Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen
18.07.2016 12:35:45 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Ani počtvrté se nepodařilo nikomu ze světové fourcrossové špičky sesadit Tomáše Slavíka na domácí trati z trůnu. Ženský závod ovládla Rakušanka Helene Fruhwirtová, která ze čtyř účastí zvítězila v Jablonci již potřetí.
JBC 4X Revelations patří již mezi zaběhnuté podniky ve světové sérii a mnozí jezdci trať v Jablonci hodnotí jako jednu z nejobtížnějších a nejtechničtějších, na kterých se světová série koná. Letošní ročník komplikovalo v uplynulém týdnu hlavně počasí. Čtvrteční trénink musel být kvůli dešti zrušen a přesunut na pátek. Ani o den později to však nebylo nejideálnější, ale nakonec se mraky rozestoupily a mohlo se začít jezdit. Sobotní počasí se pořadatelům odvděčilo a přilákalo tisíce diváků, asi tak pětkrát tolik co na ligový fotbal na stadion v těsném sousedství tohoto areálu.
Při tréninku s kola padal i hlavní iniciátor a organizátor této akce Tomáš Slavík, který měl co dělat hlavně na kluzké sekci v lese. Přesto se dosavadní mu lídrovi fourcrossového seriálu podařilo v kvalifikaci zajet nejrychlejší čas a o 3,6 sekundy porazil Felixe Beckemana ze Švédska. Třetí skončil další z tuzemských zástupců Hynek Strouha.
Mezi ženami byla nejrychlejší Helene Fruhwirtová, následovaná Češkou Romanou Labounkovou a Natašou Bradleyovou z Velké Británie. Ve fourcrossu není nikdy nic jisté a diváci tento rok viděli skvělou podívanou. Nouze nebyla ani o pády. Naštěstí k žádnému vážnějšímu zranění nedošlo.
Stranou toho všeho však zůstával jeden jediný jezdec a tím byl právě Tomáš Slavík. Suverénně ovládl všechny rozjížďky a mohl se radovat z dalšího vítězství a navýšení náskoku v čele série. Zadarmo to ovšem nebylo. „Bolelo to strašně moc. Po čtvrtfinále jsem ležel v depu a měl křeče v nohách, takže jsem se nabušil před finálem cukry a teď ještě žiju, ale počítám, že do půlhodiny už budu úplně mrtvý," prozradil se suchým humorem domácí jezdec.
Počasí ztížilo hlavně přípravu tratí, ale kolem Tomáše je skvělý tým a tak se příprava trati i závod zvládla. „Historie se neptá jestli jsem byl unavený nebo ne," dodal Slavík. Také tento rok navíc všichni jezdci oceňovali fanoušky, kteří je hnali dopředu.
Výsledky:
Muži: 1. Tomáš Slavík (ČR), 2. Quentin Derbier (FRA), 3. Jan Švub (ČR), 4. Hannes Slavik (AUT).
Ženy: 1. Helene Fruhwirth (AUT), 2. Romana Labounková (ČR), 3.Olga Romzaikina (RUS), 4. Michaela Beránková (ČR).
Související články
Obrazem: Trénink a kvalifikace JBC 4X Revelations 2016
KAM ZA SPORTEM: 14. 7. – 17. 7. 2016
JBC 4X Revelations se vrací i v roce 2016
JBC 4X Revelations 2015 objektivem Jakuba Jirmana
Třetí triumf v řadě Tomáše Slavíka na JBC 4X Revelations
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Jablonec podpoří obnovu domů v památkové zóně
Dvacet jedna medailí LIAZU Jablonec z krajských přeborů
Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
Nejčtenější články
27.02.: Rekord, který čas neporazil
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.