechničtějších, na kterých se světová série koná. Letošní ročník komplikovalo v uplynulém týdnu hlavně počasí. Čtvrteční trénink musel být kvůli dešti zrušen a přesunut na pátek. Ani o den později to však nebylo nejideálnější, ale nakonec se mraky rozestoupily a mohlo se začít jezdit. Sobotní počasí se pořadatelům odvděčilo a přilákalo tisíce diváků, asi tak pětkrát tolik co na ligový fotbal na stadion v těsném sousedství tohoto areálu.

Při tréninku s kola padal i hlavní iniciátor a organizátor této akce Tomáš Slavík, který měl co dělat hlavně na kluzké sekci v lese. Přesto se dosavadní mu lídrovi fourcrossového seriálu podařilo v kvalifikaci zajet nejrychlejší čas a o 3,6 sekundy porazil Felixe Beckemana ze Švédska. Třetí skončil další z tuzemských zástupců Hynek Strouha.

JBC 4X Revelations 2016<br />Autor: Václav Novotný Mezi ženami byla nejrychlejší Helene Fruhwirtová, následovaná Češkou Romanou Labounkovou a Natašou Bradleyovou z Velké Británie. Ve fourcrossu není nikdy nic jisté a diváci tento rok viděli skvělou podívanou. Nouze nebyla ani o pády. Naštěstí k žádnému vážnějšímu zranění nedošlo.

Stranou toho všeho však zůstával jeden jediný jezdec a tím byl právě Tomáš Slavík. Suverénně ovládl všechny rozjížďky a mohl se radovat z dalšího vítězství a navýšení náskoku v čele série. Zadarmo to ovšem nebylo. „Bolelo to strašně moc. Po čtvrtfinále jsem ležel v depu a měl křeče v nohách, takže jsem se nabušil před finálem cukry a teď ještě žiju, ale počítám, že do půlhodiny už budu úplně mrtvý," prozradil se suchým humorem domácí jezdec.

Počasí ztížilo hlavně přípravu tratí, ale kolem Tomáše je skvělý tým a tak se příprava trati i závod zvládla. „Historie se neptá jestli jsem byl unavený nebo ne," dodal Slavík. Také tento rok navíc všichni jezdci oceňovali fanoušky, kteří je hnali dopředu.

Výsledky:

Muži: 1. Tomáš Slavík (ČR), 2. Quentin Derbier (FRA), 3. Jan Švub (ČR), 4. Hannes Slavik (AUT).

Ženy: 1. Helene Fruhwirth (AUT), 2. Romana Labounková (ČR), 3.Olga Romzaikina (RUS), 4. Michaela Beránková (ČR).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Trénink a kvalifikace JBC 4X Revelations 2016
KAM ZA SPORTEM: 14. 7. – 17. 7. 2016
JBC 4X Revelations se vrací i v roce 2016
JBC 4X Revelations 2015 objektivem Jakuba Jirmana
Třetí triumf v řadě Tomáše Slavíka na JBC 4X Revelations

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace