Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

18.07.2016 12:35:45 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

Ani počtvrté se nepodařilo nikomu ze světové fourcrossové špičky sesadit Tomáše Slavíka na domácí trati z trůnu. Ženský závod ovládla Rakušanka Helene Fruhwirtová, která ze čtyř účastí zvítězila v Jablonci již potřetí.

JBC 4X Revelations patří již mezi zaběhnuté podniky ve světové sérii a mnozí jezdci trať v Jablonci hodnotí jako jednu z nejobtížnějších a nejtechničtějších, na kterých se světová série koná. Letošní ročník komplikovalo v uplynulém týdnu hlavně počasí. Čtvrteční trénink musel být kvůli dešti zrušen a přesunut na pátek. Ani o den později to však nebylo nejideálnější, ale nakonec se mraky rozestoupily a mohlo se začít jezdit. Sobotní počasí se pořadatelům odvděčilo a přilákalo tisíce diváků, asi tak pětkrát tolik co na ligový fotbal na stadion v těsném sousedství tohoto areálu.

Při tréninku s kola padal i hlavní iniciátor a organizátor této akce Tomáš Slavík, který měl co dělat hlavně na kluzké sekci v lese. Přesto se dosavadní mu lídrovi fourcrossového seriálu podařilo v kvalifikaci zajet nejrychlejší čas a o 3,6 sekundy porazil Felixe Beckemana ze Švédska. Třetí skončil další z tuzemských zástupců Hynek Strouha.

JBC 4X Revelations 2016<br />Autor: Václav Novotný Mezi ženami byla nejrychlejší Helene Fruhwirtová, následovaná Češkou Romanou Labounkovou a Natašou Bradleyovou z Velké Británie. Ve fourcrossu není nikdy nic jisté a diváci tento rok viděli skvělou podívanou. Nouze nebyla ani o pády. Naštěstí k žádnému vážnějšímu zranění nedošlo.

Stranou toho všeho však zůstával jeden jediný jezdec a tím byl právě Tomáš Slavík. Suverénně ovládl všechny rozjížďky a mohl se radovat z dalšího vítězství a navýšení náskoku v čele série. Zadarmo to ovšem nebylo. „Bolelo to strašně moc. Po čtvrtfinále jsem ležel v depu a měl křeče v nohách, takže jsem se nabušil před finálem cukry a teď ještě žiju, ale počítám, že do půlhodiny už budu úplně mrtvý," prozradil se suchým humorem domácí jezdec.

Počasí ztížilo hlavně přípravu tratí, ale kolem Tomáše je skvělý tým a tak se příprava trati i závod zvládla. „Historie se neptá jestli jsem byl unavený nebo ne," dodal Slavík. Také tento rok navíc všichni jezdci oceňovali fanoušky, kteří je hnali dopředu.

Výsledky:

Muži: 1. Tomáš Slavík (ČR), 2. Quentin Derbier (FRA), 3. Jan Švub (ČR), 4. Hannes Slavik (AUT).

Ženy: 1. Helene Fruhwirth (AUT), 2. Romana Labounková (ČR), 3.Olga Romzaikina (RUS), 4. Michaela Beránková (ČR).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Trénink a kvalifikace JBC 4X Revelations 2016
KAM ZA SPORTEM: 14. 7. – 17. 7. 2016
JBC 4X Revelations se vrací i v roce 2016
JBC 4X Revelations 2015 objektivem Jakuba Jirmana
Třetí triumf v řadě Tomáše Slavíka na JBC 4X Revelations

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace