Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2017

26.07.2017 19:41:58 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ohlédnutí za JBC 4X Revelations 2017

Od 13. do 15. července 2017 se v Jablonci již popáté konal závod světové série ve fourcrossu horských kol s názvem JBC 4X Revelations. A jak se k jubileu sluší a patří, oslaven byl ve velkém stylu!

Obrovské množství fanoušků, kteří mnohdy berou závod jako svoji každoroční tradici, se sešlo na kopci v JBC bikeparku na Dobré Vodě u Jablonce nad Nisou, aby si užili nejen sportovní, ale také kulturní víkend plný zábavy a adrenalinu. Oproti minulým ročníkům však tento skýtal mnohem více, rozhodovalo se během něj o vítězi celé světové série a adeptů na prvenství bylo tentokrát víc, a to jak v ženské, tak v mužské kategorii.

Takto Revelations 2017 zvěčnila produkce InMoveFilms:

Vítězství nejen v závodě, ale celé sérii, nakonec bere Tomáš Slavík, světová fourcrossová jednička, stavitel trati a organizátor celého eventu, který dokázal zvítězit zatím ve všech pěti závodech JBC 4X Revelations. „Jsem rád, že jsem popáté dokázal vyhrát JBC 4X Revelations, vítězství na domácí trati si moc cením, není to jednoduché v tak hektických dnech organizovat a ještě závodit a podat výkon, obzvlášť když jde o závod, který rozhodne celkové vítězství série. Ještě více si však cením všech, co dorazili, podporují nás a dělají z tohoto eventu něco neskutečného. Moc si to užívám!," řekl Slavík. V ženské kategorii svůj sobotní závod vyhrála olympionička v bikrosu Romana Labounková a stejně jako Tomáš tak výsledkem získala celkové prvenství v celé fourcrossové světové sérii ProTour.

Novinkou v rámci závodu se letos stal vložený závod dětí Revelations Kids a podívaná to byla slušná. V kategorii do 13 let a od 13 do 16 let nechyběly předjížděcí manévry, pády ani ostré souboje loket na loket a bylo opravdu na co koukat. V mladší kategorii zvítězil Nicolas Reinl. Starší do 16 let pak ovládl svou parádní jízdou domácí rider Tomáš Horák.

Nově se odjel také závod ve freestylu Revelations Big Air, který potěšil diváky neskutečnými triky, které rideři freestylu předváděli téměř nad jejich hlavami na nově vzniklém skoku. Prvenství si z historicky prvního závodu odvezl současný nejúspěšnější český freestyle biker Jakub Vencl.

JBC 4X Revelations 2017<br />Autor: Lukáš Matoušek Nouze nebyla rozhodně ani o doprovodný program. Nad hlavami početného publika svou neskutečnou leteckou show předvedl mistr Evropy a vítěz závodu Red Bull Air Race Martin Šonka, přítomným se během některých triků doslova tajil dech a při odletu ho ocenili náležitým aplausem. Dostavil se i Kazma Kazmitch ve svém elektromobilu a vydal se střemhlav tratí, kde po několika pádech doslova odlepil obří skoky i wallride, publikum oněmnělo, fakt tohle Kazma umí? Nezdá se vám to? Taky že ne, trať za něj zkroužil a triky předvedl po rychlé výměně na startu Tomáš Slavík, čehož si rozhodně na kopci prvně nevšiml každý.

Adrenalinový zážitek nalákal také tři youtubery, kteří se rozhodli rozdat si to s bikery jak ve sjezdu, tak v PC hře a svého úkolu se zhostili statečně a až na pár lehkých odřenin přežili. V Dell zóně se také odehrála kvalifikace na MČR v gamingu a nervy to byly také pořádné, jak se křičelo venku na kopci, tak i ve speciálně upraveném gaming stanu. Večer již tradičně patřil hudební zábavě, kde si přišli na své milovníci tvrdé bikerské tvrdé hudby (Status Praesents, Plan B), tak i milovníci taneční muziky (Manene, Mosaken, Hrusha,...), afterparty pak zakončili matadoři JBC 4X Revelations afterparty Masters of Dirt se svoji nejen ohňovou show.

Pod článkem si můžete stáhnout kompletní výsledkové listiny jak dospělých, tak dětí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: JBC 4X Revelations 2017
Obrazem: Zahájení hlavního závodu JBC 4X Revelations 2017
Obrazem: Jak se závodníci i pořadatelé připravují na JBC 4X Revelations
Obrazem: Trénink na JBC 4X Revelations
JBC 4X Revelations popáté v Jablonci
Tomáš Slavík na Dobré Vodě stále neporažen

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky dospělých | Výsledky děti

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace